Studium bytového designu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sylvie
2302 příspěvků 12.7.11 16:50
Studium bytového designu

Zdravím všechny labužníky!
Nikde na netu nemůžu najít, kde se dá studovat bytový design na vysoké škole? Dcera chce po ekonomce studovat právě tento obor. Nevíte, kde se už angažovat? :-)

Děkuji

Míša

Reakce:
di
2453 příspěvků 12.7.11 17:11

Sylvie - na VŠUP (tam je to ale spíš buď architektura nebo design výrobků), nábytkový design na Mendelu , něco je i na FAVU (oboje je tady u nás) a taky na UTB ve Zlíně, ale bytový design samotný to asi nebude, vždycky jsou to většinou nějaké výrobky (na FAVU i tělo ;-)). A asi i v Liberci něco bude.
Ovšem bohužel si myslím, že základem by měla být jakákoli FA (Praha, Brno, Liberec), a tam je hodně těžké se dostat, pokud nechodí od mala do lidušky, nešprtá matiku, fyziku, deskriptivu (tu hlavně) a dějiny architektury a výtvarné kultury vůbec.
Teď bohužel musím pryč, ale když tak večer něco dalšího pohledám. Nebo zkus prohledat stránku Archiweb a hodit odkaz do diskuzního fóra, určitě by poradili (i o těch přijímačkách na FA je tam velice obsáhlá diskuse).

anka22
95 příspěvků 12.7.11 18:17
Design

Design se nejprve studuje jako takový, až pak se student specializuje. Di má pravdu, že to má hodně společného s uměním a s architekturou, ale dá se studovat i samostatně na většině univerzit v Evropě i ve světě. Osobní vynikající zkušenost se studiem designu na Humboldtově univerzitě v Berlíně.
Ale požadavky jsou opravdu vysoké a odpad během studia veliký. Soukromá příprava před studiem nezbytná, zvlášť když dělá ekonomii.
Držím dceři palce!

di
2453 příspěvků 12.7.11 20:40

Tak jsem zpět a moc děkuji Ance za doplnění.
Ještě mě napadla jedna věc, tady ten design interiéru se taky dá studovat na nějaké umělecké SŠ. Že tam přijde někdo starší po maturitě, to na těchle školách není nic divného, není to žádná ostuda, naopak; taky tyhle školy často mívají i VOŠ (=bývalá nástavba). Hledala jsem jen namátkově, protože nevím, kde přesně bydlíte, a na první pokus na mě vypadla naše místní ŠUŘ-ka: http://www.ssudbrno.cz/ssud/main.html a pražská SUPŠ: http://www.sups.cz/…dijni-obory/ - ovšem v obou případech se jedná o bývalý obor nábytkový design. Tak třeba zkus pohledat dál tímhle směrem.
Jak tak nad tím přemýšlím, pokud by mělo jít o VŠ, bez té architektury to asi nepůjde - teda na seriózní státní škole, určitě ale existuje hromada soukromých kursů, těm bych ale radši moc nevěřila.
P.S. Po editaci - tady jsem našla ukázku něčeho, o čem píšu výš: http://www.designskola.com/…ndex.php/cz/, zvlášť roztomilý jsou ty jejich „cenové scénáře“: http://www.designskola.com/…nove-scenare ;-)

Sylvie
2302 příspěvků 14.7.11 16:16
Di, Anko,

děkuji Vám za odpověď. Požadavky k přijetí, o kterých píšete, jsme s manželem nějak odhadovali. Jen jsme Barunce zatím nechtěli brát iluze. Přečetla si Vaše příspěvky a myslím, že krapet vysřízlivěla. Matematiku a fyziku má tak trochu vydřenou, z dějin ji zajímá jen druhá světová a Marie Terezie. Asi se bude muset dát jiným směrem, ale ta střední, kde se bytový design studuje, ji zaujala. Ekonomku ale dodělá.
Di, na tento odkaz http://www.designskola.com/…ndex.php/cz/, jsem minulý týden taky narazila, cenový scénář mě a dceru taky velmi pobavil. :-)

Ještě jednou díky!!!

Míša a Barunka

newkangaroo2
4 příspěvky 22.11.12 17:20
praxe

Když už jsme u toho studování designu, pokud by sháněla praxi v Brně, doporučuji firmu specializovanou na home design Aťák z Brna. Mimochodem design se v Brně studuje na FAVU a dá se i na MENDELU (nábytek) a je součástí i studia archárny na VUT trošku. Záleží co chce dělat.

Sylvie
2302 příspěvků 22.11.12 17:29
Loštomilé zvířátko,

Moc děkuji za zájem. Vyřídím ráda. :)

cracker
36 příspěvků 23.11.12 21:09

A co nábytkový učňák. S maturitou by se nemusela starat o jiné předměty než ty odborné. A tím pádem si třeba domluvit nějaký individuál a i si to další studium zkrátit. Vím, že je v Liberci v Kateřinkách např.

LaneyCZ
1 příspěvek 21.4.14 16:33
Studium bytového designu

Tak jak to s dcerou dopadlo? Kam šla studovat? Já právě taky přemýšlím nad interiérovým designem. Studuju v Brně AJ, takže taky úplně mimo mísu. Přemýšlím nad VOŠ nebo nástavbou, nejlépe kombinovaně (dálkově), na architekturu určitě nepůjdu, netroufám si. Můžete poradit? Podle všeho bude první ročník na VOŠ Uměleckoprůmyslové v Praze otevřený za dva roky.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz