slovenská kuchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 02.03.06 00:26
slovenská kuchyně

coronis.sk

Reklama

Reklama

Reakce:

sim
293 příspěvků 02.03.06 10:33
skor federalna....

mne to vyzera ako propagacna stranka ceskych vyrobkov prelozena do slovenciny. navyse myslim ze marny pokus… (aspon ja nepoznam nikoho na SK kto jedava olomoucke syrecky)

Cuso
345 příspěvků 05.03.06 18:15
Podla mňa

je názov príspevku zavádzajúci. Sú to firemné stránky s preloženými českými receptami (väčšinou) do „umelej“ slovenčiny. Ale zas som sa dozvedel, že distribujú nakladaný kozí syr, čo je pre mňa užitočná informácia.

penda
4752 příspěvků 05.03.06 18:24
cuso,

omlouvám se, ale nějak mne nenapadlo, když jsem na serveru sk a čtu slovenské recepty, že nemají co dělat se slovenskou kuchyní…a asi byla chyba v mém vyjádření, nemyslela jsem tím názvem slovenskou kuchyni jako takovou, ale slovenské recepty všeobecně…příště budu důslednější. Díky. Zdravím slovenskych kamaratov (je to dobre napísane?) ;o)

Cuso
345 příspěvků 06.03.06 21:43
Vladka,

V pohode. Nič sa nestalo. A tá slovenská veta je dobre.

goralka
271 příspěvků 06.03.06 21:46
...

nie je
správne má byť: slovenských kamarátov
ale rozumieme sa aj bez dĺžňov

Cuso
345 příspěvků 07.03.06 09:33
goralka

penda
4752 příspěvků 07.03.06 09:39
děkuji,

já si nebyla jista, zda tam ta diakritika patří, či ne, tak budu pro příště chytřejší…doba, kdy byla slovenština ve škole povinná, je asi nenávratně pryč a je to škoda, dnešní děti nerozumí ničemu, co Slováci řeknou a přitom je to jazyk, který by nám měl být nejblíž.

anickav
2904 příspěvků 21.03.06 11:10
olomoucké syrečky

Musím zareagovať, sim, pretože ja, moja rodina i niekoľko iných ďalších ľudí, čo poznám jedávame syrečky, doslova ich milujeme…
(Žijeme na Slovensku a nie sme žiadni exoti.) Najlepšie sú
s chlebom s maslom a cibuľou. Prvýkrát som mala zábrany- kvôli vôni, ale odvtedy ich milujem, a preto som sa musela ozvať. Minule som kúpila slovenskej výroby a neboli také chutné.

sim
293 příspěvků 21.03.06 15:46
anicka

pozri, nehovorim za vsetkych slovakov, len za tych co poznam. a patent na rozum mi este stale nedorucili, tak som na Teba zabudol :-)))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz