Rolády - co s nimi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eleeen
1127 příspěvků 20.05.05 08:42
Rolády - co s nimi???

vzhledem k tomu, že se zde peče čím dál tím víc rolád a člověk to prostě MUSÍ zvládnout, tak mě napadlo: co s tolika roládama chcete dělat????
V Olomouci si v jednom rychlém občerstvení kupuju velikou dobrotu, která se jmenuje OVOCNÝ CHLEBÍČEK.
A co že to vlastně je???
Kolečka rolády (tady mají bílou s bílým krémem, vně obalenou v kokosu).
Tato kolečka zespodu potřete čokoládou a necháte zaschnout, shora potřete krémem, na to dáte ovoce a opatrně překryjete želatinou.
Takže pokud Vaše rodinka začíná hledat telefonní číslo do Bohnic neb je lednice plná upečených rolád, tak je zkuste zpracovat takto. Je to hezká a zajímavá obměna, moc dobrá, navíc nás prý čeká horký víkend, tak se bude částečně ovocný dezertík jistě hodit!!!
Mějte se krááásně!

Reakce:

Florentyna
439 příspěvků 20.05.05 09:17
Eleenko,

na přebytek rolád mám jednoduchý recept. Manžel je nosí ke zpracování do práce, tam se o ně ta jeho banda vždy ráda postará a ještě se mi vrátí hromada komentářů… Telefonní číslo do Bohnic tudíž ponecháváme v pohotovosti pro zcela jiné účely :-)

Nicméně tuhle variantu ráda zkusím jen tak, musí to být nejen pastva pro oči. S blížící se jahodovou sezónou je to prima inspirace.

Eleeen
1127 příspěvků 20.05.05 10:45
Hihihi, Floro!

A jak můžeš vědět, že to patřilo Tobě??? ;-DDD
Když už vzpomínáš ty jahody: mohla bys čokoládovou roládu nazdobit lesním ovocem + červená želatinka a budeš mít přímo Schwarcwaldský ovocný chlebíček (to by se jistě líbilo i Sněhurce, že?).
Oni to tam obkládají různě: bílé hrozno, mandarinky, nektarinky, jablka… vypadá to velice krásně a strakatě. A navíc je to moooc dobré a tudíž rychle vyprodané.

delisa
203 příspěvků 20.05.05 20:31
Eleeenko,

jakmile se naskytne vhodná příležitost, že mě prosííím naučíš péct roládu ? Mě se pokaždé při stáčení poláme.

Sněhurka
446 příspěvků 20.05.05 21:45
Eleeen! ;-)

Ten Schwarzwaldský ovocný chlebíček by mi tuuuuze líbil - s višněmi a šlehačkou. Nebo kokosová variace s mandarinkami Mňam

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz