Solamyl v Anglii????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tortoise1
15 příspěvků 03.04.05 16:11
Solamyl v Anglii????

Prosim, nevite, zda se da sehnat v Anglii cosi jako solamyl a pripadne pod jakym nazvem? Prolezla jsem mistni samoobsluhy, prosmejdila vsechny regaly, ale na nic podobneho solamylu jsem nenarazila… Asi spatne hledam.
Tesila jsem se na nakladane rostenky podle pepickova receptu, ale zatim musim pockat, protoze je na ne potreba prave solamyl.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 03.04.05 23:02
Solamyl v Anglii????

Také bydlím v anglicky mluvící zemi. Používám běžně CORNFLOUR, což je škrob z kukuřice. Nikdo si zatím nestěžoval. Pak je tu celkem běžně k dostání POTATO FLOUR. To je škrob z brambor.

possum
464 příspěvků 04.04.05 04:05
Taky jeste

arrowroot se tu sezene bezne. Jsem si jista, ze v Anglii taky.

tortoise1
15 příspěvků 04.04.05 09:29
Diky moc.

Diky moc za rady. Podniknu dnes dalsi vypravu do obchodu a doufam, ze se mi podari najit potrebne. Dam vedet, jak jsem dopadla.

kltko  04.04.05 11:35
solamyl, maizena...

solamyl je zemiakový (bramborový) škrob (zemiaky = Solanum tuberosum), maizena kukuričný (kukurica = Zea mais)

čiže solamyl identický bude spomínaný potato flour. (možno aj potato starch?) Tipujem že sa môže vyskytnúť aj ryžový škrob, toho ekvivalent u nás nemáme.

possum
464 příspěvků 04.04.05 16:01
kltko,

na ten jsem zapomela. Ten tu taky mame. Ryzovy.

tortoise1
15 příspěvků 05.04.05 23:36
Tak jsem uspela

a dneska koupila CornFlour a budu ji pouzivat namisto Solamylu. Predpokladam, ze rozdil nikdo nepostrehne.
Na PotatoFlour jsem nenarazila, ale Arrowroot jsem v obchode po dukladnem zkoumani a patrani nasla, ale podle obalu bych nikdy nerozeznala, ze to ma cokoli spolecneho se solamylem (na obalu ani nebyla zminka o slozeni…). Ale urcite ho taky koupim (uz vim, v kterem supermarketu ho hledat) a vyzkousim.
A urcite zkusim i ten ryzovy skrob, to zni fakt zajimave.
Diky za rady.

possum
464 příspěvků 06.04.05 17:01
Arrowroot

je rostlina (Maranta arundinacea). Z jejiho korene (rhizomes) je ten skrob. Tady se kdysi hodne pouzival. Taky z nich delaji Arrowroot biscuits. Ty se tu hodne davaly detem. Zahusti, ale v cinske kuchyni nedoda typicky lesk.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz