Rezy nebo dort ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
airan
652 příspěvků 05.03.06 20:40
Rezy nebo dort ?

Prosim, o recept na rezy nebo dort, nevim presne jak se pise, je to zrejme „vasheron“ nebo neco podobneho. Jsou v nem udajne cerstve maliny. Co by clovek pro kamarady neudelalDokonce hledal recepty o ktere v zivote neslysel dEkuji predem.

Reakce:
penda
4752 příspěvků 05.03.06 21:17
nemyslíš

francouzskou charlotte (šarlote)?

airan
652 příspěvků 05.03.06 21:35
Vladko, dekuji

ale charlotte urcite ne Tu kamaradka dela davno (a musim rict vybornou). To, co hleda je pry „vašeron“ - pisu jak to slysim.

penda
4752 příspěvků 05.03.06 22:04
Tak snad teď se už trefím:

malinový vacherin

penda
4752 příspěvků 05.03.06 22:21
a tady

i pár obrázků ;o)

babi
6360 příspěvků 05.03.06 22:48
...

Airan, přidala jsem pro Tebe recept na malinový vacherin. Jeden vacherin byl již na Labu ZDE a další mám v zásobě, chceš-li.

penda
4752 příspěvků 06.03.06 02:53
Airan,

jak už se pomalu stává zvykem, tak jsem recept i přeložila, ale budu ráda za případné opravy někoho, kdo zvládá angličtinu bravurněji než já. Recept je jiný, než od babi, ale výsledný dort musí vypadat fantasticky. Jestli i tak bude chutnat, to už nechávám na Tobě či Tvojí kamarádce ;o) (u nás by to nikdo nejedl) ;o(

Malinový Vacherin
určeno pro 4-6 osob

3 bílky, špetka soli,
2/3 šálku (150 g; 5 oz) krupicového cukru,

náplň:
350 g (12 oz) čerstvých malin,
1 1/4 šálku (300 ml; 1/2 pint) šlehačky (smetany ke šlehání),
1 lžička (5 ml) krupicového cukru,
griotka,
lístky anděliky.

Dva pečící plechy vyložíme papírem na pečení či pergamenem. Namalujeme na každý z nich kružnici o průměru 15 cm a pokud použijeme pergamen, tence jej potřeme olejem. Troubu předehřejeme na 110 °C. V ohnivzdorné misce smícháme bílky se solí a cukrem. Ve vodní lázni (se zlehka vroucí vodou) ušleháme vše dotuha. Sněhovou hmotou naplněnou do sáčku s hladkou trubičkou (s průměrem 1 cm) začneme tyto namalované kružnice od středu vyplňovat (z matematického pohledu měníme kružnice na kruhy). Podobně vyplníme i zbylou část papíru: Použijeme zbytek sněhové hmoty a okolo vyplněného kruhu tvoříme sáčkem se stejnou trubičkou malé bochánky (pusinky). Pečeme 1-1 1/2 hodiny, poté necháme vystydnout.

Mezitím přebereme maliny, rozložíme je na velký tác a necháme je na půl hodiny odpočinout.
Připravíme si náplň.
Maliny opereme, necháme je na savém podkladu okapat a pár jich odložíme stranou na ozdobení hotového moučníku. Zbývající maliny dáme do mísy.
Ušleháme smetanu do pevných špiček (tak, jak nás to naučila Karolínka ) a poté přidáme cukr a ochutíme griotkou.

Upečený sněhový plát potřeme částí šlehačky, vyplníme půlkami malin (v jedné vrstvě) a přiklopíme na něj druhý upečený plát, který potřeme další částí šlehačky a ozdobíme odloženými malinami. Zbylou šlehačkou v sáčku s hvězdičkovou trubičkou (nebo trubičkou ve tvaru mušle) děláme rozetky (růžice) či ozdobné lemy kolem malin. Kolem vacherinu klademe sněhové pusinky a zdobíme lístečky anděliky.

Vacherin servírujeme stejně jako dort (nakrájený na řezy). K servírování jednotlivých řezů na dezertní talířky používáme plochou servírovací lžíci.

airan
652 příspěvků 06.03.06 09:37
Vladko,

Dekuji moc, tvoj recept poslu taky Blanka (kamaradka, co je zatizena na dorty a ja se priznam, ze uz se ani nepokousim je delat, protoze ona je tak vstricna, ze mi pripravi vse, na co si vzpomena…a hlavne to udela rada) bude moc vdecna, dneska prinese „kralovnu Elizabet“ na ochutnani a ja uz se moc tesim.

airan
652 příspěvků 06.03.06 09:41
Babi, recept uz kamaradka studuje

Dekuji moc, ona to vyslovila spatne, proto jsem ve vyhledavani nic nenasla. Ta holka pece jako diva, skoda ze nepracuje s PC, mohla by vam tady delat reklamu svymi vytvory

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz