Sušená pečená cibuľa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mamut
147 příspěvků 13.02.07 09:16
Sušená pečená cibuľa

Chcela by som sa podeliť o svoj nový objav, aj keď neviem, či som neobjavila teplú vodu… Minulý týždeň som náhodou v Metre (Makre) objavila medzi koreninami vec, ktorú som ešte nevidela - chrumkavú pečenú sušenú cibuľu. Obyčajne neveľmi kupujem polotovary, ale táto cibuľa sa mi dajako zapáčila (vyzerala fakt chrumkavo), a tak som si ju vzala. V obchode som si ani neprečítala zloženie (bez okuliarov mi to nejde), a tak som až doma zistila, že vyzerá pomerne nádejne (cibuľa 76%, rastlinný olej, múka, soľ a nič iné, teda žiadne konzervačné látky - dúfam, že je to pravda). Už som ju nasypala na chlieb, do šalátu aj na zemiakovú kašu, a musím povedať, že to fakt nie je zlý vynález. Má to skutočne cibuľovú chuť, je to skutočne chrumkavé (asi ako zemiakové chipsy, aj keď sú to drobné kúsky) - čo viac by si zákazník mohol želať, než aby obsah zodpovedal nadpisu? Neskúsili ste to náhodou niekto? Bola by som zvedavá na vás názor.

Reakce:
Machnacanka
194 příspěvků 13.02.07 11:30
Sušená pečená cibuľa

Ja som ju tiež kúpila, ale neviem či v Tescu, alebo v Jednote minulý mesiac a tiež sa mi veľmi páči. Zas raz vec ktorá je chutná a môže sa použiť všade tam, kde je potrebná opečená chrumkavá cibuľa.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.07 13:03
Sušená, smažená cibule...

vynikající mají v obchodním řetězci Ikea…přidávám místo cibule smažené pro chuť do pomalého hrnce, nebo jen tak posypat bramborovou kaši či zeleninové saláty.

esmeralda
4813 příspěvků 13.02.07 13:39
Sušená smažená cibule.

Již léta kupuji v asijských obchodech. Používám hlavně v asijské kuchyni.

Podobně zpracovaný se prodává i česnek. Doporučuji vyzkoušet.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.07 13:49
Cibule...česnek...

Esme, jsem zvědavá…česnek znám pouze sušený v plátcích…také používám. Jaký máš na mysli?

esmeralda
4813 příspěvků 14.02.07 01:32
Smažený česnek - Bedlo,

vypadá velice podobně jako smažená cibule.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.07 01:53
Česnek...

Esme díky, začnu pátrat…toto neznám

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.07 12:52
Také jsem koupila v Makru,

a protože smaženou cibulku miluji, postupně jsem skoro všech 6 sáčků snědla jen tak jako chipsy nebo oříšky… Něco jsem ale přeci jen použila na vaření - do zapékaných pokrmů a jako posyp na bramborové knedlíky.

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.07 01:28
Jednou...

…jsem koupila malý sáček smažené cibule (velikost jako sáček s oříšky) v Kauflandu…cibule byla dost mastná…
Ta, kterou mají v IKEA, je na větší kousky a vypadá lépe. Jen jsem ji pro někoho na požádání kupovala, ale neochutnala… Ta první se ale rozhodně jako chipsy jíst nedá…

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.07 11:00
...

Několikrát se mi poštěstilo jíst něco jako hot-dog, ale dánský. Bylo na vybrání, jestli s hořčici a posypat jí sekanou okurkou, nebo hořčici a posypat něčím, co vypadalo jako sušená smažená cibule. Bylo to trochu jako na sladko, křupavé a neuvěřitelně dobré.
Nepovedlo se mi zjistit ani jak se to jmenuje, ani kde se to u nás dá koupit a to jsem koukal snad všude.
Možná je to podobné tomu, co tady bylo, "Karamelizovaná cibule v pomalém hrnci ":http://www.labuznik.com/recipe.php?… ,ale zatím jsem to nezkoušel. Není tu někdo, kdo tu dánskou dobrotu zná?

esmeralda
4813 příspěvků 20.02.07 13:45
Hafca,

dánský Hot dog sice neznám (ráda bych poznala, zní to jako náramná dobrota), ale ta Karamelizovaná cibule v něm to asi nebude.
Je sice také dobrá, ale definitivně ne křupavá.

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.07 03:29
esmeralda

Byla to dobrota právě kvůli té cibuli, nebo co to bylo . A ta cibule z pomalého hrnce není křupavá? Mě to přišlo, jako že ano. Asi to budu muset vyzkoušet.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.07 11:16
Papajo,

myslela jsem to tak, že nasypat hromádku do dlaně nebo na lžíci a šup s ní do pusy… jen tak bez ničeho. Jo, a byla od Vitany.
Vždycky když jsme zabíjeli čuníka, panímáma musela nachystat jednou tolik cibule, protože jsme se švagrovou vždy pilně smažící se cibulku ochutnávaly a do zboží by pak nic nezbylo

1irena
594 příspěvků 23.02.07 06:11
sušenou smaženou cibuli

jsem dnes koupila v tržnici(Hole­šovice) v potřebách pro řezníky(již se tu v diskuzi o této prodejně v minulosti psalo). Jediná nevýhoda? je, že ji mají pouze v půlkilovém balení(80 Kč za půl kila).

1irena
594 příspěvků 23.02.07 06:29
chybička se vloudila

tak jsem so myslela, že diskuze je v sekci „kde sehnat“ . Napravuji omyl a šla jsem ji ochutnat. Nemám možnost srovnání s jinou kupovanou sušenou smaženou cibulí, ale tato krásně křupe. Kdyby se trochu osolila, byla by jako chipsy.

Jarka7
208 příspěvků 07.06.07 22:28
Díky za upozornění

Při nedávné návštěvě Makra jsem si vzpomněla na tento příspěvek a koupila smaženou cibuli. Kdo to vymyslel, by měl dostat metál. Problém u nás doma je, že pořád není-je snězená. Super výborná na posypání bramborové kaše, hrachové kaše s uzeninou, na bramborové chlupaté knedlíky i na halušky s brynzou.Posypaná bramboračka, držkovka i na guláš. Super a ještě jednou díky za upozornění. Trvale zakotvila v naší kuchyni.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz