Sojova mouka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník libi02
2 příspěvky 3.2.06 23:17
Sojova mouka

Ahojky, zajimalo by me v jakem pomeru muzu nahradit normalni obilnou mouku sojovou…??? Jde sojova mouka pouzit vsude tam, kde normalni? Diky moc za odpovedi!

Reakce:
marmelada
1642 příspěvků 4.2.06 14:49
http://www.sunfood.cz/soja.phtml

Sojová mouka a krupice je vyrobena z pražených sojových bobů, které jsou rozemlety do jemného prášku. Existují dva druhy sojové mouky, které jsou dosažitelné na trhu:

  • přírodní neboli plnotučná sojová mouka, která obsahuje přírodní sojový olej
  • odtučněná sojová mouka, u které byl odstraněn olej během výroby
    Odtučněná sojová mouka je dokonce více koncetrovaný zdroj proteinů než tomu je u plnotučné sojové mouky. Obě mouky by měly být uchovávány v chladu. Ačkoliv se sojová mouka tolik nepoužívá v našich domácnostech, je používána ve velkém množství v potravinářském průmyslu. Zkuste nahradit 1/4 až 1/2 mouky, kterou používáte na výrobu vdolků, koláčů, čajového pečiva, lívanců a rychlých chlebů, právě sojovou moukou. Sojová mouka neobsahuje lepek a chléb vyrobený se sojovou moukou je vláčný a hutný. Sojová mouka může být rovněž nalezena v obchodech se zdravou výživou nebo v odděleních supermarketů k tomu určených.

Sojová krupice
Podobná sojové mouce. Sojové boby opražené a rozpukané do hrubých kousků a drtě, než tomu je u hladkého prášku u sojové mouky. Sojová krupice může nahradit v některých receptech sojovou mouku. Obsahuje vysoké množství proteinů. Může být přidávána do rýže nebo dalších obilovin a vařena společně.

Renee
93 příspěvků 8.2.06 09:35
Místo vajec

Já dávávám sójovou mouku nejen místo části mouky pšeničné, ale někdy i místo vajec - působí totiž hodně pojivě. Takže místo vejcete nebo místo žloutku lufnu do těsta lžíci sojové mouky a trošku zvýším množství tekutiny. Naši mlsouni to nepoznali ani v palacinkach.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz