Sraz Vysočina, září 2008

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.08 14:05
Sraz Vysočina, září 2008

Myslím, že první týden v září je celkem nevhodný, protože a) začíná školní rok a b) je většinou před sv. Berousem a peněženky i konta zejí po prázdninách prázdnotou.
Do úvahy tedy připadají tři víkendy:

12. až 14.9.
19. až 21.9.
26. až 28.9.

K dispozici by měly být chatky, ohniště, gril - prostě ideální kombinace na labužnický víkend v přírodě. Tož se rozhodujte, který víkend je nejvhodnější, demokraticky se vybere nejvíce protežované datum, v případě rovnosti hlasů jako vždy stejně demokraticky rozhodnu sám.

Účast není podmíněna ničím, což znamená, že se může (prozatím nezávazně) přihlásit kdokoliv, bez ohledu délky svého pobytu na Labužníkovi, bez ohledu na mezilidské vztahy s tím či oním (zatím se vždy během setkání ty vztahy srovnaly do normální podoby) a je možno se zúčastnit i s rodinnými příslušníky. Zbytek bude upřesněn během doby, podle zájmu, počtu přihlášených atd..

Takže se můžete začít vyjadřovat. POZÓR!!! TEĎ!!!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.08 19:42
Sraz Vysočina ...

moje oblíbená, kolem Medlova projíždíme a končíme u rybníka u 9 skal. Zatím nemáme vyjasněn termín … houby kam jezdíme přes 20 let. Jinak se hlásím a počkám si na termín. Osoba: 2

gegina
358 příspěvků 27.05.08 19:45
Vysočina

nám vyhovuje ty dva druhé termíny, takže se potom podřídíme. Ale 12.-14.9. určitě nee!

Hezký večer! G.

penda
4752 příspěvků 28.05.08 04:08
jsem taky

až pro ty pozdější termíny, protože začátkem září nebudeme s malou doma … …

Ještě jen, celkový počet míst na chatách je 50 včetně přistýlek. A trošku víc se zvedly ceny, na netu ladex.cz nejsou zaktualizovány.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.08 06:23
Termín

Co to je, trošku víc? 500%?

Tak nám sděl tu tajemnou sumu, ať si stihneme našetřit aspoň na jednu noc!

svato
1418 příspěvků 28.05.08 10:27
...

Mne by tiež vyhovoval ten druhý alebo tretí termín, ak by nám to tentoraz vyšlo (závisí od rodinnej situácie), bolo by nás 2 ks.

anickav
2904 příspěvků 28.05.08 11:03
Nám dvom vyhovuje

ten posledný termín…
A+J

Jituska02
111 příspěvků 28.05.08 11:28
A nám...

ty první dva termíny…
J+M

blanca.xy
647 příspěvků 28.05.08 13:59
Mně zatím

první a poslední - 1 os.

penda
4752 příspěvků 28.05.08 16:00
mánku, trošku víc??

nevím totiž, jestli si to dobře pamatuji, proto čekám, až bude doma děda, abych se ho zeptala ještě jednou a napsala Vám pravdivou taxu. Ale neboj, vyjde to cca stejně jako v Písku … ;o)) Večer písnu přesné sumy, pokud neusnu u kojení.

noskovice
1322 příspěvků 28.05.08 16:14
...

My bychom se radi zucastnili (ja a manzel), ale bohuzel nemohu to slibit takhle dopredu. Jestli budu mit moznost si vzit dovolenou, tak bych ji upravila podle vas. To znamena 1., 2. nebo treti tyden v zari. Kdyz nebude misto, prijedeme se na vas podivat rano a vecer se vratime do Prahy. To by nebyl problem. Ahoj Sona

karminek
757 příspěvků 29.05.08 16:13
když

pámbu dá tak to beru an první dva termíny.

gmp
1603 příspěvků 30.05.08 06:31
gmp+1

napiš si u mne dva kusy, termín libovolný. Jak to tam vypadá se psy?

penda
4752 příspěvků 30.05.08 06:44
Pejskové mohou

přijet také, platí se za ně nějaký poplatek (cca 10 Kč za den). Mějte strpeníčko, ceny dodám snad během dneška nebo víkendu.

A Mánku, ty sleduj termíny, které převažují, aby se to mohlo co nejdříve „zabukovat“.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.08 06:57
Vladi, a co myslíš že dělám???

No tak dobře:

Prozatím mírně vyhrává střed, tj. 19.-21.9.
Kdyby přijeli všichni, kdo se prozatím ozvali, tak je nás 20 (i s penďulátkem) + 1 pes (aby se zase neozvali ochránci práv pesů a jiných živótnych).

Spokojenka?

svato
1418 příspěvků 30.05.08 09:01
milá Vladka,

konečne raz niekto vybral správne miesto na zraz. Pozdravujú Flynn a Žolina.

penda
4752 příspěvků 30.05.08 09:33
Svato,

díky ;o), hlavně, aby vyšlo počasí, při nejhorším se všichni slezeme na jedné velké chatě a budeme pařit až do rána. Zítra se s malou projdeme do Zahradníkova koutu (tak se ta chatařská oblast jmenuje) a uděláme pro Vás fotky jednotlivých chatiček a celé oblasti, abyste věděli, jak to tam vypadá. Zjistím zároveň ceny a obsazenost chat.

Upozornění!
Jakmile se chatky objednají, začíná běžet „stornovací“ období, takže s tím počítejte (veškeré storno poplatky dodám spolu s cenami).

Mánku, nejlepší by bylo, až pošlu ucelený seznam chatiček i s fotkami, abys začal pomalu rozřazovat zájemce na jednotlivé chaty a v konečně fázi oznámil zájemcům čísla chat … aby věděli, kam budou patřit a které případné stornovací poplatky by byly na jejich hlavu … když bude víc zájemců než postelí a přistýlek, vyřeší se to. Ubytovacích kapacit je ve Městě povícero … a při nejhorším zůstanu s malou na noc doma a když si malá zvykne na postýlku, je i vedle mne jedno místo k dispozici … hahahaha …

Nero
297 příspěvků 30.05.08 16:50
Teda Miloši

Máš u mne velikou tlustou dobrou čárku za to, že jsi se zeptal na ty psy. Všimli jste si, že tam není společenská místnost? Mně tedy déšť nevadí, ale páníčci by asi nebyli spokojeni.

pekarka
410 příspěvků 30.05.08 18:29
sraz

Tak to já bych taky mohla přijet, beru spíš pozdější termíny, ale jinak mi je to jedno - já na Vás labužníčci si udělám čas vždy.

penda
4752 příspěvků 30.05.08 20:15
společenská místnost

byla na chatách zrušena z toho důvodu, že nebyla využívaná.
Je z ní normalní chata pro 2 osoby ( tak si asi umíte představit jak byla malinká). Některé chaty mají velkou uzavřenou verandu kde se dá posedět i ve více lidech. Zdraví Vás Jára mamka kojí.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.08 21:27
23

už nás je :-), hlásím, že pobudeme určitě dva dny :-) daniela

Labužník housenka02
609 příspěvků 31.05.08 08:13
snad mi to konečně vyjde...

Pečlivě sleduji tuto diskuzi a v hlavě se mi neustále vynořuje jedna otázka - přihlásit se či ne. Zatím jsem s přihlašováním neměla dobré zkušenosti ( vždy mne zradilo zdraví a to moje rozhrkané tělíčko)a pak v koutku duše jen mohla tiše závidět…

Vzhledem k tomu, že se v červnu chystáme na dovolenou, což bude velký test pro mou páteř, tak uvažuji o tom, že začnu uvažovat o přihlášení až po mém navratu zpět do republiky…

Snad mi to tentokrát vyjde…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.08 08:24
termín srazu

hlasuji pro 19.-21.9 nebo 26.-28.9. a hlásím jenom sebe
A kdo bude dělat rozdělovník do chatek? Nebo nebudeme spát?

penda
4752 příspěvků 31.05.08 14:37
Iví,

budete spát, jen co podám hlášení o chatách (fotit jdu až zítra odpoledne, dnes je obsazeno ;o) ) … dokonce 2 noci musíte spát ;o) … mánek nás rozdělí do chatiček .. hahaha … začněte si ho pomalu předcházet a podplácet laskominama, abyste bydleli tak, jak chcete … ;o)

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.08 14:59
Jenom pořád nevím,

jestli tedy Nero pojede i s páníčkama, nebo je nechá doma a pojede sám, či jestli to byl jen tak dotaz a pochvala, aby řeč nestála. A taky které datum by se mu zamlouvalo.

blanca.xy
647 příspěvků 31.05.08 20:47
Zjistila jsem,

že bych snad mohla i 19.9., takže tím se hlásím na kterýkoliv termín . Na spaní nemám zvláštní nároky, nechám to, Mánku, na tobě .

Nero
297 příspěvků 02.06.08 04:45
Milý Mánku,

Jak Tě mohlo napadnout, že bych jel někam bez páníčků? Kdo by se o mne tak dobře staral? Pán prostudoval ten tábor a řekl, že tam se mnou pojede jedině pod podmínkou, že se Ti pro nás podaří rezervovat pětilůžkovou chatu typu D (tj. s příslušenstvím). Pokud to bude možné, tak bych zatím nezávazně (až do zjištění skutečné ceny a stornovacích poplatků) přihlásil čtyři lidi a dva psy . S termínem nemáme zatím žádné problémy. Moc děkuji, že na nás myslíš.

penda
4752 příspěvků 02.06.08 07:41
Zlatíčka moji ;o),

chatičky mám pro Vás nafoceny, jen, prosím, mějte strpeníčko. Jsem od minulého týdne bez svého počítače, jedu provizorně na Jájův pc, takže spoustu programů nemám k dispozici. Pokud bude malá v noci spinkat, pustím se do úpravy fotek a poskytnu Vám ucelené a snad vyčerpávající informace. Fotila jsem tak moc, že jsem měla full card … škoda, protože cestou z lesa nás s Pavlinkou chytla pořádná bouřka s krupobitím, přišly jsme obě promočené na kost, mohla jsem nás zvěčnit, abyste se zasmáli …

A Nero, ty zatím řekni páníčkům, že si mohou vybrat z chat 9, 10, 11 - všechny jsou stejné, patrové, poskytující 5 lůžek ve dvou pokojích (2+3) v patře a v přízemí mají toaletu, umyvadlo a sprchový kout. Jsou to moc krásné chaty, s balkonem, grilem, venkovním posezením …

A Dandě, máníčku, rezervuj chatku číslo 5, mám pocit, že to vzhledem ke Zdendovi, bude nejlepší chata - je totiž hodně prostorná. Dandi, ale první, vstupní dveře jsou tam osmdesátky, druhé už jsou dvoukřídlé rozvíratelné, tam už nebude problém …

Zbytek snad už dnes v noci … papa

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.08 17:48
Vladulínku :-)))))

díky ti za starost :-)), 80ky stačí, už se mooooc těším, budeme sedět venku a konečně bude čas :-))

bona
2416 příspěvků 03.06.08 14:56
Pokud by byla ještě jedna chatka volná...

ráda bych se připojila se svou milou rodinou - mám hodné, ráno „dlouho-spící“ děti a manžela, který se mnou vydrží bdít a většinou si nestěžuje…
Když se pro nás najde chatička, tak bychom se zúčastnili. Termínu se přizpůsobíme. B.

muso
118 příspěvků 03.06.08 15:26
Jasně, že jedu

I když to zas nebude jednoduché, man jede druhý týden v září na ryby na Mušov. Takže, když si budu chtít vzít Beníka s sebou, tak nás nikdo neveme do auta. Ještě je na to čas, snad se zase domluvíme a Gusta nás veme. Ubytování nechám na Mankovi, to se zase nějak vyvrbí a košík na hřiby taky? Jupí- už se těším

gmp
1603 příspěvků 04.06.08 14:51
tak si chlapíčku napiš

osádku mého vozu + 2 psy v rozkvětu sil. Tedy u těch psů. Ani já, ani Sylvie, ani Pekařka, natož Muso nejsme nijak nároční, zcela nám postačuje romantické zákoutí s třemi romantickými jižany(roztoužený tenor, je podmínkou) 2 přítulné fenečky a páníčkovi… no to probereme zvláštˇv temné postraní uličce, zahaleni do pláště s kloboukem hluboko do čela.

Sylvie
2302 příspěvků 04.06.08 15:09
Závist jak hrom

Teda já jet nemůžu, ale štvete mě na nejvyšší míru. Všichni.

penda
4752 příspěvků 04.06.08 19:12
Cesta do chatového areálu Ladex

Labužničci, konečně jsem zpracovala alespoň část fotek, takže posílám první info týkající se cesty do Zahradníkova koutu.
Pojďte s námi …
(pokud máte menší monitor, sjíždějte až na konec fotek, u každé je vždy nějaká průpovídka. Fotky jednotlivě vypínat nemusíte, když chvíli podržíte myš na fotografii, načtou se Vám zhruba 2 cm od horního okraje fotky směrovky, stačí pak klikat na next či prev…)
Cesta na chaty z leteckého pohledu
Ladex a vlakové nádraží
(když si na mapě najdete ikonku novoměstského zámku - blízko ulice Brněnská - hned vedle je nádraží autobusové)
Pokud bude teplý víkend, doporučuji si přivézt kola či jet vlakem a vzít si kola s sebou.
Auto nevlastním, rozvoz dělat nemohu, nabízím proto taxi službu - Zdeněk Hanzl - 774 241 011 (cena z nádraží na chaty cca něco přes 100 Kč).
Dopravní a jiné informace o našem městě a jeho okolí najdete na nmnm.cz .
Záchytné body, na které doporučuji se ptát při cestě autem - penzion Vrchovina, Mercedeska (oblast, kde se nachází dětský tábor), Brožkův kopec - oblast za viaduktem, Zahradníkův kout … když nic nezabere, zkuste se zeptat na Pendu či Vladku Peňázovou … hahaha… třeba natrefíte na někoho, kdo mne zná, pošle Vás za mnou a na chaty od nás je to stejná trasa, jakou jsem Vám popsala spolu s Pavlinkou.

P.S. Dívala jsem se na web ladex.cz , ceny jsou tam zaktualizovány, ale fotky spolu s podrobným popisem ještě zpracuji, hned, co mi to Pavlinka zase dovolí. ;o))

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.08 00:05
Jak se tak dívám,

začíná se nám to zase pěkně rozjíždět. Jestli to tak půjde dál, časem si na setkání budeme muset pronajímat celý kemp!!!

No, zatím to nehrozí, ale předběžně to vypadá následovně:

bedla 2
gegina 2
jituška 2
blanca.xy 1
vladka 2
noskovice 2
svato 2
karmínek 1
aničkav 2
gmp 2+1 pes
mánek 2
danda 3
pekařka 1
iva 1
nero 4+2 psi
bona 4
muso 1+1 pes

což je, jestli mi to dobře počítá, 34 lidí na 4 psy. Co mě teď napadlo, raději psát nebudu, to bych asi nepřežil. Zvědavcům to napíšu soukromě.

svato
1418 příspěvků 05.06.08 01:50
upresnenie

Manku, my sme 2+2 (ľudia a psi) a ako som tak pozerala, mali by sme záujem o chatku typu A. Prihlasujeme sa sami alebo sa to rieši centrálne - po dohode? Ja odchádzam zajtra na dovolenku, dva týždne internet v nedohľadne, ozve sa Ti moja dcéra. Strašne dúfam, že nám to vyjde. Dana

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.08 01:58
svato,

beru na vědomí. Ještě pořád nevím, kolik kterých chat je, na to nějak Vladka zapomněla.

No další dva psi, tak to už se pomalu dostane na všechny!!!

penda
4752 příspěvků 05.06.08 02:09
ale nezapomněla....

kdo zabrousil na net, tak ví…
chatiček je 10, od čísla 1 po číslo 11, z toho číslo 3 je chata správce (taťkova).
Dvoulůžkové chaty jsou 3 - pod čísly 1, 2 a 4.
Ostatní chaty jsou pětilůžkové, z toho chaty 6, 7 a 8 mají větší verandu - dříve prosklennou, nyní zděnou. Chaty číslo 9, 10 a 11 jsou patrové.
Vydržte, až Pája usne, mlátí mi tu do klávesnice, půlku toho, co napíši jedním prstem zase vymažu. ;o)
A Mánku, my budeme asi zase 4, ještě nevím, ale při velkém zájmu od labužníků přespíme doma.

andina
13 příspěvků 05.06.08 03:13
Na huby?

S veľkou obľubou čítam Labužníka a konečne po dlhom čase som sa aj zaregistrovala­.Intenzívne uvažujem o gril party v Novom Meste na Morave, celkom by vyhovoval druhý alebo tretí víkend. Teším a pozdravujem.

andina
13 příspěvků 05.06.08 03:20
P.S.

Sme dvaja dospelí a dve deti (3 a 4 roky), prípadne by sme mohli bývať vo väčšej chatke so Svatom.Andina

svato
1418 příspěvků 05.06.08 04:53
milý Mánku,

nerob si ilúzie. Moje indiánske meno je Chlpaté Kosti a Žolina má už 12 rokov, nebude zo psa slanina. S pozdravom Flynn.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.08 06:50
Vážení a milí!!!

Kapacita kempu je 41 lůžek bez přistýlek a ta je již naplněna (a to u dětí s těmi přistýlkami počítám!)!!!

Takže další přihlášení sice budou evidováni, ale do konečné sestavy budou zařazeni až na základě výpadku některého z dříve přihlášených…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.08 10:25
Takže nezoufejte,

v okolí je prý ještě další možnost ubytování, Vladka to zjistí a bude informovat. Jen si zájemci budou muset toto ubytování zajistit sami přes net nebo telefonicky.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.08 10:29
Svato,

slanina být nemusí, stačí guláš a na ten je nejlepší kus, co už něco pamatuje!!!

penda
4752 příspěvků 05.06.08 11:42
Podívejte se sem:

Zahradníkův kout . Je to chata přímo naproti chatovému areálu Ladex, jak jsem na fotkách psala, že za závorou je soukromý pozemek, tak ten patří k této chatě … všimněte si, že pejsky tam nechtějí a je tam pouze 24míst. Ale myslím si, že za zkoušku by to stálo. Zkuste si vyplnit objednávací formulář nebo dejte vědět a já bych se zkusila pozeptat.

Nero
297 příspěvků 05.06.08 14:54
Děkujeme Vladce

za důležité informace a za námahu, kterou ji to stálo. Moc bychom prosili o rezervaci jedné z chat číslo 9, 10 nebo 11. Vzhledem k počtu přihlášených a dalších zájemců na nějaké storno poplatky asi nedojde, v nejhorším případě je zaplatí mí pozůstalí.

penda
4752 příspěvků 05.06.08 17:01
Ucelenější info o chatách (ceny a fotky)

Kdo se podíval na stránky ladexu, budu mu prakticky opakovat to, co už ví, ale opakování jest matka moudrosti, tak jdeme na to:

Chaty typu A - 3 x (chatka číslo 1, 2 a 4)
dvoulůžkové chaty s jednou místností a prosklennou verandou
Cena za chatu a za noc - 300,– Kč
Fotografie s popisem

Chaty typu B - 3× (chata č. 6, 7 a 8)
pětilůžkové chaty s kuchyní, 2 pokoji, koutem s umyvadlem a zděnou verandou
Cena za chatu a za noc - 550 Kč. Navíc se při odjezdu hradí spotřebovaná elektrická energie.
Fotografie s popisem

Chata typu C - 1× (chata č. 5)
pětilůžková chata s obytnou kuchyní, 2 pokoji a prosklennou verandou
Cena za chatu a za noc - 550 Kč. Navíc se při odjezdu hradí spotřebovaná elektrická energie.
Fotografie s popisem

Pro každou chatu typu A, B, C je samostatné WC v extra budově a společný sprchovací box.
Fotografie s popisem

Při odjezdu uvedete chatu do původního stavu, použité povlečení stáhnete a předáte ho správci chaty, který si zkontroluje pořádek na chatě.

Chaty typu D-LUX - 3× (chaty č. 9, 10 a 11)
pětilůžkové, patrové chaty s koupelnou, WC, kuchyní, obývacím pokojem a terasou v přízemí a s dvěma ložnicemi v podkroví.
Cena za chatu a za noc - 1000 Kč. Navíc se při odjezdu hradí spotřebovaná elektrická energie.
Fotografie s popisem

Pobyt se hradí při příjezdu. Navíc se platí správci střediska místní poplatek 10,– Kč za den, a to za každou osobu nad 18 let věku s výjimkou studentů a důchodců nad 70 let. Den příjezdu se nepočítá. Za pobyt psa se platí 20 Kč za noc, též správci chat. Při odjezdu se doplatí spotřebovaná elektrická energie. Při příjezdu dostanete klíč od vstupních dveří chaty. Všechny další potřebné klíče (záchody, boxy, popelnice, první pomoc) jsou na chatách. Prosím, nikam je s sebou neodnášejte, abyste je neztratili.

Na každé chatě budete mít připravené povlečení podle počtu přihlášených osob. Deky a polštáře si již povlíkáte sami.

Parkování je zde zdarma.

Ptejte se mne na to, co Vás zajímá, optám se správce (taťky) a budu Vás informovat. Doufám, že nám vyjde počasí a Vám se u nás na Vysočině bude líbit. Kdo by se chtěl podívat po okolí, určitě si vybere něco, co by ho zaujalo (Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli, strašidelný hrad v Dolní Rožínce, hrad Pernštejn, Zelená hora ve Žďáře nad Sázavou, Horácká galerie a Horácké muzeum v našem městě, skanzen Veselý Kopec, ZOO a podzemní katakomby v Jihlavě, kryté bazény ve Žďáře nad Sázavou, minigolf u hotelu Ski, na Medlově či na Milovech, vyhlídka na Pasecké skále za Rokytnem, Maršovská rychta, bowling v penzionu Vrchovina, sportcentrum Artis, … atd.)

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.08 00:30
Milý Nero!

Šest psů a jeden Mánek je také zajímavá kombinace. Připouštím, že by ti psi na tom byli podstatně líp, protože by měli co žrát celý měsíc!!!

penda
4752 příspěvků 06.06.08 00:51
Doplňující info:

Tam, kde jsou na fotce uzamykatelné boxy, tak ty patří pro chaty A, B, C. Jsou to prostory na kola. K chatám D-LUX jsou uzamykatelné boxy za chatou číslo 6.
Na všech chatách je pitná voda.
Stany se v areálu stavět nesmějí!

noskovice
1322 příspěvků 06.06.08 13:55
Maly, ale dulezity problem...

Vsechno by bylo v pohode, jenom nemohu do schodu a na patrovou postel. Takze, jestli si muzeme vybrat, slo by o chaticku B nebo C. Je nam jedno s kym nas date dohromady… zviratka milujeme a vetsinou i oni nas. Uz se tesime. Sona a Umbertak

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz