Rolády pro Florentýnku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 07.05.05 14:53

jistě většina z Vás postřehla na Labužníku Florentýnčiny pokusy s pečením rolády..a tak mne napadla taková „blbinka“… zkusme všichni vyhledat doma recepty na různé rolády a napsat je sem…já sama při hledání zjistila, že jich mám tak asi 50 (těch receptů), ale je možné, že už tu z nich některé jsou; například roládu od Lassienky (tu za 8 minut) mám pod názvem Nebeská roláda.....čili zkuste Flo podpořit stejně jako já a začít sem vypisovat všechny recepty, určitě se za odměnu dočkáme dalšího článku (O roládách) z Florentýnčiny „laboratoře“… ;-))

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 07.05.05 15:23
Pendo
  • dobrý nápad, jdu na to, jen dá dost práce zjišťovat, jestli už taková není, když ty názvy jsou všelijak vylepšované

penda
4752 příspěvků 07.05.05 15:47
Vali,

udělej to jako já: vlez do receptů, klikni na moučníky a tam na rolády…není jich tam zase tolik, které by z názvu neříkaly, co je použito za ingredienci, čili to jde docela rychle, a pokud se dopustíme nějakého „klonu“, tak nás na to někdo upozorní a přepíšeme to něčím jiným…vždyť o nic nejde ;-)

Ivo
1045 příspěvků 07.05.05 16:18
Roláda...

…dobrý nápad, já jsem pro. Můj recept: do levé ruky uchopíme bůček a do pravé nůž…

…uff, to byla fuška.

penda
4752 příspěvků 07.05.05 16:34
Ivčo...

hahaha…jenže „tuna“ šlo o sladké roládky, víš?.....

Ivo
1045 příspěvků 07.05.05 17:02

…hm, cukr jsem tam nedával, to je fakt, ale že bych to příště zkusil na medu? To by mohla být bomba. Na co ti lidi nepříjdou, to je masakr…hihi.

Vali
1326 příspěvků 07.05.05 17:45
Ivo

teda za ten parádní kousek ti něco unikátního večer napíšu do mého deníčku.

Ivo
1045 příspěvků 07.05.05 17:57
Vali...

…jen mě, prosím, nebij. Mě už tak život bije dost (třeba ty daně, to je maras…ale to už jsem nějak zběhl od rolády)…

penda
4752 příspěvků 07.05.05 18:07
Ivo,

když se s medem může péci kachna, proč by se nemohl péct bůček..hihi
A Vali, připrav se na pečení a focení všech těch rolád..hihi…jakmile Ti přijde foťák z opravy, tak můžeš začít… ;-)

Vali
1326 příspěvků 07.05.05 18:33
Pendo

to je malér to už budou dávno zlikvidované, tak se budou dělat vzorky jiných, dnes jsem tomu docela přišla na chuť. Slepice nesou jak divé, tak mi nic nebrání.

penda
4752 příspěvků 07.05.05 19:05
babísko,

ty jsi tak hodná… ;-)))

Florentyna
439 příspěvků 08.05.05 14:25
Pendo!!!!

Teprve teď jsem si všimla, co se to tu peče. Já nemám slepice jako Vali, takže mě brzy v obchodě začnou podezírat, že ty vejce kupuju pro další prodej a jistě mi je odmítnou dále prodávat. Ale už mám všechno vytištěné a seřazené dle priorit, takže jdu na to a doufám, že výsledkem skutečně bude nějaký plnohodnotný odkaz schopný předání dalším generacím.

penda
4752 příspěvků 08.05.05 14:47
Flo, ;-)

těch rolád tu mám ještě pořádnou kupu a pokud se přidají i ostatní labužníci, můžeš jednou vydat sebrané spisy jen o roládách doplněné o vlastní zkušenosti, vylepšení atd. Tak pak nezapomeň na nějaká procenta ze zisku pro svoji pendu…;-)))

Lassienka
409 příspěvků 08.05.05 14:51
Pendo,

já technicky nezkušená, co mám provést s naskenovaným obrázkem,aby se sem dostal a já dostala Flo na lopatky? Protože potom mě zřejmě zabije…

Díky Lassien

Lassienka
409 příspěvků 08.05.05 14:54
Flo,

kdybys to s těmi sladkými roládami vzdala, tak tu mám úžasný recept na staroanglickou kuřecí roládu s vepřovým jazykem… Lassien

Ivo
1045 příspěvků 08.05.05 14:50
Flo...

…dávám si Copyright na Rolovanou kuchařku (leda, že by tam byla i ta moje…)

penda
4752 příspěvků 09.05.05 09:15
Lassienko,

naskenovaný obrázek odešli pepíčkovi na mail, pro lepší hledání pepicek@labuz­nik.com , jen dbej jeho rad a ať má onen obrázek minimální šíři 800px ;-). O zbytek se již postará on sám.

penda
4752 příspěvků 09.05.05 09:19
Babísko Vali,

až budeš mít fotoaparát doma, začni prosím rolády péci od receptu č. 18220-18222, poté 18224, 18226-18228, 18233, 18234 a 18237…hihihi…a kdybys ještě poté nevěděla, co dělat, můžeš vzít mé recepty z gruntu a kde není foto, můžeš vařit, péci, smažit, dusit…ostatním zájemcům připomínám, že já byla první, kdo na to přišel..hihihi, tak se necpěte a pěkně do fronty!

Vali
1326 příspěvků 09.05.05 13:12
Pendo...
  • ty šílíš, to chceš, aby se mé rodině rolády zprotivily a nebo s tím mám jít na trh. Klika je, že foťák pořád není a stejně nejdřív vyfotím tu svoji.

Lassienka
409 příspěvků 10.05.05 08:59
Milá Flo,

protože se ve svém deníčku otíráš o blondýny mrkající na šéfkuchaře v pizzeriích, něco Ti posílám. Ale pozor, tohle už je v kategorii mistrovství… Takže až zvládněs něco (roládu) zamotat, můžeš se pustit i do něčeho složitějšího…hi,hi,hi…
Ps: Děkuju všem nejmenovaným, co mi pomohli s vložením obrázku

Florentyna
439 příspěvků 10.05.05 09:14
Tak,

a teď už všichni vědí, koho jsem tou blondýnou myslela

Jinak ti děkuji za inspiraci, člověk si má přece laťky stavět vysoko, aby pak nemusel ohýbat hřbet, až je bude podlézat. Nicméně po této dávce provokace, ke které se neváhala přidat ještě jedna osůbka , vám oběma sděluji, že laťku podlézt nehodlám!

A díky všem za všechny recepty.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz