Rýžové mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.04 01:08
Rýžové mléko

Kdesi jsem četla že to může být náhražka za kravské mléko. Ví někdo jak by se to dalo udělat jednoduše doma? Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 21.05.04 07:10
nápoj z netu...

Rýžové mléko
Ingredience:
200g uvařené kulaté rýže natural, 1/2l vody, 2 pl rozinek, 60 g kešu ořechů (mandlí), špetka soli
Postup:
Všechny pří:,–(y rozmixujeme na jemno. Případně doplníme vodou.

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.04 07:16
Pendo, díky

to zní velice zajímavě. Měla jsem spíš ale na mysli něco jednoduchého, co by se mohlo třeba nalít do kafe. Např. pro lidi kteří špatně tolerují laktózu.

penda
4752 příspěvků 21.05.04 07:57
dobře,...

…dobře…tak z jiného soudku…:-))
Rýžové mléko
1 šálek hnědé celozrnné rýže (Natural) , 1 šálek sladké hnědé rýže (druh kulaté rýže) , 20 šálků vody , amasake nebo rýžová sladinka na přilepšení, pokud chcete Čas přípravy:
5 minut Čas tepel. úpravy:
2 hodiny
Postup:

1. Vložte všechnu rýži do studené pramenité vody.
  2. Přiveďte pomalu do varu a na mírném ohni povářejte dvě hodiny.
  3. Potom přeceďte (rýži si dejte stranou na přípravu chleba či palačinek).
  4. Rýžové mléko se podává vlahé nebo teplé.

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.04 09:17
Dík Pendo

To už je lepší. Nikdy jsem se nesetkala s hnědou sladkou rýží. Budu se asi muset pořádně podívat.

Mamut
147 příspěvků 21.05.04 10:44
A čo sójové mlieko?

Ahoj, Esmeralda, ak netrváš práve na ryži, mohla by si skúsiť sójové mlieko. Príprava z prášku je veľmi jednoduchá, stačí rozmiešať s vodou. A pokiaľ hľadáš niečo, čo sa dá pridať do kávy, sójové mlieko je ideálne. Už roky si sypem do kávy namiesto smotany sójové mlieko (v prášku). Okrem toho, že je to fakt dobré, ešte mám aj pocit, že robím niečo zdravé. Postupne na to prešla celá naša firma. Môžem odporúčať.

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.04 10:54
Mamute,

Dík za připomínku. Sojové mléko jsem už vyzkoušela, není špatné i když má typickou chuť. Chce se mi spíš experimentovat.

penda
4752 příspěvků 21.05.04 11:27
co je to...

sladká rýže
"sladká rýže ":http://www.foodsubs.com/Rice.html#… v angličtině

penda
4752 příspěvků 21.05.04 11:30
našla jsem ...

obilné mléko:-))

esmeralda
4813 příspěvků 21.05.04 12:02
Dík Pendo

Ty jsi tak obětavá, že si to ani nezasloužím. Teď si nemohu stěžovat, že nemám dost materiálu na experimenty.

Labužník kytka02
26 příspěvků 26.05.04 16:09
Rýžové mléko - Esmeraldě

V prodejnách zdravé výživy prodávají instatní jak sojové, tak ovesné mléko, a moc bych za to nedala, že jsem viděla v této formě i rýžové. V instatním provedení je právě do teplých nápojů asi ideální, ovšem o chuti ti nic nepovím…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz