Středověká krčma v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 04.10.04 20:18
Středověká krčma v Brně

Tuto krčmu, v pravém slova smyslu, jsem navštívila několikrát a vždycky jsem byla (nejen já) moc spokojená. Leží v samém centru Brna na České ulici. Během dne můžete potkat před domem kata, který Vás láká dovnitř. Samotná krčma je pak v původních sklepních prostorech domu, interiér je původní cihlový neomítnutý a na první pohled působí trochu tajemně a krásně středověce „surově“, pokud v krčmě zůstanate, cítíte se za chvíli velmi příjemně. Přispívá k tomu osvětlení svíčkami, zvířecí kožešiny na dřevěných lavicích či špalcích, pití v korbel a neposledně také příjemná a ochotná obsluha v dobových kostýmech. K tomu všemu hraje středověká hudba. Na své si zde přijdou milovníci jídla a také piva. Toho mají několik druhů včetně speciality Korma - což je pivo s medovinou. Jídla tam mají také velmi dobrá - jsou rozdělena vtipně na krmě chudé chasy (která ovšem zahrnuje takové dobroty jako utopence, tlačenku, bramborák apod.), krmě tovaryšské, měšťanské a královské. Jídla patřící mezi královské jsem zatím neochutnala, nevím, jestli bych takové porce sama zvládla, ale s ostatními jsem byla zatím vždy spokojená. Naposledy jsem ochutnala Hřích arcibiskupa Arnošta z Pardubic, což byly kančí medajlonky s cherry-švestkovou omáčkou s mandlemi a perníkem. K tomu dobré pivo a olizuji se ještě dnes.
Zkrátka doporučuji navštívit, je však ale nutné si raději rezervovat stůl, protože tam bývá plno.
P.S. Můžete do krčmy přijít také se svými psími miláčky.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz