Špatná zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klára  11.12.02 14:36
Špatná zkušenost

Ráda (či nerada) se dělím o svou špatnou zkušenost. Je to velice čerstvý zážitek, budu tedy možná přespříliš bezprostřední. Zakoupila jsem „Cukr moučka“ , výrobce NELI, a.s., záv. Cukrovar Český Brod, baleno: Medlov, s úmyslem tento cukr použít k výrobě polevy na zdobení perníčků. Varuji všechny Labužníky - NIKDY NIC TAKOVÉHO NEZKOUŠEJTE !!!! Přesto, že jsem cukr 2× přesála, zůstávají v něm poměrně velké krystaly cukru, které ucpávají kornoutek. Po přesátí půlky balení zůstalo v sítu přibližně polévková lžíce hrubých krystalů a oproti jiným cukrům byla poleva našedlá a divné vůně. Po hodině vztekání, kdy jsem několikrát udělala kornoutek nový, vyzkoušela různé techniky prošťuchování atd. a přesto se mi nepodařilo udělat souvisle čáru delší než 2 cm (ne nedělám tu práci úplně poprvé), zhyzdila - ne ozdobila - asi deset perníčků, jsem se skřípěním zubů zase všechno uklidila, polevu vyhodila, zhyzděné perníčky oškrábala a zítra vyrážím koupit cukr nový a rozhodně jiný !!

Jinak: co třeba zřídit fórum „Špatné zkušenosti“

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 12.12.02 23:22
ahoj Kláro

nic si z toho nedělej, na polevu prosívám cukr 4× a stejně i po půl hodině míchání je slyšet skřípot drobných krystalků, takže cukr se stejně špatně rozpouští. A naopak se mi nedaří koupit cukr krystal hrubý. Většinou ho potřebuji na posypávání, ale už pár let jsem na hrubý krystal nenarazila, vždycky na mně nakonec z pytlíku jukne spíš písek než krystal. Takže, kdyby někdo věděl, který výrobce a pod jakým označením prodává opravdu krystalový cukr, dejte vědět. Díky

1irena
591 příspěvků 13.12.02 00:07
Zuzik

můj tatík, když žil a včelařil,kupoval „na příděl od spolku“hrubý krystal/rády jsme ho i mlsaly,my děti/.Zkus se zeptat nějakého včelaře, máš-li možnost v okolí, ten by ti dal tip.Zdravím

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz