rosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vranas
130 příspěvků 24.09.06 09:33
rosím o radu

Za pár dní k nám do rodiny přibude 15-letý kluk z Bavorska. Trochu z toho mám nervíky, je to sportovec. Pubertální sportovec toho spořádá fůru, mám syna v témže věku. Ale děsí mě, abych se mu zavděčila naší kuchyní. Máte někdo nějakou zkušenost, jakými chutěmi se zavděčíte cizincům? Němci mají k našim chutím asi blízko, ale přece jenom mám trochu obavy. Poradíte někdo?

Reklama

Reklama

Reakce:

buraci
1136 příspěvků 24.09.06 11:12
...

Vranas, myslim, ze se budes muset domluvit primo s nim. Obecne si ale myslim, ze nase kuchyne si se sportem moc nerozumi… Po vetsine typicky ceskych jidel se chce cloveku akorat spat a ne se hybat. Zkus se inspirovat spise v kuchyni italske nebo francouzske (testoviny, zelenina, olivovy olej, spousta skvelych receptu na kureci nebo hovezi maso). Jinak ale nase kuchyne Bavorakum chutna, hlavne cokoliv s bramborovym knedlikem, bramboracky, rizky…

HelenaL
98 příspěvků 24.09.06 11:58
Možno to ani nebude problém

Pred časom som bola v podobnej situácii, keď mala prísť dievčina z Dánska, tiež športovkyňa v pubertálnom veku, ktorá vôbec nemusela počítať kalórie, ako iné dievčiny, a zjedla toľko ako hociktorý chlapec. Ja som to riešila tak, že som pripravila to, čo majú rady moje deti, ale vždy boli minimálne dve jedlá na výber.
Ale vlastne len zo začiatku, pretože jej chutilo skoro všetko.

kamilio
548 příspěvků 24.09.06 19:08
Nedělej si starosti!

Bavoráci, které osobně poměrně dobře znám, protože jsem tam trávil mnoho času, jsou něco jako Moraváci. Jsou srdeční, upřímní a veselí, rádi pracují, hodně jedí a pijí, rádi se baví. Pro začátek můžeš začít se šumavskou kuchyní a o zbytku se určitě dohodnete.

Bali
1254 příspěvků 24.09.06 20:31
Neboj,

jedi vsechno!Hlavne knedliky!!
mam tu zrovna 4 francouze, myslela jsem ze zrovna knedliky chtit nebudou a dnes je chteli i k rizku!Tak to jsem jim zatrhla! Moc jim chutnala kachna, 2 druhy zeli, 2 druhy knedliku. Dnes meli bramboraky.Nemci miluji knedliky, omacky, zeli, veprove, gril.koleno, rizky. Neboj, hlady neumre!

danda  24.09.06 21:28
Vranas,

od ledna do června budeme mít doma studenta z Chille, protože jsem měla podobné obavy jako ty, jeli jsme dnes na setkání ATS, cizinců 15 - 17 letých a jejich náhradních rodin. Tři hodiny utekly jako voda, obavy zmizely, děti jedí všechno, a když náhodou je to úplně proti jejich zvyklostem, vždy se dá příloha nahradit, ovoce a zeleninu jedí všude a maso kuřecí, ryby taktéž. Možná budu víc vařit podle Manany :-), ale strach z jídla nemám, naopak se těším, jak se bude tvářit na svíčkovou s knedlíkem a podobné…:-) Držím palce Daniela

vranas
130 příspěvků 25.09.06 06:04
Děkuju všem!

Trochu jste mě uklidnili. Ale docela bych to už chtěla mít za sebou

kltko  25.09.06 13:26
žiaden strach

bavoráci nie sú prušiaci. Bežne sa na ich jedálnych lístkoch vyskytujú aj také špeciality ako knedľa s vajcom, ovocné knedlíky.. a podobne - typické aj pre českú kuchyňu. A navyše 15 ročný pubo/adolescent sa viacmenej vždy rovná kombinácii kontajner / kyselina, čo do neho nahádžeš to v ňom zmizne a k čomu sa dostane, to zožerie Takže úplne obyčajnú českú kuchyňu a iste bude vyše hlavy spokojný

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz