Sušená rajčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ludwig.II
39 příspěvků 29.10.02 06:52
Sušená rajčata

Dnes jsem znovu narazil na pojem sluncem sušená rajčata. Nevíte někdo, kde je sehnat, v italské kuchyni, kterou se primárně zabývám se používají velmi často. Přece nemůžu o dovolené krájet rajčata a sušit je na slunci!

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 29.10.02 11:02
Ludwigu II...

Před nějakou dobou jsem přidala na Labužníka recept na ¨Sluncem¨sušená rajčata (ve vyhledávání si zadej slovo sluncem). Dříve se totiž opravdu na slunci sušily. Dnes i komerčně připravená rajčata jsou v troubách, nebo ve specielním sušícím zařízení. Malé sušičky se dostanou koupit (věřím, že jsem je viděla i na českém webu) a jsou praktické pouze pro toho, kdo suší zeleninu, ovoce, ovocné želé atd. Pro přípravu rajčat i několikrát do roka se nejspíš něco takového nevyplatí. Sušená rajčata se dostanou koupit naložená v oleji, který se většinou slívá před použitím, ale nejsou zrovna nejlacinější. Také se dostanou koupit jenom sušená v sáčcích. Kde v Praze, to by Ti asi nejlépe poradila TINAMI. Moje rada je, když chodíš do italských restaurací, zeptej se tam na zdroje. S pozdravem!

Ludwig.II
39 příspěvků 30.10.02 02:11
Díky

Vím, že jsi dala recept, proto jsem se tak blbě ptal co dělat o dovolené. Ale máš naprostou pravdu, vůbec mě nenapadlo se v restauraci zeptat. Jen doufám, že mi neřeknou, že rajčata nakrájí a dají pod horské sluníčko :-)

Ludwig.II
39 příspěvků 30.10.02 02:11
Díky

Vím, že jsi dala recept, proto jsem se tak blbě ptal co dělat o dovolené. Ale máš naprostou pravdu, vůbec mě nenapadlo se v restauraci zeptat. Jen doufám, že mi neřeknou, že rajčata nakrájí a dají pod horské sluníčko :-)

Tinami
166 příspěvků 01.11.02 08:49

Ludwigu, nakládaná sušená rajčata vídám poměrně často, i v obchodech, který se nespecializují na italský ingredience. Takže mrkni v nějakým slušně zásobeným obchodě. Nenakládaný jsem myslím neviděla, přivezla jsem si je z Itálie. Ale mohli by je mít v italském obchodu v ul. Na Perštýně (tedy, dlouho jsem tam nebyla, ale snad tam stále je). Teď jsem na italské pochoutky narazila také v Perlovce, tak to zkus tam, pokud se nebojíš, že tě cestou holky zatáhnou do morálního bahna.

Mimochodem, když jsi přes tu italskou kuchyni, dej tip na nějaké dobré špagerérie.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz