Rumunska rdstkova polevka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zette
2 příspěvky 30.07.06 10:04
Rumunska rdstkova polevka

Zdravim, nema prosim Vas nekdo recept na Ciorba de burta? Je to rumunska drstkova polevka, ktera tam je velice rozsirena. Podava se se zakysanou smetanou a cerstvymi feferonkami. Presny recept bohuzel neznam, dekuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 30.07.06 10:18
Rumunská držková polévka - Zette,

nevím jak jsi na tom s angličtinou. Tohle jsem našla na netu. Jestli chceš, přeložím to a dám recept na Labužníka. Dej mi vědět.

Tripe Soup (Ciorba de burta)
4l (~4qt) water, a big piece of trip, a small fatty piece of beef for flavour, salt and 10 peppercorns, 2 carrots, 1 leafstalk of celery, 1 onion, 1 bayleaf, 2 yolks,vinegar and garlic.

Cut the meat and the trip in small pieces and boil it water together with the bayleaf and the salt and pepper. Add the carrots, celery and one whole onion and boil them with the meat. Scamble the yolks with 2 spoons of vinegar and then add them to the soup which is not boiling anymore. Crushed garlic and vinegar may be added in extra amounts as desired.
(Tohle jistě překládal z originálu Maďar).

zette
2 příspěvky 30.07.06 10:27
...

Diky, nejak jsem to prelouskal. Ta polevka je ale fakt super, pokud tedy mas chut a cas, muzes to prelozit a hodit zde. Jeste jednou diky.

Fabujan
150 příspěvků 10.10.06 11:39
Esme

som neznalec anglického jazyka, ale rada by som sa dostala k tomuto receptu v mne zrozumiteľnom jazyku. Nebol by k dispozícii? Už som prosila aj Lýdiu, ktorá sa o ňom len zmieňovala, ale zatiaľ som ho na fóre nezaregistrovala. Vďaka za info.

manek  10.10.06 12:29
Fabujan,

ten recept je na labu už přeložený: Ciorba de burta

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz