Rakvicky s vajecnym konakem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Anika02
66 příspěvků 05.02.05 21:48
Rakvicky s vajecnym konakem

Dobry den, potrebovala bych poradit. Jeden muj kamarad mi rikal, ze v jedne cukrarne ochutnal rakvicky se slehackou, plnene vajecnym konakem. Mel na ne chut, ale ja nevim, jak je udelat. Spis, jestli to jde udelat. Pripada mi, ze rakvicky jsou suche a kdyz se do nich budu snazit dat vajecny konak, tak se rozmoci. Predem diky za jakekoliv rady a postrehy.

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 06.02.05 11:37
Aniko

Cukrárna u nás v Modřanech tyhle rakvičky a ještě košíčky (pod názvem koňaková hvězda) prodává. Před tím jsem je jedla z cukrárny U Nováků proti Veletržnímu paláci v Praze 7. Vtip je zřejmě v tom, že rakvička je zvenku omočena v čokoládové polevě a náplň je šlehačka smíšená s vaječným koňakem. Ozdoba navrch je z čisté šlehačky jak je obvyklé. Nezkoušela jsem tu „ajerkoňakovou“ šlehačku dělat, takže nevím, zda je lepší smíchat tekutou šlehačku s vaječným koňakem a pak vyšlehat, nebo ušlehat šlehačku a pak do ní přišlehávat koňak - to musíš vyzkoušet. Já mám vyzkoušené už ty hotové a je to jeden z nejlepších zákusků, co znám. Když jdu okolo toho stánku, co je prodávají, musím zmobilizovat všechnu svou slabou vůli a koukat na druhou stranu. Jestli jseš z Prahy, tak se ozvi, já tě navedu na přesnou adresu prodejny.

Labužník Anika02
66 příspěvků 06.02.05 18:19
...

diky Jenofefo, pokusim se to nejak vyzkouset. Taky jsem nato dostala chut

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz