Rozinkový likér

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leonidas.1
3 příspěvky 21.11.12 16:45
Rozinkový likér

Ahoj,
před pár lety jsem dělal rozinkový likér a musím říct, že byl LUXUSNí. Nějak jsem ale ztratil recept a vůbec si nevybavuji co se tam všechno dávalo… nemá někdo takový recept??
předem díkes :)
Leon :mavam:

Reakce:
honza39
31 příspěvků 20.12.12 15:21
"rozinkový likér"

Rozinkový likér jako takový sice neznám, ale kdysi jsem si kupoval brandy označené jako Napoleon a na jedné lahvi vzadu jsem si přečetl složení. Kromě lihu a karamelu, použitého jako barvivo tam byl i výluh z rozinek.
Vzpomněl jsem si na to, když jsem si začal kupovat místo brandy Myslivce - je nejen levnější, ale chuť je hodně podobná. Mluvím stále o brandy, prodávaném v tuzemsku - pravý koňak bych samozřejmě tímto způsobem nekazil.
Do menšího množství tohoto nápoje jsem vložil omyté rozinky, asi tak 2 lžíce na 2 dl. Nechal vyluhovat asi 2 týdny, přecedil přes jemné plátýnko a vlil do celého množství. Promíchal a průběžně konzumoval - mně to chutnalo. Zbytek - vyluhované rozinky, se dají také konzumovat, event. použít 2×.
Je možné část rozinek rozsekat, pokud má někdo rád likér sladší, ale pak to chce jemnější filtraci, aby výsledek nebyl moc kalný.
Zkusil jsem i jiná dochucovadla, např. výluh z hřebíčku a jiná media, např. vodku, ale to už je téma na jinou kapitolu.

Kalvodovajana
2 příspěvky 19.11.20 18:41

Já likéry miluji, akorát jsem asi moc líná na to si ho vyrobit doma, takže si likér kupuji. Dlouho jsem hledala nějaký likér, který by byl podle mých představ, a nakonec jsem ho našla. Můj oblíbený likér je meruňkový likér z internetového obchodu https://eshop.rjelinek.cz/

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz