Sladky svitek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meisje
580 příspěvků 22.07.04 16:17
Sladky svitek

Uz leta shanim recept na svitek, ktery delavala moje babicka. Testo se vylilo na panev a zalilo se mlekem - testo mleko nasalo, nadychalo se - ruzne vypoulilo a usmazilo se. Pak to slo na talir na to ovoce a cukrovalo se vydatne mouckovym cukrem.
Vim, ze to bylo z vejce, krupicky ale dal uz nevim.
Prosim, neznate nekdo tento recept?????
Diky Vsem, hezky den, meisje

Reklama

Reklama

Reakce:

1irena
593 příspěvků 22.07.04 16:44
Meisje

nemohlo by to být něco " odtud":http://www.labuznik.com/search.php

1irena
593 příspěvků 22.07.04 16:45
chybička

nefunguje to tak, ledaže bys napsala do horni řádky „trhanec“

penda
4752 příspěvků 22.07.04 16:57
meisje..

našla jsem Krupicový pečenec…je to podobné Tvému popisu…tak to jdu vložit mezi recepty…třeba to bude trefa!… :-))

meisje
580 příspěvků 22.07.04 17:31
...

Diky Vam obema, ale ani jedno neni ono, ja si pamatuji ze v hrnecku rozkvrdlala vejce+krupicku a dale nevim co pridavala. To testo se nalilo na panev - jako palacinka a to se zalilo mlekem - bylo hotovo, kdyz testo vsaklo mleko - nafouklo se a mleko prakticky zmizelo z panve. Babicka rikavala: „deti otevrete huby na sladky svitek“ a tak tomu rikam sladky svitek - ja ani nevim jestli se to tak opravdu jmenuje.
I kdyz Pendo, ten tvuj recept zkusim s jednim vejcem a tak nejak to se pokusim dat dohromady neco z tveho receptu - neco co si pamatuji…a uvidime.
Diky Vam obema, hezky den, meisje.

1irena
593 příspěvků 22.07.04 18:07
Něco jsem taky našla

je to asi pro hodně dětí poměry by šly upravit a možná i trochu ta technolgie(ykusit to v menším množství na pánvi)
meisje, měj se!

delisa
203 příspěvků 22.07.04 20:51
meisje

našla jsem toto : Svítek na 1 osobu potřebujeme:
1 vejce, 60 g krupice, sůl, 250 ml mléka
tuk, cukr na posypání

Ze žloutku, krupice, soli a části mléka ( 100 ml) připravíme řidší těstíčko, přidáme ušlehaný sníh z bílku, lehce promícháme a vlijeme na tukem vymazaný pakáček. Upečeme z obou stran. Vyjmeme z pekáčku a vložíme do rendlíku, svítek přelijeme zbytkem mléka a vaříme 15 minut. Sypeme moučkovým cukrem.

penda
4752 příspěvků 03.08.04 21:08
meisje...

posílám další svítky:-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz