Špagetové těstíčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sylvie
2302 příspěvků 07.07.08 13:03
Špagetové těstíčko

Manžel nedávno jedl v jedné restauraci kuřecí maso obalené ve špagetovém těstíčku. Prý to bylo strašně dobré. Nevíte recept?
Děkuji Vám. Chtěla bych manžela ve středu překvapit, máme výročí. :-))

Reakce:
noskovice
1322 příspěvků 07.07.08 14:07
Sylvie...

To jsem tedy taky zvedava, co maji na mysli v te restauraci, pod nazvem spagetove testicko. Spaghetti jsou bud: normalni mouka, voda a spetka soli, nebo i vajecne, mouka, vejce a spetka soli. Ale vzdy je z toho hutne testo. Tim padem si myslim, ze jsou dve moznosti. Prvni je testicko z mouky a sodovky (nebo piva), druhe testicko z vajec, mouky a spetky soli. Dela se ridsi, maso se v tom namaci a hned se smazi. V Italii vetsinou smazi timto zpusobem. Na to kure odhaduji testicko z vajec, to ze sodovky se pouziva vice na zeleninu, aby neprekrylo jemnou chut zeleniny. Nekdy do toho testicka z vajec davaji i strouhany syr. Zrejme jsem Ti moc nepomohla, ale aspon jsem se snazila, to musis uznat. Jinak vam preji vsechno nejlepsi k vyroci, hodne zdravicka a at se spolu nikdy nenudite! Ahoj Sona

Sylvie
2302 příspěvků 07.07.08 14:42
Soňo

Soňi, teď vidím, že jsem dotaz napsala špatně. Ono to totiž bylo těstíčko udělané z vařených nakrájených špaget a jiných ingrediencí, které neznám (poměr a tak).
Děkuji Ti moc za odpověď a za přání.

HelcaK
960 příspěvků 07.07.08 15:12
Sylvi,

jestli to jedl v restauraci Best, tak v některých odkazech v jídelníčku zmiňují tak porůznu strouhanku s parmazánem a špagety pomodoro… Ještě tam byla jedna restaurace s výrazem špagetové těstíčko, názvy byly buď Milánský řízek nebo Athénský řízek a s tím parmezánem to byla Pikanta Milaneze dle vlastní receptury… Ale bude to čistě lokální záležitost.

HelcaK
960 příspěvků 07.07.08 15:46
Bowland, Gastroland

je ta druhá restaurace, která to zmiňovala v denní nabídce - na stálém jídelníčku to nemá ani jedna. Můžeš se tam zkusit poptat, ale jestli je to jejich specialita, tak ti asi nic neřeknou, budeš muset experimentovat… Hodně štěstí.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 08.07.08 05:07
...

Sylvi, já teda nevím, ale přiklonila bych se k Soně, nějaká mouka, vejce a strouhaný sýr, nebo mě vzhledem k tomu názvu- špagetové těstíčko napadlo, dají se špagety rozvařit? Kdyby jo (mě se to ještě nestalo), tak by se daly smíchat s vejcem a strouhaným sýrem+ možná nějaké bylinky a v tom to maso obalit. Podle názvu by to bylo logické.
Jen tak mimo mísu jsme my měli výročí svatby 7.7.- dobrý což? Ahoj Jana

lydia
1227 příspěvků 08.07.08 12:07
Sylvie,

já znám špagetové těstícko jako palačinkové těsto. Uvaříš asi 250 g špaget al dente, přeliješ studenou vodou, necháš odkapat.Z asi 150 g mouky, 1 vejce, 250 ml mléka, 1 vejce, špetka soli - uděláš palačinkové těsto. Můžeš dělat také palačinkové těsto jak ho děláš ty. Z tohoto množství uděláš 4 palačinky. Na pánvi rozpálíš olej, přidáš čtvrtinu špaget, necháš lehce opéct a zaliješ čtvrtinou palačinkového těsta. Uděláš jako palačinku, opečeš z obou stran. Dáš do tepla. Takto uděláš 4 palačinky, které můžeš čímkoliv plnit.
Možná je to co hledáš.

Sylvie
2302 příspěvků 08.07.08 14:42
Holky

Helčo, Terrinko, Lydie, jste moc hodné a já Vám děkuji za ochotu a trpělivost :-). Zkusím to prubnout, doufám, že to nezkaňhám.

jolana
5065 příspěvků 08.07.08 16:24
Lydie..

..kde ty na to chodis…to by si mala napisat aj ako recept…je to vlastne aj dobry napad na spotrebovanie spagiet- ak ostanu ..dik..

Sylvie
2302 příspěvků 09.07.08 15:35
K těstíčku až jindy, jo?

Tak jsme místo oslavy vzaly silně nespící děti do Globusu, koupili jim plyšového krtka, vodní pistol a za zbytek peněz flašku bílého (sobě).
To je mejdlo, co? :-(((

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz