rychlovky do práce - vegetariánské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 17.09.04 08:21
rychlovky do práce - vegetariánské?

Ahoj všem, rádcům víc :-)
Mohl byste mi, prosím, někdo poradit, co si dělávat k jídlu do práce - dochází mi fantazie, nemáme jídelnu, jen malou kuchyňku s lednicí a mikrovlnkou a na oběd max. 20 minut. Ráda si něco pochystám večer doma a vezmu s sebou, jen už se mi začínají přejídat saláty s cottage, těstoviny se zeleninou a rýže. Nemáte nnějaké originální nápady na bezmasé, rychlé ňamky?

Díky moc předem za inspiraci ***

Reakce:

penda
4752 příspěvků 17.09.04 08:47
lucianko,

protože vlastním 3 vegetariánské kuchařky, ráda Ti něco z nich poskytnu…jenže co?…přímo pod kategorií „obědy“ jsou pokrmy z luštěnin (to do práce asi nee, viď? :-)), pak z pohanky, jáhel, ovesných vloček, zeleniny, brambor a sóji…tak si vyber, odkud mám začít…jinak tam je i přehršel salátů a vegetariánské snídaně, večeře..svačiny, co hrdlo ráčí, též mohu poskytnout recept na ovocnou i zeleninovou pizzu, různé polévky, kaše, nákypy, moučníky…napiš mi každé ráno, na co Tě bude druhý den honit mlsná a já Ti pošlu recept…no, a večer si ho připravíš a druhý den budeš chutnat…a pro ostatní labužníky to bude ohromné +, protože všechny recepty pro vegetariány budou odzkoušené :-)))

penda
4752 příspěvků 17.09.04 08:49
dokonce...

… mám i celá „meníčka“…k oslavě narozenin, k pivu, k vínu, vydatné menu, menu rychle připravené (že bych začala tím?), menu na neděli, dietní menu (že mají i vegetariáni extra dietní jídla, to jsem ani netušila, já vždy myslela, že každé vegetariánství je zároveň dietní :o), menu pro štíhlou linii, italské menu, čínské menu a menu pro labužníky…můžeš vybírat! :-))

Kari
545 příspěvků 17.09.04 11:04
A nebo

Luciankko, pravděpodobně máš internetové vegetariánské stránky prolezlé, ale mě se velmi líbí tyto a href=„http://­tirusabai.sweb­.cz/VEG/veg_u­vod.htm“>recep­ty. Hlavně je tam mimo jiné příprava třeba na výborný jogi čaj nebo recept na domácí tofu, čímž si mne stránky získaly. Ovšem těstoviny a rýže jsou asi nejběžnější ingrediencí ve vegetariánské stravě. Já miluji zapékané gratinované brambory třeba se špenátem nebo jinou zeleninou. Upeču doma celý plech a pak si to nosím do práce jen tak k snídani..Pak jakékoli placky z rozstrouhané zeleniny nebo z ovesných vloček, luštěnin atd..A velmi doporučuji kous-kous, to je výborná rychlovka, zaliješ vroucí vodou necháš 5 min nabobtnat a máš to.

Kari
545 příspěvků 17.09.04 11:22
Jejda..

To tak když si to po sobě nepřečtu (jsem dnes po flámu…:-))
a href=„http://­tirusabai.sweb­.cz/VEG/veg_u­vod.htm“>Vege­tariánské recepty

Kari
545 příspěvků 17.09.04 11:26
...

Někam se to vždycky umázne… nechápu

Uff…už du radši pryč..¨než to tu zaflákám španě zadanejma odkazama…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 20.09.04 09:17
rychlovky do práce - Pendo

Děkuju moc, skorem je mi trapně, že bych tě měla tak obtěžovat. Nemohla bys mi poslat jen názvy kuchařek, které máš a doporučení, zda stojí za nákup - na trhu je jich strašně moc a já tápu. Nechtěla bych žádnou „cizozemní“, protože mi připadá, že ingradience jsou u nás často nesehnatelné a jde jen o to, nyfotit tam pěkné obrázky. Spíš neco čského, vyzkoušeného…

díky moc předem***

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 20.09.04 09:17
rychlovky - Kari

Kari,
díky moc, odkaz otestuji ***

penda
4752 příspěvků 20.09.04 12:52
lucianko,

rozhodně mě neobtěžuješ…pracuji z domu, čili mi nevadí, když bych Ti posílala recepty, kdyby mi to vadilo, nebudu Ti to nabízet…kuchařky vlastním následující:
Chutná vegetariánská kuchyně (Fritz Faist, překlad Olesa Pašková) - vydavatelství Neografie Martin (1991) - bohatě ilustrovaná (160 stran);
Vegetariánská kuchařka (300 receptů; Karel a Drahomíra Červených) - Práca Bratislava (1991) - ilustrovaná (200 stran);
Přírodní kuchyně (téměř třista předpisů, z německého originálu Naturküchel přeložil Eugen Štumpf) - vydal Knižní klub (1996) - ilustrovaná (160 stran);
Zdravá kuchyně (atraktivní recepty, Rachel Haigh, přeložil Vladimír Řehořek) - Slovart Bratislava (1992) - je tam asi necelých 150 receptů, bohatě ilustrovaných a zbytek knihy tvoří informace o všech ingrediencích i s fotografiemi (160 stran)

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 20.09.04 15:07
...

Pendo,
díky moc. Na zítra zkusím lehký čočkový salát, který jsem v receptech našla dnes.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz