Restaurace - penzion Meč Chválenice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 06.12.08 19:13
Restaurace - penzion Meč Chválenice

Dnes jsme absolvovali několikahodinový výlet do Plzně. Naštěstí jsme nenarazili na předvánoční nákupní šílenství a v obchodě kam jsme jeli bylo kupodivu lidí akorát. Ale i tak to bylo s naší téměř dvouletou Haninkou dost náročné. Když se okolo jedné dostavil hlad a vyčerpání, vyrazili jsme k domovu a v první obci za Plzní (směrem na Písek) jsme uviděli hospůdku, kterou nám již několikrát doporučovali i naší známí. Po příchodu do restaurace, kde vládla příjemná atmosféra a hořel krb jsem sotva stačila sundat bundu a naše Hany se dotkla svými prstíky prosklené stěny restaurace. V tom okamžiku se přihnal zřejmě majitel a dost zvláštním tónem mě upozornil, že „To dítě musí sedět!“ V první chvíli mě to zarazilo ale když jsem pouze kuňkla, že malá nic nedělá, ve svém upozorňování pokračoval. Na to jsem mu odvětila stejným důrazným tónem, že pokud mu překážíme, tak stačí říct a odjedeme. Tím uvítací ceremoniál skončil a žádost o dětskou sedačku jsem raději vypustila úplně. Objednali jsme si, polévka byla velmi dobrá a jelikož jsem Haninku držela celou dobu na klíně, tak byl klid. V pauze mezi polévkou a hlavním chodem jsme s děťátkem studovali jídelní lístek a na stole nám přistály 2 plné sklenky. Dovolila jsem se zeptat co to je (přijeli jsme vozem tak jsem zkoumala obsah) a dočkala jsem se pouze odpovědi a kývnutí hlavou směrem k lístku „máte to tam“. To mě spíše pobavilo než urazilo. Pak už jsme raději žádné další dotazy neměli, snědli jsme objednané a zaplatili. Pří placení jsem chtěla dát onomu pánovi jednu radu, ale můj mužský mě zbrzdil. Měli by si dát na dvěře vedle nálepky vyjadřující zákaz vstupu se psy i nálepku pro zákaz vstupu s dětmi mladšími šesti nebo raději deseti let. Majitelé si tak ušetří spoustu nervů.....
Myslím že už tam nikdy nezastavíme, i když jídlo bylo dobré a prostředí příjemné. Aby se někdo takovýmto způsobem do mě navážel kvůli mému dítěti, to opravdu nemusím. Jedli jsme v horších i mnohem lepších restauracích, u nás i v zahraničí ale tohle se mi ještě nestalo.
Všem labužníkům přeji příjemné a poklidné prožití Vánoc a mnoho štěsí a kulinářských zážitků na cestách.
 Berry

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.08 06:35
Berry,

zřejmě ještě k panu majiteli nedorazil nápad, s kterým jsem se setkala v okolí obchodní zóny v Čestlicích u Prahy. Byla jsem tu ve dvou restauracích a v obou měli pro děti koutek s hračkami, stolečkem a židličkami.

ucitelas
328 příspěvků 07.12.08 10:56
Milá Berry

je jasné,že by v takové provozovně měli mít dětskou židličku. éanička je zřejmě velmi dobře vychované dítě.Bohužel já mám opačné zkušenosti právě s rodiči takto malých dětí. Jejich skvělé a jedinečné ratolesti běhají či lezou po zemi mezi obsluhou a rodičům je to úplně jedno.Polité dítě polívkou a malér je na cestě. A to nemluvím o vedlejším produktu tohoto jevu= obtěžování ostatních hostů křikem a pod. Myslím, že požadavek,že dítě musí sedět je správný. Ne každý MUSÍ sdílet vaši radost z vašeho dítěte.

ucitelas
328 příspěvků 07.12.08 10:58
samozřejmě HANIČKA

omluva za překlep

Labužník Berry02
80 příspěvků 07.12.08 15:28
zdravím

a omlouvám se za všechny své překlepy minulé, současné i ty budoucí které jistě ještě přijdou :)))
Mě také nijak neimponují rodiče, jejichž robátka systematicky demolují vybavení a dekorace restaurací, svým hlukem ruší ostatní hosty a zpestřují personálu práci. Já se snažím naši mladou dámu zvykat na to, že ne všude se může chovat jako doma a ve společnosti cizích lidí je třeba svoje vášně krotit. Na mne a mého bratra stačil vždy jen jeden mámin pohled a bylo nám jasné, že legrace končí. Pan majitel výše zmíněného podniku pro svá upozornění použil opravdu velmi nevhodný tón a formu. Pokud má hrůzu z pobíhajících dětí, je spousta slušnějších způsobů jak to říct. Nemluvě o tom, že dětská židlička by měla patřit k vybavení restaurací už v jejich zájmu - dítě se přikurtuje a je jen na rodině, jak ho dokáže zabavit. Při konzumaci pak také „nezadělá“ celý ubrus event. i koberec.....

Labužník Berry02
80 příspěvků 07.12.08 15:35
pardón

teď koukám jak se řadí příspěvky a vidím, že to s tím překlepem nepatřilo mě :))))) tak se tedy omlouvám za nevyžádanou reakci. Mám Hany na klíně takže pilně spolupracuje a já všechno píšu i čtu na 5×

ucitelas
328 příspěvků 08.12.08 14:36
milá Berry

paráda, máme stejný názor.Má dorého kuchaře ,to je základ, ale i jako majitel se musí umět chovat profesonálně.

sim
293 příspěvků 10.12.08 01:04
...

navrhujem mu aspon spatne napisat, ze do jeho podniku nebudes uz chodit ani ho odporucat, pretoze Ti vadi jeho spravanie.
feedback!!! inac tam dojdem nabuduce ja a schytam to tiez :-)

Labužník Berry02
80 příspěvků 11.12.08 18:52
to nerozchodí

Při našem „babským“ obědě jsme naplánovaly skupinovou zájezdní akci do Plzně a při návratu se zastavíme ve Chválenicích na nějakou ňamku. Jsem zvědavá jak se pán domu bude tvářit až mu tam přifuní 3 zchvácené matky a 5 dětí… Myslím, že bude rád, když mu ty naše kočičky neudělají z hospůdky kůlničku na dříví.

ludek69
2 příspěvky 11.11.12 13:14

Až nyní čtu tento příspěvek, který mne maximálně pobavil. Nicméně musím říct, že i při prazvláštním chování majitele (má kozí bradku podobně jako v reklamě na Kozla) musím říct, že je sice hostinský divnej, ale jídlo je skvělé.

A pokud si zvyknete na prazvláštní humor a pochopíte, že majitel má raději práci s kamenem (to je vidět všude okolo restaurace) než s lidmi, tak se tam budete vracet stejně rádi jako my.

Harabaska
1 příspěvek 31.12.14 10:55
Také přístup k hostům

V restauraci jsme s manželkou byli přivítáni poněkud nevlídně. Ale budiž. Vybrali jsme si z jídelního lístku hemžícího se nic neříkajícími vymyšlenými názvy jídel několik alternativ podle domněnky, o co se asi jedná. Protože manželka má několik zdravotních obtíží týkajících se zažívacího ústrojí (slinivka, játra, žlučník), dotázali jsme se, co se pod nic neříkajícími vymyšlenostmi skrývá. Obsluhující pán nám velmi nerudně odpověděl, že jídlo vaří jeho manželka a že nám na talíř nic špatného nedá. Na námitku, že nepochybujeme o kuchařském umění jeho paní, přesto bychom rádi věděli, zda např. není v jídle česnek atp., nám sdělil neurvale, že pokud mu nevěříme, můžeme jít jinam. Důvody dotazu nebralo na vědomí. Odjeli jsme bez objednávky. K takového hulvátovi již do restaurace již nikdy nevkročíme. Informovali jsme přirozeně své známé. Pokaždé, když jedeme okolo, virtuálně si odplivnu.

ludek69
2 příspěvky 31.12.14 14:36
Stále stejný

Sice to vypadá, že se toho pána zastávám, ale je to skvělý kameník a špatný společník. Já sem vodím návštěvy na poněkud zvláštní typ zacházení… Na druhou stranu - příjemná hudba, zapálené svíčky a zatím vždy skvělé jídlo. I když dietářům bych jej raději nedoporučil.
Asi se tam zase zajedu podívat.

Jinak dobré jídlo i vlídné zacházení - doporučuji Purkmistra v Černicích nebo Pizzerii v Blovicích (i přes název dělají skvělé steaky).

Pochybuji jinak vzhledem k poněkud selskému chování pana majitele, že ví, k čemu je internet a tudíž tyto příspěvky odradí nové zákazníky, ti stálí se k němu vrací stále.

lipnice
2 příspěvky 23.06.15 11:42

Několikrát jsme navštívili tuto restauraci.Byli tam hosté i s malými dětmi a žádný problém to nebyl, jelikož si je rodiče ohlídali. jÍDLO BYLO BEZVADNÉ. Na chování pana majitele si nemůžeme stěžovat. Jestliže se tam někdo přijde najíst a chová se normálně, pan vedoucí se také tak chová, jestliže se někdo chová povýšenecky a jakoby mu to tam patřilo, tak ať jede raději někam jinam.Kdo jak s kým zachází, tak také schází. My a naši přátelé si nemůžeme stěžovat. Kosnarovi

lipnice
2 příspěvky 23.06.15 11:44
@ludek69 píše:
Až nyní čtu tento příspěvek, který mne maximálně pobavil. Nicméně musím říct, že i při prazvláštním chování majitele (má kozí bradku podobně jako v reklamě na Kozla) musím říct, že je sice hostinský divnej, ale jídlo je skvělé.A pokud si zvyknete na prazvláštní humor a pochopíte, že majitel má raději práci s kamenem (to je vidět všude okolo restaurace) než s lidmi, tak se tam budete vracet stejně rádi jako my.

Dellorto
1 příspěvek 01.08.16 13:16
Restaurace Meč Chválenice

Pokud pojedete od Nepomuku na Plzeň, nebo opačně, tak tady se nezastavujte. Podle téhle restaurace psal pan Svěrák „Hospodu na mítince“. Majitel vždy chtěl mít hospodu, ale nesnášel lidi. Zastavili jsme tam s přítelkyní včera, okolo 14:20. Obsazeny dva stoly a na ostatních rezervace. Po dotazu pána s copánkem na bradě(zřejmě majitel), jak je to s rezervacemi, že bychom se chtěli najíst mi bez pozdravu odpověděl, že hotovky nevede. Nejsem žádná „socka“ a nebyl jsem v montérkách. Polokošile a kraťasy sice nejsou společenský oblek, ale nikde jsem ceduli - „dress code“ nezahlédl. Samozřejmě jsem se okamžitě otočili a odešli. Jak někdo, tak arogantní a nadutý si může dovolit provozovat restauraci. A hlavně proč…? V tomto případě obzvlášť platí - z venku krása, uvnitř hnůj!!! Navrhuji panu majiteli vztyčit ceduli „nevstupovat, soukromý klub“, nebo ještě lépe „jsem nadutý vůl“. NEDOPORUČUJI!!! Směrem na Plzeň stačí jet o cca 2km dále a po levé straně jsme objevili skvělou nově opravenou restauraci s velmi přijemnou obsluhou a výbornou kuchyní. Nechybí tu ani vybavený dětský koutek a nekuřácké prostory. Opačným směrem jsme projeli kolem pizzerie. Vzhledem k počtu aut v okolí to zede nemůže být špatné, ale zkušenost nemám. Ale než v Meči, to horší nebude!!

Edit admin - odkaz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz