Kosmetický krém Sorbolene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 14.10.11 23:50
Sorbolene

U nás v Oz se prodává tento řídký krém pod tímto názvem. Jde o základ který se používá do pleťové kosmetiky. Není do něj přidaný žádný parfém, tudíž je vhodný pro alergiky a lidi trpící ekzémem.
Dermatologové ho doporučují používat místo mýdla i jako zvlhčovač pleti.
Je velmi laciný a většinou se prodává ve velkém balení s pumpičkou.
Prosím, poraďte pod jakým názvem a kde se prodává v ČR.

Reklama

Reklama

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 00:19

Já nic takového neznám, ani jsem o ničem podobném neslyšela..
Jsi si, Esmeraldo, jistá, že se něco podobného u nás opravdu prodává…? :think:
Nejblíž, jako nejobyčejnější krém, by možná mohla být Indulona..ale jako mýdlo se rozhodně nepoužívá.. :think:

sveva
751 příspěvků 15.10.11 14:47

Také patřím mezi ty, kteří sorbolene neznají. Tak jsem zadala na webu obrázky a objevila se celá řada výrobků co jej obsahují.
Potom jsem pochopila, že je to také bělící krém a zaujal mne (australský) článek a po jeho přečtení jsem usoudila, že mi asi sorbolene nebude chybět. Ale možná tady budou jiné reakce.
Zdravím

esmeralda
4813 příspěvků 16.10.11 00:11

Děvčata, díky za reakce, ale asi to v ČR buď není a nebo se to prodává pod jiným názvem.
Indulona to není. Tu si pamatuji. Bělicí krém též ne.
Pisatel článku mi připadá velice frustrovaný a neinformovaný. Článek jsem ani nedočetla, neboť tam autor píše spoustu kravin a zřejmě má alergii na všechno včetně sebe.
Sorbolene není parfémovaná a hlavní složka je voda a glycerin. Je to ve formě lotion, což je takový řídký tekutý ktém.
Já se jím namažu po sprchování celá. Nemám ráda mastné krémy, proto mi toto vyhovuje. Co používáte vy po koupeli nebo sprše?
Chtěla jsem to doporučit někomu kdo žije v ČR a trpí velice suchou pletí.

anka22
95 příspěvků 16.10.11 00:21
Na suchou pleť

Mám podobný problém. Po koupání jsem celá stažená, kůže mě svědí. Používám hloubkově hydratující tělové mléko Neutrogena, velká flaška s pupičkou asi za 6€, prodává se i v Čechách. V lékarně se dá možná ještě koupit šlehaný glycerin, ale nevím, jestli ho prodají všude nebo jen známým či podle nálady.
Neutrogena se dá použít jako mýdlo, já se s ní odličuju - namažu obličej, pořídně promnu a opláchnu horkou vodou. Zůstane hladký a kůže se nestahuje. Můžu doporučit.

esmeralda
4813 příspěvků 16.10.11 00:52

Anko, to zní dosti slibně.
Neutrogena se prodává i zde. I ta je doporučována pro alergiky.
Info předám. Díky.

jolana
5065 příspěvků 17.10.11 00:49
Detsky olej.

Kto ma velice suchou plet staci sa sprchovat s detskym olejom. Ja viem, ze teraz budete kukat co to ma znamenat, ale to mi naordinoval davno lekar dermatolog z Jemenu a potvrdil lekar dermatolog uznavany z Mayo clinic…ale k veci: mozete sa osprchovat a na zaver detsky olej na rukavicu alebo zinku kupaciu bavlnenu(alebo aj na dlan len) , poriadne vsade rozotriet a znova si dat sprsku vody.. ..alebo sa ked sa kupete bez mydla a sprchovacich gelov tak sa tym olejom „namydlit“ priamo a osprchovat..a budete ako detske prdelky :mrgreen: :lol: ..len si nekupte! ako raz ja detsky olej glycerinovy…o­bycajny detsky olej! a aj harmacekovy detsky olej pekne vonia..po case sa pokozka upravi a potom staci uz len raz za tyzden/raz za cas..
PS: osusit sa len jemne, nie suchat rucnikom..a o srchovaci kut sa nemusite bat, vycisti sa to jedna radost a nie je to zaolejovane..da sa povedat ostane co to leskle..

Frantiska
927 příspěvků 17.10.11 18:27

ja tak pouzivam jednou za cas olivovy olej jolanko :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz