stredoveka krcma v detenicich

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petrunka
102 příspěvků 24.11.04 17:29
stredoveka krcma v detenicich

tak tento zazitek stoji za to. krcma se nachazi na zamku v detenicich (www.detenice.cz) a je specificka svoji atmosferou. obsluha oblecena v dobovych obleccich na vas po prichodu vybafne „tak co budes zrat, panenko“ a vy jenom lapate po dechu, nicmene si vybere nejakou dobrou mnamku, kterou vam hodi na stul se slovy „tak tady mas to zradlo“, objednate-li si nealko pivo budou to „kozi kapky“, budete-li chtit platit budete „cinkat zlatakama“ a ceka vas plno dalsich prekvapivych hlasek v patek a sobotu maji jeste nejaky stredoveky program, ze vas treba zavesi v kosi nad ohen a musite se vykoupit tim, ze s nima budete tancovat po stolech apod. no legrace naramna ale vrele doporucuju pro velmi dobre jidlo (maso, ovesne placky, kukurice na ohni…) a neopakovatelne zazitky. a cenove je to taky prijatelne. jo a maj dobre vlastni pivo! toz dobrou chut

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3811 příspěvků 30.11.04 10:08
Tož dobrou chuť,

z hodnověrných pramenů mám podobné informace jako petrunka, prý to je opravdu zážitek a rozhodně to stojí za to.

ajta
590 příspěvků 30.11.04 11:10
návštěva Dětenic...

Návštěva Dětenic je opravdu zážitek, který vřele doporučuji, ale…
Pokud se kvality a výběru jídla týká, nečekejte nic mimořádného. Je fakt, že zážitky ze středověké krčmy vše vyváží. :o)
Moje dcera byla jak u vytržení, ač ve své pubertě obvykle nad vším ohrnuje nosík… :o))

Zuza¨  22.12.04 11:31
...

Ta obsluha je opravdu dost vulgární a jídlo poněkud drahé a neodpovídající ceně. Dokonce i Němci - turisti se poptávají po lacinějším obědě. Jsem u zdroje, máme tam kousek chalupu.

Julina
30 příspěvků 21.06.05 23:00
Já slyšela samou chválu

Pivo prý moc dobré. Ovšem ty hlášky nemají chybu. Např. donesli vodu na stůl a přitočí se k oušku dámy a pronesou: „ne abys to chlastala-to je na ruce“ atd. Toto říct návštěvníkovi aby neodešel naštvaný je umění

di
2451 příspěvků 22.06.05 02:11
Jen malá poznámka na okraj,

pokud se inzerují jako středověká krčma, neměli by mít na jídelníčku nic, co do Evropy přišlo po roce 1492 = objevení Ameriky = podle dějepisců oficiálním konci středověku. Koukala jsem na jejich jídelníček na webu a zrovna kukuřice, papriky a rajčata tam jsou. O krůtím mase, novozélandské specialitě a jiných úletech nemluvě…

trikolka
383 příspěvků 19.08.05 11:53
di - stredovek

poznamka celkem spravna, ale stredovek prece neskoncil rokem 1492. a nejen to, jak rikal Werich: „stredovek je odvozen z vyrazu -stred veku-. Stred je bod, ktery je od obou koncu stejne vzdalen, ovsem za predpokladu, ze jsou oba konce konstantni nebo-li nemenne. Coz se o stredoveku neda rict, cas nema oba konce konstatni, jenom zacatek, a to jenom proto, ze nevime, kdy to vlastne zacalo. Zatimco konec pada porad dopredu, na kazdou vterinu navazuje nova vterina, nova minuta, nova hodina, novy den, novy tyden, nove desetileti, stoleti, tisicileti, to leti, to leti, takze ten stredovek taky porad musi padat dopredu.“

to jenom, kolik si toho z forbin pamatuju, original je delsi a krasnejsi

Niki

anickav
2904 příspěvků 27.03.06 21:25
stredoveká krčma

Navštívili sme stredovekú krčmu v Deteniciach a odišli sme hladní a sklamaní. Človek totiž nemusí mať vždy náladu na surové hlášky a tzv. fóry personálu…na môj vkus to bolo vulgárne. Chceli sme sa iba jednoducho najesť a tam by mi určite nechutilo.
A ak sme sa chceli prejsť po maličkom zámockom parku - samozrejme iba za vstupné a nič moc si tam nevidel.
Moja skúsenosť z ciest po Čechách - radšej obyčajná hospoda,
s ludovými jedlami, utopencami, nakladaným hermelínom, tláčou, vysmážanými syrečkami, gulášom a pod. V lete naposledy
U Neužilu na Slapoch.

Labužník Baruska02
58 příspěvků 23.04.06 06:06
...

Opravdu nečekejte nějaký kulinářský zážitek. A hlavně - v té hospodě není slyšet vlastního slova. Jinak docela fajn - ale jednou jsem zkusila a víckrát už nemusím

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz