Ruce od slupek ořechů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Mahony02
39 příspěvků 25.09.04 06:24
Ruce od slupek ořechů

Kdo poradí, jak nejlépe umýt ruce od slupek ořechů?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 25.09.04 11:09
Mahony,

ruce potřít citronovou šťávou a umýt v horké mýdlové vodě; ještě jsem vyčetla, že se může použít ocet s trochou Blankolinu a teplé mýdlové vody, ale nemám zdání, co je to Blankolin… :-))

Eja
3779 příspěvků 25.09.04 12:57
Pendo,

Ty mládě! To musel být dost starý zdroj informací. Blakolin byl, pokud se dobře pamatuji, takový prášek na drbání hodně špinavých věcí a podle mne se nevyrábí už hodně let.

Jenofefa
1315 příspěvků 25.09.04 19:23
Asi je to

ale lepší je si ty ruce neumazat.
Varianta 1 - použít k loupání ořechů partnera
Varianta 2 - (používá ji i partner) - ořechy nechat i se slupkou v igelitovém sáčku do druhého dne, pak jdou slupky lehce odstraňovat, ale zde neváhám použít rukavice (nejčastěji takové ty úplně jednoduché igelitové).
Když jsou ty ruce už hnědé, tak se to špatně odstraňuje - radí se ta citronová šťáva, ale moc to nezabírá.

penda
4752 příspěvků 26.09.04 03:14
ejo...

…ještě…:-))…to se tak hezky poslouchá…:-))…našla jsem to v Malém domácím lexikonu z roku 1991…takový malý svazek edice Emka, kde jsou všemožné rady na čištění čehokoli seřazeny dle abecedního pořádku…a děkuji za objasnění, co je to ten Blankolin…já to slovo nikdy neslyšela :-))

lenulin25
1 příspěvek 06.09.14 20:00

Blankolin je změkčovadlo vody… dalo by se říci, že je to tedy soda. Také bojuji momentálně s barvivem od slupek z ořechů. Mám akorát problém. jsem alergická na citron a ocet.. tak asi budu muset počkat, až se mi to smyje… :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz