spenatova nadivka v listovem teste?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
airan
652 příspěvků 16.03.06 14:22
spenatova nadivka v listovem teste?

Mam moc rada listove satecky se spenatovou nadivku, co se prodavaji v pekarnach ve velkoobchodnych centru. Je tam v tom i syr a ja jsem uz vyzkousela s eidamem, goudou, cedarem a tak dale, ale porad se mi zda, ze to neni ono…nevite co tam davaji za syr a jestli neni na zahusteni v tom besamel? Dekuji predem za radi.

Reakce:
Yvette
704 příspěvků 16.03.06 14:34
...

Airan,
ja delavam spenatove satecky doma, podle meho vymysleneho receptu tak, aby chutnal nejen nam, hlavne manzelovi, ktery spenat neji, ale v techto sateccich mu nevadi, ale take nasim navstevam.
Ja davam syr typu Ricotta a Feta syr, ktery je obdoba balkanskeho typu, ale s temito syry jsi urcite vice obeznamena nez ja. Obcas jsem tam dala take Cottage syr, ale ten jsem musela trosku zbavit tekutiny zcezenim pres cednik ci gazu. Syru tvarohoveho typu Ricotta, Cottage davam o neco vice nez Feta.
Besamel nepouzivam. Ale opravdu nevim, jake jsou „listove satecky se spenatovou nadivkou“ v CR, tak nevim, zda jsem „kapla do noty“. Ja pisu moji zkusenost ze zamori.
Airan, mej se hezky a snad jsem alespon trosinku poradila.

babi
6360 příspěvků 16.03.06 16:36
airen...

bude-li se Ti chtít, tak se také podívej ZDE , no a mám ještě recept na závin, který nám velice chutná a tak ho také můžu přidat (dokonce ho mám i nafocený).

Pěkný večer!

Manana
1515 příspěvků 16.03.06 17:18
a babi

už tam prosím taky přidej ten recept na „Chile con Carnene“, o který tě už dlouho prosím. Buď tak hodná, přispěješ tak i Pepíčkovi k svátku, aby tady měl těch receptů zakulaceně. Díky.

airan
652 příspěvků 16.03.06 20:41
Yvett a Babi,

dekuji za ochotu poradit. Ty satecky podle mne nemaji v sobe bily syra ale nejaky, ktery se krasne roztavi a pritom se netahne. Taveny zrejme neni, no ja ani vlastne nevim…ale moc mi chutnaji.

Labužník Bibi
47 příspěvků 17.03.06 02:27
Manana

I love you!!!

buraci
1136 příspěvků 17.03.06 07:59
Feta?

Airan, ja tyto tasticky znam s fetou. Besamel bych tam nedavala, spis bych ten spenat zahustila vajickem.

airan
652 příspěvků 17.03.06 12:41
Buraci,

dekuji za prispevek. Feta to urcite neni:-) Tu prece poznam Ja s fetou a spenatem delam tutmanik ( neni to listove ale kynute testo) Babi ted pridala recept, vypada, ze by to mohlo byt ono. Nevim jak to v tech pekarnach delaji, jednou jsem se zeptala, ale odpovedeli mi, ze tu nadivku dostavaji hotovou.

penda
4752 příspěvků 17.03.06 16:35
pepíček

ve svých receptech uvádí buď italskou pagliettu anebo ricottu (žervé).

esmeralda
4813 příspěvků 18.03.06 03:27
Špenátová nádivka v listovém těstě - Airan,

ten tvůj popis mi silně připomíná řecký špenátový koláček Spanakopita. Chtěla jsem ti ho přeložit, ale Babi už ho tady má.

esmeralda
4813 příspěvků 18.03.06 03:41
...a ještě obrázek...

Dá se to udělat takhle, nebo jako samostatné trojúhelníčky.

airan
652 příspěvků 18.03.06 09:32
Esmeralda,

Dekuji moc za obrazek, spanakopita znam, vzdyt muj tatinek byl rek Tohle o cem mluvim, pripravuje pekarna v Tesku, maji to obcas i v Makru - proto jsem predpokladala spise recepturu tak t Anglie, Italie, Holandsko, dokonce tam jednou meli cedulku „spenatovy paj“

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz