Špagetová dýně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DanaJ
1136 příspěvků 23.09.05 12:11
Špagetová dýně

Ahoj všichni, nemáte někdo odzkoušený recept, ve kterém by se používaly „cucky“-špagetky či nudličky z dýně?
Pro ty, co neví: je to speciální odrůda dýně, která se prý povaří v celku ve vodě a po půl hodině vyření se vyjme, rozkrojí a vydličkou vyškrabe či rozcupuje na špagetky, které se pak dále zpracovávají nebo rovnou jí a já nevím, co s tím.

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 23.09.05 14:07
O tom už byla diskuse

tady . Musím se přiznat, že jsem je loni zasela a nakonec rozdala, protože jsem také pořád nevěděla jak je nejlépe využít.

lydia
1226 příspěvků 24.09.05 17:31
tuto dyni

u nas bud varime, nebo peceme v troube, pri 150°C asi 1 hodinu.
Muzes z ni udelat totez, co udelas kdyz varis spagety. Bud podat s rajskou omackou, nebo jako salat, muzes pridat houby, bud zampiony nebo lesni houby ktere trochu oprazis, nebo muzes pridat nastrouhane brambory a udelat jako bramborak. Nevim, jestli to z teto dyne jde, ale udelej kremovou polevku. Nebo muzes zapect se syrem. Nebo udelej kolac na sladko jako s cuketou nebo na slano. Treba si z toho neco vyberes?

DanaJ
1136 příspěvků 26.09.05 07:13
Jeno,

tu diskusi jsem našla, ale to všechno vím. Prosila jsem o recept. Jestli je to vůbec dobrý, protože v té diskusi není nic přesného.

Asi jí dneska nebo zejtra zkusím udělat. Uvařit ve vodě 30 minut. Ochutnám jí jen tak a jestli to dobře dopadne, tak k ní udělám masíčko na kostky s omáčkou z rajčat a s bylinkami. Při nejhorší jí donesu k našim pro slepky.

Manana
1515 příspěvků 30.09.05 23:32
špagetová tykev

mám nějakej recept na mé stránce www.manana.cz , v Ranci kuchyní, když tam ve vyhledávači zadáš nejlépe výraz „špaget“ (samzřejmě bez uvozovek) bez koncovky. Jinak se to hodí jako příloha k lecčemus, zejména s různými majonézami.

šobi  10.11.10 13:09
odpověď na špagetovou dýni

ahoj špagetovou dýni dělám tak,že ji podélně rozkrojim a vložím ji do pekáčku s vodou a šoupnu do trouby na půl až třičtvrtě hoďky na 180 stupňů.Pak vydlabu semínka, vidličkou pak dlabu dužinu-a najednou mám špagety … podávám je s omáčkami,které připravuji ke klasickým těstovinám,jen je krapet víc kořením,protože cuketa není moc výrazná. nejraději mám smetanovou omáčku se šunkou a žampiony
dobrou chuť :-D

wydra  11.11.10 22:19
špagetovka

Já ji propicham a varim pul hod ve vode, pak smicham s testovinou kterou mam rada a to jsou cinske sklenene nudle (velky pytel, takove nazloutle) preliju trochou ustricove omacku a pres to smetanou. Staci a je to vyborne! Samozrejme muze byt i porek, zampiony a cokoliv

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz