smažená dobrota na bulharské pláži- vzdáleně něco jako neplněné "

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Tatranka02
6 příspěvků 27.02.04 15:41
smažená dobrota na bulharské pláži- vzdáleně něco jako neplněné "

Ahoj kkulináři, jako malá jsem jezdívala s našima k moři do bulharska a tam vždycky obcházel prodatavač s takovou dobrovou - smažená placka, možná preclíkového tvaru, už se nepamatuju, ale byla to taková úžasně sladká neplněná dobrota…
nemáte někdo recept na něco podobného?

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 27.02.04 18:47
tatranko,

Ted jsi mi pripomela povidku od me tchyne, ktera mne pred 30 lety ucila smazit Banovske milosti. Nikdy pred tim jsem to neznala ani nevidela. Ona mi prave vypravela o nekom, ze bydleli v Praze a ten jisty pan byl Bulhar a jeho zena Banovjanka. Ona ta pani, ze vzdycky nasmazila nekolik kosu techto milosti a on to vzdycky vezl do Bulharska prodavat. Nebylo to nakonec to, o cem Ty pises? Byla by to skutecne velka nahoda.Koukni se na to, u receptu je i obrazek, ktery jsem nafotila, kdyz jsem tyto milosti pekla na vanoce. Zadej si do vyhledavani Banovske bozi milosti a je to cislo receptu 11.727. Mozna to neni, to co hledas, jinak nevim co by to mohlo byt. Mej se hezky

penda
4752 příspěvků 05.04.06 19:27
jen dotaz aktualizuji...

třeba na něj už bude někdo znát odpověď.
Airan, prosím, nevíš, o co se jedná?

Manana
1515 příspěvků 05.04.06 19:29
Placky

Asi se jedná o jogurtové placky, jak se to jmenuje bude vědět airan, já na to recept nemám, ten má moje Liduš, která je momentálně ne zavostalá, to jsem já, ale někde s partou chlastá.
Hele, už se vrátila! Tak to dávám do recptů!
Airan, když tak mě (nebo Liduš!) oprav.

Alu
147 příspěvků 05.04.06 20:02
Gogosy

Když jsem jako malá byla v Rumunsku, prodávali na pláži také něco jako neplněné veliké koblihy a říkali tomu Gogosy. Recept neznám.

Shakira
110 příspěvků 05.04.06 21:51
Věrguny aneb Boží milosti

Tatranko, možno je to to co hledáš. Když dělám doma věrguny tak tchyně mi říká, že se podobají božím milostem. Každopádně pokud to neochutnáš, tak nepoznáš jestli je to ono. Recept na věrguny mám na Labužníkovi a jsou tam i boží milosti.
S pozdravem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz