Rozinky v rumu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pink
109 příspěvků 30.10.08 12:55
Rozinky v rumu

Dost často se mi stává, že odkládám recept, protože jsem si zapomněla naložit rozinky do rumu. Tak by mě zajímalo, když bych si je nechala stabilně naložené v rumu, jestli se nezkazí.

Reklama

Reklama

Reakce:

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.08 15:05
Rozinky v rumu ...

nezkazí, dalám to už léta, jen je někdy zapotřebí rum dolít, rozinky před naložením umýt a nechat osušit. Skladuji normálně v kuchyni v příručním špajzíku.

mrtvola
1394 příspěvků 30.10.08 17:08
Souhlasím s houbičkou,

nezkazí. Kupuji do půl kile, omyju, osuším, napěchuju do skelnice a zaliju rumem. Strčím do lednice a nechám stát. Občas doliju rum nebo jenom obrátím dnem vzhůru.
Ale jedno úskalí to má - občas je nutné zkontrolovat, jestli rozinky z lednice nevysublimovaly, eventuálně se nepřemístily do něčí mlsné pusy. Protože se může stát, že budeš chtít péct v dobré víře, že máš rumové rozinky. A pecháček - nejsou …

blanca.xy
647 příspěvků 30.10.08 21:48
taky souhlasím,

že se nezkazí, nemám je ani v lednici, průběžně po odebrání doplňuji jak rozinky tak rum.

Sylvie
2302 příspěvků 30.10.08 23:57
...

No, já bych Vám určitě nechodila na rozinky…

Wolfg
583 příspěvků 21.12.09 15:17
rozinky zvláště dobré

Nápady lidiček, teď mám na mysli dobré nápady, nemají žádná omezení. Dostal jsem rozinky, máčené v něčem silném. Dobrý, ale ještě v chuti bylo cosi navíc. Na dně skleničky malá snítka zeravu západního a obyčejného jalovce. Tohle mě nenapadlo, ale ta chuť stojí zato. Zerav je prachobyčejná thuja.
Pokud je ve směsi nad 18% lihu, nic se kazit nemůže. Tedy při dnešní běžné koncentraci lihovin (37,5%), dáme o něco více lihoviny než kýženého máčeného a je to

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz