Silikonové formy - ú

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Mahony02
39 příspěvků 29.07.05 16:16
Silikonové formy - ú

Ptám se Vážených Labužníků, kteří používají slikonové formy, jakou údržbu upřednostňují, obyčejný Jar nepomáhá. Já používám s úspěchem několik forem, ale den ode dne jsou černější a mastnější. Co používáte Vy, jak to napravit, co na to!? Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 29.07.05 20:51
Silikonové...

No, asi je nejlepší si je nechat odoperovat

Labužník Triss
160 příspěvků 30.07.05 14:29
...

tak to frkni to mycky pokud ji mas, nebo si kup gumove rukavice, gel, nebo prasek do mycky a umyj to s tim

possum
464 příspěvků 30.07.05 15:15
hmmm,

napadlo me jedno ceske prislovi, ale to tu asi napsat nemuzu :-))))
Takze: jako novou podle navodu formu vymazu. Po vyklopeni upeceneho tovaru, necham chvili schladnout a pak jen teplou vodou a chux, bez saponatu, vymeju. Zatim, a ze je mam uz dost dlouho, nepozoruji zadnou zmenu ci cernani. Upozornuji, ze mam taky par uplne levnych, made in China.

possum
464 příspěvků 30.07.05 15:26
jsem zapomela dodat,

jelikoz nepouzivam Jar, ktery odmastuje, pred pecenim jiz nemazu. Jen tam dam testo.

Labužník Anika02
66 příspěvků 31.07.05 19:04
...

me taky necernaji, neni to materialem?Ja to myju klasicky a je to vse v poho.

Eleeen
1127 příspěvků 01.08.05 08:00
čas od času řádná údržba...

já mám hodně forem, mám Femax a hodně Tupperware. Používám saponát na nádobí Kronstar, ale podle mě je jedno, jaký saponát máš. A protože mám plynovou troubu, po čase se mi forma tzv. „zakouří“. Prý to v elektrické a horkovzdušné nedělá. Pak si vezmu citronový CIF a hadřičku a formu bez problémů vyčistím takto. Jen ta jedna femaxová je navždy špinavá a čím dál tím víc mastnější, dokonce se mi zdá, že se to připečené nějak zatáhlo dovnitř a nejde to nijak vyčistit. U forem Tuppeware (mám je už přes rok) tento problém nemám - veškeré připečeniny v pohodě umyju a když „zčernají“, tak ten CIF je krásně vyčistí. Ale to se tak často nestává. NO PROBLEM.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz