Robot?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

buraci
1136 příspěvků 03.01.07 09:39
Robot?

Mily labuznici, vim, ze tohle tema uz se tady probiralo xkrat, ale pristroje se vyvijeji a nase zkusenosti taky. Premyslim o koupi robota, dosud s timto typem pristroju nemam moc zkusenosti, ale jak roste nase spotreba potravin (bramboraky nyni z 2 kg brambor a bude hur), tak se ukazuje robot jako pravdepodobna nezbytnost. Predpokladam, ze robot budu vyuzivat hlavne na strouhani a krouhani (i tvrde syry, strouhanka apod.), chtela bych na nem mlit maso a hlavne predpokladam hneteni problematickych test (briosky, focaccia apod.). Z toho usuzuji, ze budu potrebovat nejaky vykonnejsi model. Cenove by ovsem mel byt do deseti tisic. Predem diky za tipy.

Reklama

Reklama

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 03.01.07 10:18
robot - buraci

Hlavně si zkontroluj, že v avizovaných xy funkcích skutečně je kotouč na jemné strouhání, nebo jiné příslušenství. Já si takhle naběhla při koupi v Makru, napsali že v :,-(ě není pouze odšťavňovač, a zřejmě tím mysleli jemné nudličky, takže teď dělám bramborák jen z hrubě strouhaných brambor. Někdo to rád, my už si zvykli. Takže nejen číst popis, ale radši si to opravdu „osahat“, co to dělá a nedělá.

marmelada
1643 příspěvků 03.01.07 12:28
Robot

Já si koupila robot Krups. Je dobrý spíš na hnětení. Má sice nástavec na krouhání, ale je dost pomalý. Takže leží povětšinou ve skříňce a na krouhání používám starou dobrou Etu, která je jako blesk. A na zadělávání těst využívám pekárnu, která mi přijde nenahraditelná. Takže bych opravdu příště volila jinak. Nějaký robot tady chválila onehdá Florentýna, ale byl v jiné cenové kategorii. Takže opravdu volit opatrně.

buraci
1136 příspěvků 03.01.07 14:37
KitchenAid

Florentyna zminovala KitchenAid, ktery ovsem stoji pres 15000. Bojim se trosku jeho vykonu (asi 350 W, jine silne poloprofi roboty maji aspon 600 W)), tedy bojim se aby nezkoncil jako jiny robot, ktery nam shorel pri pokusu o nastrouhani parmezanu. Taky na mleti masa mi to pripada malo.

karminek
757 příspěvků 03.01.07 15:30
robot

Pokud robot na strouhání nebo hnětení ?Ano.
Ale na mletí masa nevím.Nevěřím.
Aco se týče elektrických mlýnků na maso nikdy.Žádný z nich nemá takový výkon aby vydržel trochu delší provoz bez úhony.

babi
6360 příspěvků 03.01.07 17:04
buraci,

osobně vlastním za posledních skoro 40 let KitchenAid a to již druhý. Druhý jenom proto, že na trh přišel vzhledově modernější s nádstavci a ten první ne a ne odejít (jsem designer, takže vzhled je pro mě důležitý). Starý jsem prodala a ten novější se mnou jel do ČR i když zde musím používat transformátor. Mám různé nástavce na strouhání, krájení mletí atd. Také mám Kitchen Aid mixér a KitchenAid sekací robot. Všechny jsou betelné konstrukce, žádný plastik, tak jako většina ostatních značek. Ano, melu i maso a dělám klobásky. Zítra můžu napsat nějaká ta technická data, jeli zájem. Bohužel o zdejší ceně nic nevím, ale v Kanadě základní robot, byl tak $250.- $300,– (tedy 5,000 - 6,000.- kč).
Dobrou noc!

marmelada
1643 příspěvků 03.01.07 17:17
kitchenaid

Tak to babi jsou v Kanadě hodně levní. V Čechách to vypadá asi : takhle . Jsou to ale opravdu krásné kousky!

buraci
1136 příspěvků 04.01.07 02:08
Babi

Ja mam moznost nechat si KitchenAid dovezt z USA (kde se to cenove pohybuje tak, jak jsi psala), ale prave mame trochu strach z toho, ze je tam konstruovan na odlisne napeti a tudiz, ze clovek tady musi pouzivat transformator. Muzes mi prosim napsat, kde jsi transformator koupila, kolik tak priblizne stoji a jak je velky (manzel mi vyhrozoval, ze to bude dost velka bedna). Ja bych samozrejme brala kovoveho robota, mam doma kovovou Etu (bohuzel zbyl jiz jen nastavec na mixovani napoju, ostatni se poztracelo behem predavani mezi pribuzenstvem) a to je taky drzak, ostatne to, ze jiz oslavila 40 let, mluvi za vse. S umelohmotnymi pristroji nemam dobrou zkusenost, vetsinou nekde casem prasknou. Bohuzel ta cena KitchenAid u nas a to, ze davaji jenom dvouletou zaruku (jinde 5 let) me trochu odrazuje. Diky za odpoved a preji pekny den.

karminek
757 příspěvků 04.01.07 02:16
jo

to vypadá na slušný mašiny

DanaJ
1136 příspěvků 04.01.07 02:36
Naši koupili KitchenAida k vánocům..

..a je úžasněj.
Zatím jsme s ním dělali těsta a strouhali a dělali nudle. Jediné, co nemáme je mixér, protože starý ještě funguje, tak naši koupí nástavec až ten domácí doslouží.
Na mletí masa máme strojek také, ale ještě neodzkoušené. Jinak míchání kynutého tuhého těstu úplně v pohodě. Nudle jsou fantastické. Mamka je dělala sama a říkala, že to odsejpá jedna báseň. Jen říkala, že ve dvou by to odsejpalo ještě rychleji (jeden zastrkuje těsto a druhý odebírá neboli odstříhává na potřebnou délku). Strouhala jsem piškoty na vosí hnízda a dobrý. Kořenovku jsme ještě nezkoušeli.
Myslím, že tuhle mašinu můžu s klidným srdcem doporučit. Jo a ani jí neuklízíme, protože je to ta nejkrásnější výzdoba v kuchyni. KitchenAid stojí na kuchyňský lince a honí vodu před návštěvami.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.07 03:33
Karmínku,

copak máš proti mlýnkům na maso?
Mám tento , a naprostá spokojenost! Jenom jsem ho nekoupil za 3000.- Kč, ale jen za necelých 1200.- Kč v akci!

Pink
109 příspěvků 04.01.07 05:14
¨..

Já si koupila Bosh MUM 4655 EU. U mně byla priorita, aby utáhl těsto z 1 kg mouky. A tento typ byl loni jediný, jinak mi všude nabízeli profivýrobky za dost peněz. Robota jsem kupovala i našim a jsme spokojeni. Dokonce v něm zadělávám těsto na štolu z kila mouky a utáhne to v poho (a že je to těžké těsto). Má různé nástavce v základu je krouhání, strouhání, mletí masa, mixér… ale navíc se dá dokoupit spousta dalších věcí jako je mlýnek na mák atd. Kdysi jsem tu o něm básnila a kupovala si ho tuším andyw v Německu-prý tam vyjde levněji.

buraci
1136 příspěvků 04.01.07 05:51
Bosch

Jo presne na tohohle Bosche jsem taky koukala, ale prave se trochu bojim te umele hmoty, na druhou stranu za cenu KitchenAid u nas muzu mit ty Bosche tri.

babi
6360 příspěvků 04.01.07 09:55
buraci,

budeš zklamaná. Transformátor je opravdu kráva, já ho mám však v rohu a mašinky před ním. Jmenuje se Goldsource, automatic voltage regulator model AR-2000. Má AC output total 2000VA. Převádí na AC110 V a také na AC220 V. Je na něm output meter. Měří 14 cm x 25 1/2 cm x 29 1/2 cm neboli v, š, h. Máme dva, jeden v kuchyni a jeden pro počítače. Brala jsem s sebou, protože jsem tam musela nechat všechno ostatní co je na elektřinu, včetně mých italských svítidel za které jsem zaplatila děsné peníze atd., což jsem nechala dceři, ale ta už KitchenAid měla. Každopádně Tě nemíním přemlouvat k něčemu, co je tříkrát tak předražené

Přeji Ti, abys udělala dobrou volbu

babi
6360 příspěvků 04.01.07 10:22
Dano,

jsem ráda, že jsi tak jako já s KitchenAid nadčena. Jenom jsem chtěla podotknout, že mixér je samostatná mašinka a ne nádstavec a sekací robot také, ale ten jsem zde neviděla. Vypadá takto…

Ahoj

babi
6360 příspěvků 04.01.07 10:22
Dano,

jsem ráda, že jsi tak jako já s KitchenAid nadčena. Jenom jsem chtěla podotknout, že mixér je samostatná mašinka a ne nádstavec a sekací robot také, ale ten jsem zde neviděla. Vypadá takto…

Ahoj

karminek
757 příspěvků 04.01.07 14:06
Mánku

Měli jsme kdysi taky jeden Moulinex ,ale tem mlel maso tak deset minut a potom jsme museli minimálně půl hodiny čekat než vychladne.Je pravdou že máma si na klobásy co chtěla dělat připravila dvacet kilo masa(což bychom při výdrži toho mlýnku dělali XXXXXXXXXXXXX­let)ale ten aparát nevydržel prostě nic.Dvakrát jsme to měli v reklamaci a museli nám vrátit peníze.
Myslím si že tyhle přístroje nemaj takovou výkonnost jakou bych od nich potřeboval.

DanaJ
1136 příspěvků 09.01.07 04:53
KitchenAid

Jestli je sekací mašinkou myšlen mlýnek na maso, tak tem máme koupený jako nástavec (není tedy samostatný). A ten násavec na mixérování myslim, že taky existuje, teda naši říkali, že ho dokoupí, ale jestli jsem to tedy špatně nepochopila. Jediné o čem mluvili jako zvlášť, tak že by uvažovali o presovači.
Už jsme strouhali brambory a mrkev ..je to šílená rychlost. Než se člověk otočí, hned je vše hotovo.
K tomu kynutému těstu, děla jsem též hutně těsto na štolu a nebylo vidět, že by s tím byl nějaký problém. Spíš jsem byla překvapena, jak to jede. Sama bych to rvala asi hodinu. Těsto jsem v nádobě nechala nakynout a chystala ho v robotu včetně kvásku a hnětla několikrát. Nádherně se už odlepovalo od stěn a promíchavalo.

DanaJ
1136 příspěvků 09.01.07 05:03
Jo,

taky tam jde přidělat udělátko na mačkání šťávy z ovoce (šnek, který prolisuje šťávu a dělí od sebe tuhou a tekutou část) něco jako odšťavňovač. To máme, protože mamka dělá šťávy na zimu, takže odzkoušíme až o velkých prázdninách.
Dá se také koupit takové to na mačkání citrónů a pomerančů. Taková ta zubatá špička.
Můžete přikoupit i plnič střívek, mlýnek na obilí i otvírač konzerv a také další nerezovou mísu.

DanaJ
1136 příspěvků 09.01.07 05:25
A ještě budu otravovat.

Našla jsem pěkné stránky o KitchenAid:
Myslím, že ve Vyškově je výhradní dovozce této značky. Při slušném jednání (asi osobním) a odběru více příslušenství by mohla být sleva. A představte si to dostali robota na fakturu bezhotovostně, protože nepředpokládali, že si ten robot hned koupí. Jeli jen na výlet a při té příležitosti tam taky zajeli.

DanaJ
1136 příspěvků 09.01.07 05:29
http://www.kitchenaid.cz/

Florentyna
439 příspěvků 09.01.07 16:47
buraci,

už jsem to tu mockrát psala, mám KitchenAid a jsem z něj nadšená. Výkonu se není třeba obávat, mletí masa zvládá hravě, od té doby, co jej mám, jsem mleté maso nekoupila. A to nejsem žádný troškař, melu velké dávky (i když ne dvacetikilové jako na klobásky). Při strouhání čehokoliv ani nehne brvou a je vzápětí hotovo (zatímco u plastového Philipsu mi už zbyl jen sekací nástavec, všechny strouhací se stačily ulomit). Pochopitelně se mu nejvíc líbí zpracovávání jakýchkoli druhů těst, vymíchala jsem v něm úplně všechna těsta na vánoční pečení - cukroví, vánočky, pusinky, prostě paráda. O víkendu jsem ho pro změnu nechala míchat těsto na kynuté knedlíky.

Počítej ovšem s tím, že robot bude stát pořád na kuchyňské lince a že je třeba na něj mít místo, je příliš těžký a příliš hezký na to, aby někde pokoutně schovaný sbíral prach.

Investice je to v českých podmínkách bohužel také značná, já jsem si ho po vášnivé diskuzi vybrala ke kulatým narozeninám. Hned po jízdním kole k desátým narozeninám je to ten nejlepší hmotný dar, co jsem kdy dostala :) Příslušenství, které se k němu dá dokoupit (v základní verzi jsou jen tři nástavce - na šlehání, míchání a hnětení těsta, čili nic na mletí ani strouhání), je pochopitelně taky dost drahé a už se v něm objevují plastové součásti. Zatěžuji je ale poměrně dost a zatím bez problémů drží.

Kdybys potřebovala vědět něco konkrétnějšího, ozvi se mi mailem, případně ti ho můžu doma předvést v nějaké vydařené akci.

Florentyna
439 příspěvků 09.01.07 17:13
Abych to nějak shrnula,

Kitchen Aid je vášeň, stejně jako samotné vaření. Někdy si prostě člověk musí říct tohle si zasloužím!

buraci
1136 příspěvků 12.01.07 01:46
Diky vsem

… za prispevky. Bohuzel to dopadlo tak, ze se nase pracka v pondeli odebrala do vecnych pradelen a dnes ji nahradi jina. Zatim se musim s robotem rozloucit, ale skoro jste me premluvili na ten KitchenAid.

DanaJ
1136 příspěvků 19.01.07 02:16
Babi,

s tím mixérem jsi měla pravdu. Kupuje se zvlášť. Rodiče mě nejdřív při diskuzi o KitechenAidu a si nějak mystifikovali a já to špatně pochopila. Omlouvám se všem za matoucí informace.

Buraci, nech se zlomit. Stojí to fakt za to.

DanaJ
1136 příspěvků 12.03.07 16:30
Mletí masa

Mamča o víkendu mlela maso na sekanou a je opět nadšená. Maso nakrájela na kusy, jak do starého mixéru. Starý mixér se zahlcoval a mamča ho musela někdy vyčistit, aby domlela. Maso se muselo velkou silou tlačit tím pomocným udělátkem, aby se vůbec mlelo.
U KITCHEN AIDu to teda nakrájela a jak tam maso hodila, tak si ho podal a rozšmelcoval. Celou hromadu měla rozšmelcovanou v cuku letu a ani nepoužíla udělátko k dostrování. AID se vůbec nezahlcoval a necvičilo to s ním, jak s tou starou mašinkou. ..no bomba, co vám budu říkát

babi
6360 příspěvků 13.03.07 10:30
Dano...

těžko bych něco vlastnila po tolik let, když okolo bylo k dostání všechno možné i s vodotryskem

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz