Sůl drsnější

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 07.06.05 13:59
Sůl drsnější

používá se při pečení různých slanůstek (tyčky, koláčky, …) a moc pěkně vypadá, právě proto, že není tak jemná jako sůl standardní…
Netušíte, kde ji koupit?

Reakce:

vencal
213 příspěvků 07.06.05 15:13
Lucianko

asi myslíš hrubou, mořskou sůl. Já ji kupuju ve specializovaném obchodě s kořením, ale určitě se dá koupit i ve větších, hyper, super, čuper a jiných marketech.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 07.06.05 15:47
Vencale

právě v těch čupr záležitostech jsem ji zkoušela sehnat, ale rozjuchaná jsem z toho nebyla - ani Billa, ani Albert, ani Hypernova.
Nikde po soli ani památky! Že by ji všechnu zbalila Maruška do „Soli nad zlato“?

misapoho
135 příspěvků 08.06.05 10:31
...

Ja ji koupila v Hypernove v Praze - Pruhonicich. Maji ji vedle klasicke soli

brenda
51 příspěvků 09.06.05 07:24
...

Zahlédla jsem jí v Kauflandu vedle umělých sladidel

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.05 07:25
...

včera jsem ji koupila v Tescu na Národní třídě v Praze.
Je německá a 0,5 kg stálo 12,90 Kč. Je snadno přehlédnutelná, protože ten sáček je hodně malý.

neftis
28 příspěvků 09.06.05 09:35
lucianko,

jsem teď v nějaké časoprostorové smyčce, takže se i potkávám, ale tu sůl jsem koupila taky v TESCU na Národní, ale dokonce i v našem malém vesnickém obchůdku. Asi naše paní vedoucí taky peče slané dobrůtky…

PITRYS
86 příspěvků 09.06.05 12:30
...

Určitě se dá koupit v prodejnách Racionální výživy ale kupodivu je pravdivá i informace o Tescu, Kauflandu a Hypernoě. Ale nemají ji tam dlouho, viděl jsem ji tuhle poprvé. Jsou to malé balíčky, asi 1/4 běžného balení soli.
Připomínám, že tam mívají i chlorid sodný NaCl kombinovaný s chloridem draselným KCl, který je výhodný pro solení lidem, kteří mají problémy například s vysokým tlakem nebo problémy s ledvinami.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 09.06.05 16:21
děkuji Vám všem

uvedeným i neuvedeným
pokoukám dle Vašich rad, pokoupím a budu vesele solit!!!

tortoise1
15 příspěvků 09.06.05 19:24
Lucianko,

koupila jsem si ji loni v Holandsku (chtela jsem ji na precliky) a jeste jsem ji nepouzila, mam ji nekde v Praze. A klidne ti ji venuji, protoze se ted do vetsiho peceni asi poustet nebudu.

ajta
590 příspěvků 09.06.05 20:45
hrubozrnnou sůl občas najdu...

hrubozrnnou sůl jsem v regálech velkých obchoďáků zahlédla jen v malém množství mezi kořením - v mlýnku,
znám jeden malý vesnický obchůdek nedaleko Dobříše, kde hrubozrnnou sůl prodávají v půlkilovém balení…
ale!… ale jde vždy o hrubozrnnou KAMENNOU sůl…
a tak vás prosím, kdyby jste někdo při svých toulkách po obchodech českých uviděl hrubozrnnou MOŘSKOU sůl, dejte mi vědět… předem díky

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz