Sladke brambory a yams

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Denda02
213 příspěvků 07.03.06 20:19
Sladke brambory a yams

Nikdy jsem je v CR nevidela v obchodech a pri tom je tak siiiilene milujuuuu. Tak premyslim, jestli bych je mohla nejak vypestovat doma??? Nemate s nimi nekdo zkusenosti? Z ceho se vlastne pestuji - seminka nebo hlizy?

Diky moc, Denda

Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.06 08:34
sladké brambory

Dendo, ty nás zkoušíš! Vždyť je to to samé, jen yams je sladká oranžová odrůda, sweet patato jsou žluté hlízy. Jinak ve světě se, tedy o čem já mám ponětí, pěstuje na 70 druhů sladkých brambor. Mohu potvrdit, že jako malá holka jsem je viděla růst na naší školní zahradě a dokonce jsme je jedli syrové. Tyto brambory obsahují méně vody, zato o 20% více sacharidů oproti normálně u nás pěstovaným bramborám. Samozřejmě vařením ztrácejí všechny brambory minerály a vitamíny. Teď jen sehnat hlízy. bedla

Jarka7
208 příspěvků 14.04.06 14:34
Yamy i batáty(sladké brambory)

Zkoušela jsem pěstovat batáty-sladké brambory, rostou zá:,–(ně z hlíz, které lze koupit v každém Makru. (Rostliny se bodobají růstem svlačcům.)
Yamy se rozmnožují hlízami nebo řízky z hlíz, případně vegetativně. Zakoupila jsem hlízy na trhu ve Vídni.
Zá:,–(ně je lze vysazovat pouze do folníků a skleníků, mají dlouhou vegetační dobu.
Podrobnější informace jsem uvedla v článcích mnoha časopisů. Případně mohu poslat e-mailem kopii článku. Všem přeji dobré výpěstky.

Labužník Denda02
213 příspěvků 18.04.06 02:50
Jarko7,

prosim te moc, posli mi kopii toho clanku. Jsi prvni clovek, od ktereho jsem se konecne dozvedela konkretnejsi informace. Radsi bych zkusila ty Yams, pry maji vic vitaminu a taky se mi libi ta jejich oranzova barvicka.
Diky moc,
Denda
dendac@hotmail.com

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz