"Šámalka" v Jizerských horách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rosnicka
262 příspěvků 9.8.04 15:13
"Šámalka" v Jizerských horách

Ten, kdo má rád výtečnou zvěřinu, svíčkovou, žemlovku, domácí polévky - bořč, knedlíčkové, šči a, domácí chléb a tlačenku, přitom ceny jsou tak mírně, že tomu „lufťáci“ neveří…
Tak je to hospůdka v Jizerských horách na Nové louce, kousek od Bedřichova. Ideální cíl všech kolistů, turistů, v zimě lyžarů.
Bývá nacpáno, ale obsluha je neuveřitelně rychá a příjemná, že stojí za to, vystát si frontičku a jídlo na stole do 10 min, co jste usedli.
Všechna jídla vaří pan Polák osobně a má stále se rozšiřují se davy zbožňovatelů jeho výtečné kuchyně.
Maximalne doporučuji

Reakce:
Kari
545 příspěvků 11.8.04 08:42
Rosničko,

díky za tip! Do Jizerek poměrně často jezdím na čundry a právě díky příznivým cenám a skvostnému kuchařskému umění, příjemné obsluze a krásným interiérům, se tam těšívám na jídlo v místních restauracích. Mám jednu oblíbenou, roubenou chatu s výtečnou kuchyní, a je to nad Josefovým dolem, ale teď si nemohu vzpomenout na název chaty, že by „Jizerka“? Ale „Šámalku“ to teda musím vyzkoušet. Velmi jsi mne nalákala. Ahoj

rosnicka
262 příspěvků 11.8.04 14:48
Kari,

spíše se mi zdá, že je to Prezidentská chata - tam dělají výbornou česnečku a borůvkové knedlíky. Ale většinou tam je hodně pomalá obsluha.
S chatami na Jizerce a na Smědavě taky nemáme moc dobré zkušenosti, ale může to bude tím, že jsme vážne zmsaní Šámalkou.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.08 16:03
v Prezidentské chatě

jsme byli včera. Faktem je, že zpočátku se mi zdálo, že nikoho nezajímáme, ale jediní jsme byli uvnitř, zatímco venku lidí moc. Za hodinu jsme ale odcházeli nakrmení, tekutiny doplněné, a za velmi příjemné ceny. Ještě že jsme měli auto v dolním konci Bedřichova, že nám cestou slehlo…

Alis
2617 příspěvků 8.7.08 06:36
Šámalka je nedostižná :-)

Fascinuje mě hlavně, že si pověst drží už léta :-) Prezidentská chata mívá velmi kolísavou úroveň - jak jídla tak obsluhy, Královka zavedla nový systém: pokud se tam chcete najíst, musíte zaplatit za parkování (!!!!), bývala skvělá hospůdka Eso (nahoře na Bedřichově), už není. Také jsme jeden čas rádi chodili k Dodlanovi (křižovatka z Janova - vlevo Bedřchov, vpravo Hrabětice), ale teď je z toho snobský podnik, který si hraje na něco, na co nemá. Ještě do jedné hospůdky jsme chodili moc rádi - totiž do Drikety, je pod vlekem Severák-jih, ale už dvě sezóny jsme tam nebyli, nevím, jestli si úroveň podrželi :-)

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.08 12:54
alis,

Prezidentskou chatu nám doporučila místní obyvatelka, když jsme se svěřili, že jdeme na rozhlednu Královka. O Královce jako restauraci se vyjádřila nelichotivě. Šámalku určitě navštívíme, moc se mi okolí Bedřichova líbilo a plánujeme tam nějaké tůry.

beretka
9 příspěvků 23.7.09 08:28
...

Prý se na Šámalce změnil nájemce. Změnil se i kuchař? Máte s tím někdo zkušenosti, už jste tam někdo nedávno byl?????

kuliska
28 příspěvků 12.8.09 15:16
...

Pan Polák už tam skutečně není, ale kuchyně je i nadále výborná, nezasvěcený to nepozná, snad jen na tlačence je znát, že ji dělá už někdo jiný, ale zvěřina je stále výtečná. A nově mají točenou Plzeň.

kukyč
1 příspěvek 10.9.12 10:30
Šámalka v Jizerských horách

Vždy, když jedeme na výlet do Jizerek chodíme na oběd na Šámalovu chatu.Tuto sobotu jsme neudělali vyjímku. Po usazení ke stolu jsme číšníka poprosili o utření špinavého stolu. Šel si pro papírový ubrousek, s kterým jednou přejel po stole směrem pod stůl. Zbytek stolu jsme si museli utřít sami.Ten samý číšník nám donesl objednané jídlo a přitom si vymáchal své prsty v omáčce. Měli jsme mít 150 g masa, ale to jsme určitě nedostali, knedlíky měly být domácí, ale byly kupovaný (hnusný pěnový).Vedle u stolu seděli turisté z Německa a ty si objednali to samé a k našemu údivu měli masa plný talíř. Po této zkušenosti budu příště raději hladovět, než abych tuto chatu znovu navštívila. Je to škoda chata měla vždy výbornou pověst, ale takovéto chování se jen tak nevidí. :cert:

Škoda, chata měla vždy jen tu nejlepší pověst. Jak jednoduché je něco tak dlouho budované zničit a zkazit. :oops:

rosnicka
262 příspěvků 12.3.15 08:50
zdavim,

Bohužel je pravda, ze s novym najemce, ac ho mam jinak osobne velmi rada, je kvalita na Samalce kolisava. Neumi ohlidat personal..coz je pak cloveku lito, a taky tedy tezi ze zavedene slavy
Jinak polevka a domaci chleb je stále dobra volba, zverina podrazila, ale stále to na hory je ještě snesitelne..
Mají navíc tocene pivo, a slusnou kavu, tedy, pokud Vam personal neprinese místo espressa bazen…
Kralovku mohu jen doporucit, maji přes den kratky jidelni listek, ale vse je moc dobře.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz