slane pecivo s majonezou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

airan
652 příspěvků 01.05.06 04:17
slane pecivo s majonezou

Bohuzel jsem to nikde nenasla, pritom jsem si jista, ze jsem na recept narazila. Budu vdecna za vasi pomoc. Dekuji predem.

Reakce:

penda
4752 příspěvků 01.05.06 06:05
airan,

nevím, zda myslíš pečivo plněné majonézou anebo slané pečivo pečené z těsta obsahujícího majonézu…první variantu jsem našla na Labužníku, tak na to mrkni, zda je to ono:
švýcarské briošky
slané plněné pečivo target=blank

airan
652 příspěvků 01.05.06 06:51
Vladko,

dekuji moc za rychlou odezvu. Je to testo obsahujici majonezu:-) Neznas to? Preji hezky den

anickav
2904 příspěvků 01.05.06 10:46
majonéza v ceste

Airan, ja som v svojom starom zošite našla toto, ale žial, nemám odskúšané:
170 g hlad. múka, 100 g majonézy bez príchuti, 1 lyžička sušených kvasníc, 1-2 lyžičky bramborovej múčky, štipka soli, štipka karí korenie. Všetko spracujeme, vyvaľkáme na placku, zložíme ako kapesník-niekolkokrát za sebou, nenecháme odpočívať, hneď vypichujeme tvary a pečieme. Ak sa Ti chce, skús a daj vedieť! Zdravím!
 A.

anickav
2904 příspěvků 01.05.06 11:17
sl.pečivo s majonézou

Airan prepáč, ešte som zabudla, že u mňa to má nadpis „zlaťáčky s majonézou“.

airan
652 příspěvků 01.05.06 12:17
Anicko,

Dekuji moc, vyzkousim pristi vikend a necham navstevu otestovat. Myslim, ze to bude ono. Hezky vecer.

Labužník housenka02
609 příspěvků 01.05.06 14:56
Airan,

… já mám zase vyzkoušenou bábovku s majonézou:

1 hrnek hl. mouky
1 hrnek polohr. mouky
1 hrnek mléka
1 hrnek cukru krystal
1/2 hrnku majonézy
3 vejce
3 PL kakaa
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr

Cukr a vejce našleháme. K základu přidáme ostatní pří:,–(y včetně majonézy. Pečeme ve formě vymazané máslem a vysypané moukou nebo kokosem. Po upečení a vychladnutí vyklopíme z formy a pocukrujeme.

Doufám, že i vám bude chutnat tak jako nám. Odměřujeme ve 1/4 l hrnku a do těsta lze místo kakaa přidat strouhané vlašské ořechy.

Labužník housenka02
609 příspěvků 01.05.06 14:57
???

… až teď jsem si všimla, že hledáš recepty na slané pečivo… jsem já to ale popleta… no snad se ti bude hodit i sladká varianta…

airan
652 příspěvků 02.05.06 01:58
Housenko,

Dekuji za napad, urcite ji vyzkousim. Nemam strach, ze by nechutnala, nase rodinka je houf sarancat

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz