Silvestr-dietnější jednohubky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 27.12.04 11:09

zdravím Labužníky, nevím, jestli jste se o vánočních svátkách přejedli jako já (babičky, tetičky, tchýně atd. se smrtelně urážely, když jsem odmítala, že už nemúžu, nechci atd…no, tak jsem musela). Ale silvestrovská oslava je v mé režii a protože „prežráním“ trpěla většina nás mladších, tak bych ráda připravila různé pochutiny, které člověka nazacpou, že by funěl ( rada, tak od všeho jen pomálu, omezovat se atd…je sice nad zlato, leč ve společnosti „starších“ naprosto neuskutečnitelná ).
Projela jsem už Labužníka, receptíků ( třeba s lososem) dosti, já bych ocenila tipy někoho zkušeného…prostě, třeba jen odkazy na ty správné recepty…
 Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3811 příspěvků 30.12.04 12:22
Rosničko,

já mám v plánu:

• kostičky dobrého sýra ( goudy nejlépe), párátkem připíchnout hroznové víno
  • kousky párečků nakrojit křížem na obou koncích, ogrilovat, připíchnout na kostičky chleba potřené dijonskou hořčicí
  • na plátky salátové okurky našlehanou Lučinu se šlehačkou okořeněnou dle chuti - sůl, bílý pepř, bylinky
  • spíchnout párátkem kousky mozarelly a rajčete, kapičku oleje a posypat bazalkou z mrazáku
  • tenké plátky rohlíku lehounce potřít máslem, na to plátek sýra Brie, špetku bylinek, zapéct pod grilem a navrch kousek naložené feferonky
  • olivy plněné mandličkou omotat plátkem anglické slaniny, spíchnout párátkem a strčit pod gril, až je slanina křupavá
    A včera jsem se rozšoupla a koupila Prosciutto, tak jestli zítra zakopnu o meloun, tak ještě Prosciutto s melounem.
    Jo a misku na tenké hranolky nakrájené karotky a salátové okurky, posolené a chvíli odleželé, aby zkřehly.
    A protože jsme olivožrouti ( včetně naší kočky), tak samozřejmě olivy.

Jenofefa
1315 příspěvků 30.12.04 14:45
Doporučuji

špalíčky banánu obalit kouskem dobré šunky a nahoru pusinku z lučiny smíchané se šlehačkou a strouhaným křenem, prošpendlit párátkem. Na ty kostičky sýra je možné místo bobulek vína (jak plánuje Eja) dát i dílky mandarinkového kompotu. Přeji dobrou chuť i náladu.

Labužník milda02
50 příspěvků 30.12.04 15:15
dietnější jednohubky..

Také jsou dobré a lehké kuličky z lučiny, které se dělají nad očekávání dobře. Uždibujeme kousky lučiny a několika zatočením v dlani se vytvoří kuličky. Ty se pak mohou obalit v koření, bylinkách, paprice, případně dovnitř ukrýt nějakou náplň, kousek tvrdého sýra apod. Je to rychlé, pěkně to vypadá a doplňuje ostatní podobné laskominky.

gabi
551 příspěvků 30.12.04 22:19

Rosnicka,
skus zmiesat 1tvaroh s 1 kyslou smotanou event. tatarkou, 3 natvrdo varenymi vajickami, 1 kyslou uhorkou, 3 struhanymi mrkvami, cibulou a natriet pecivo…ozdobit kapiou alebo olivou…fantazii sa medze nekladu:)…je to fakt dietne a dobre…alebo 6 strednych mrkiev nastruhat, pridat cesnak podla chuti (3-6 strucikov), tatarku, asi desat nadrobno posekanych orechov, 3 natvrdo uvarene vajicka, 20 dg udeneho syra…namiesto cesnaku sa moze ochutit aj chrenom…nechat postat aspon hodinu v chlade, natriet pecivo, polozit kusok sunky, ozdobit zeleninou…je to super…prajem Ti dobru chut…krasneho Silvestra a stastny krok do Noveho roku:)

rosnicka
262 příspěvků 03.01.05 11:42
díky,

vyzkoušeny hlavně ty ovocné varianty, byla jsem za hvězdu :-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz