Rajský protlak MIKADO

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.12 20:56
Rajský protlak MIKADO

jsem objevila před několika měsíci v Lidlu. Přikládám foto. Stojí sklenička 11,– Kč . protlak chutná jak nejčerstvější, sladká rajčata, neplesniví v lednici, má krásnou barvu a voní! Kupuju po 10 skleničkách. Ani není do některých jídel zapotřebí dávat celou, stačí půlka, nebo i třetina. Tak je ten protlak dobrý. Ať je složení jakékoliv, mně ten protlak prostě a jednoduše chutná. Je v regálu hned vedle protlaků plechovkových.

Reklama

Reklama

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.12 21:28

:think: „chutná jak nejčerstvější, sladká rajčata, neplesniví v lednici, má krásnou barvu a voní…“ a to vše za 11,– Kč a obsah rajčat je 30% ...... trochu bych byla nedůvěřivá..
Jeden mě ale nezabije…vyzkoušet mohu.. ;-)
:mrgreen:

blanca.xy
647 příspěvků 22.01.12 21:30

Potvrzuji, mně chutná taky, je hustý a dobrý a zatím žiju :D .

esmeralda
4813 příspěvků 22.01.12 22:56

Děvčata, neříká vám to něco? Neplesniví v lednici??
Můj partner kupuje rajský protlak v krabičce kde jsou 4 malé pytlíčky po dvou lžících neboli 50 gramech. To se spotřebuje většinou najednou.
Já kupuju ve skleničce. Po otevření odeberu co potřebuji a zbytek jde do mrazáku. Jenom si musí člověk vzpomenout tak hodinu před dalším upotřebením.
Správný protlak obsahuje 100% rajčat!

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.12 22:59
jasne esme,

zajiste pravdu dis, ale pro me „neplesnivi v lednici“ znamena, ze vydrzi ten tyden, Dyl jsem nezkousela. A proste mi jen tak obycejne chutna a voni a je prijemny :dance:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.12 10:37

Byla jsem zvědavá, tak jsem koupila, ochutnala a koupila další. Opravdu je dobrý, vyhovuje mi, že je hustý a já si ho upravím podle potřeby.

Glamo - vzala jsem lupu a na obalu zjistila, že těch 30% je podíl refraktometrické sušiny (procento sušiny zjištěné refraktometrem) ve 100 g výrobku.
 http://hygiena.gastronews.cz/…-pyre-kecupy

Tris
3 příspěvky 08.03.12 15:35

30 % je sušiny, tedy suchého podílu bez vody, kolik mají syrová rajčata podíl vody? Hodně přes 80 %, takže ten protlak je koncentrát a na 100 g tohoto výrobku mohlo být použito dosti přes 100 g syrových rajčat.

Příspěvek upraven 08.03.12 v 15:37

Tris
3 příspěvky 08.03.12 15:37
…Správný protlak obsahuje 100% rajčat!

mýlíte se, správný protlak je z mnohem více, než 100 % rajčat, protože se při výrobě zahušťuje odpařováním, protlak, kde by bylo na 100 g protlaku použito 100 g rajčat by nebyl použitelný jako protlak, ale byla by to hmota cca jako passata

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.12 23:59
Tris píše:
…Správný protlak obsahuje 100% rajčat!
mýlíte se, správný protlak je z mnohem více, než 100 % rajčat, protože se při výrobě zahušťuje odpařováním, protlak, kde by bylo na 100 g protlaku použito 100 g rajčat by nebyl použitelný jako protlak, ale byla by to hmota cca jako passata

Tris,
tak tady to bylo hodně mimo mísu…

Procentuální vyjádření je vyjádření podílu sledované části na celku.
Správný protlak je pouze z rajčat, což je 100%. Zmiňovaný protlak obsahuje 30% sušiny, takže evidentně bylo na 100 g protlaku použito více jak 100 g rajčat.

V každém případě je to protlak, který chutná nejenom mě a to je hlavní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz