Restaurace Teatro Plzeň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 20.04.09 18:50
Restaurace Teatro Plzeň

V sobotu jsme jako obvykle bloudili Plzní a hledali kde se najíme. Opět jsme cestu zakončili na náměstí s tím, že tam určitě něco najdeme. Našli jsme. Restauraci Teatro v ulici B. Smetany, zcela zastrčenou v jakémsi dvorku a nebýt „áčka“ s nabídkou meníčka, tak to určitě přejdeme. Dle info od číšníka mají otevřeno teprve týden, ale myslím, že kdo se chce dobře najíst v příjemném nekuřáckém prostředí, s velmi milou a ochotnou obsluhou může to zkusit tam. Mají, pravda, trochu vyšší ceny ale kvalita prostě něco stojí. My zkusili meníčko za 99,– a byla to ňamka veliká. Tomatový krém byl úžasný a vepřová panenka jedna báseň - tak dobře udělanou, už jsem v restauraci dlouho nejedla… Neodolala jsem a dožadovala se ještě něčeho sladkého, načež nás přišel s aktuální nabídkou seznámit pan kuchař osobně. Následovala miska čerstvých voňavých jahůdek s vinnou pěnou zabaglione a vanilkovou zmrzlinkou a creme brulée opět s čerstvým ovocem a zmrzlinkou. Na sladké nejsem, ale tohle mi moc chutnalo. Odcházeli jsme plně uspokojeni a určitě se tam vrátíme a zkusíme něco dalšího.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník JANAK04
3 příspěvky 01.06.09 13:02
...

Souhlas, v životě jsem nebyla v lepší restauraci.. Dávám jedničku s hvězdičkou a třikrát podtrženou…

Labužník JANAK04
3 příspěvky 01.06.09 13:26
...

narazila jsem dokonce na tento článek…

Není teatro jako Teatro….

Nemůžu se s vámi nepodělit o zážitek, který mi připravila jedna z nových plzeňských restaurací. Protože to byla záležitost přímo luxusní, chtěla bych i vám dát tu možnost a tip, kde lze příjemně a na úrovni strávit oběd, či večeři.
Jak už to tak bývá, čas jsou peníze, a tak i já - jakožto pracující – čas od času vyrážím do plzeňských ulic, abych ulovila místo obligátní bagety alespoň jedno teplé jídlo. Kuchařka jsem nevalná, tak mi vlastně ani nic jiného pořádně nezbývá. Podívala jsem se do skutečně zajímavých míst, ale byla jsem vesměs velmi zklamaná.
Jistě mi mnozí dáte za pravdu, jak většina obědů probíhá. Rychle šup šup nějaké pití, pak následuje polévka chutnající jako typická pytlíkovka a na závěr grandiózní hrouda něčeho, co se tváří frankfurtská omáčka v tom lepším případě. Ano, za 70 Kč bych asi ani nic jiného od polévky a hlavního chodu neočekávala. Pak mívám ještě druhou šanci – připlatit si. S polévkou, hlavním chodem a patřičnými přílohami, či omáčkami si připravím tak 150-250 Kč – podle druhu a úrovně restaurace. To, my - plzeňští, dobře známe. Dokážete si však představit, že byste narazili na restauraci, kde je naprosto neskutečná obsluha, kuchař kouzlící jídla, která vypadají jak ze stránek gurmánských časopisů a za něž zaplatíte 80 Kč i s polévkou? Říkáte si, že to není možné? Já si myslela totéž – tedy donedávna.
Spěchala jsem jako obvykle centrem města přes náměstí Republiky k městské knihovně, ale zvědavost mi nedala a protože miluji svíčky všeho druhu, zamířila jsem do průchodu v ulici B. Smetany 165/6. Hned naproti obchůdku mě zlákal pohled na tabuli denního menu právě oné zmiňované restaurace – restaurace Teatro. Za vyzkoušení to přeci stojí, ne? Nyní už vím, že rozhodně ano.
Uvnitř mě přivítal usměvavý personál a nádherně sladěná výzdoba interiéru. Na stolech látkové ubrousky, vycíděné příbory, naleštěné sklenky, až jsem si myslela, že se zde každou chvílí musí konat nějaká podniková oslava. Když jsem se však dozvěděla, že takto je zde prostíráno denně, byla jsem velmi překvapena. Objednala jsem si pití a menu a pozorovala naprosto profesionální přístup číšníka.
Pak následovala polévka. Obyčejná cibulačka, ale ta chuť a barva. Žádný bujón z kostky, žádná chemická zahuštěná tekutina. Už kdyby nenásledovalo žádné další jídlo, byla bych spokojena. Když se však otevřely dveře a z kuchyně mi nesl číšník hlavní chod, nevěřila jsem vlastním očím. Roastbeef. Něco tak nádherného jsem opravdu zatím viděla pouze v gurmánských časopisech. Kuchař si dal skutečně práci s aranžmá jídla na talíři. Bohatá chuť a netradiční příloha mě zaskočila. Jídlo vypadalo luxusně a chutnalo božsky. A cena? 80 Kč se vším všudy.
Od té doby chodím do Teatra pravidelně i s kolegyněmi z práce, jsme nadšené, cítíme se zde opravdu jako doma. Mohu tuto restauraci jen doporučit.
Jak řekla jedna z odcházejících dvojic hostů – restaurace Teatro útočí na špičku těch nejlepších restaurací v Plzni – a já jim dávám za pravdu. A co vy?

To mluví za vše

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.09 19:34
tak tohle Plzeňákům fakt závidím,

a jen doufám, že to personálu a restauraci samé dlouho vydrží.

Labužník JANAK04
3 příspěvky 09.06.09 18:56
...

Musí, musí…

o.linka89
1 příspěvek 22.02.11 12:46

bohuzel nevydrzelo a desne se mi po tom styska :(. Nic lepsiho jsem nejedla, kuchar byl uplny kouzelnik a ja jako personal byla naprosto spokojena :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz