rajska s pernikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Andry02
121 příspěvků 13.10.04 18:11
rajska s pernikem

Kdyz jsem byla mala, babicka delavala rajskou omacku z cerstvych rajcat a protlaku, a byla ochucena strouhanym pernikem. Tusim-li dobre byla bez jisky (ale jista si nejsem) a byla hrooozne dobra. Takova jina nez ty normalni… No a samozrejme nikdo jiny uz ji neumi. Nedelate nekdo nahodou stejnou, nebo nemate tip? predem diky moc!

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 13.10.04 22:48
...

My ji doma taky tak delame, (taky mame odkoukano od babicky),je to strasne jednoduche, klasicky rajcata rozvarim ve vyvaru z hov. masa i s korenovou zeleninou (ktere jsem varila na omacku) vse rozmixuji (krome bobkoveho listu) nebo propasiruji - zalezi na tom, zda jsem rajcata oloupala ci ne, pridam protlak nebo nekdy domaci kecup a pristrouham na jemno tvrdy pernik na strouhani, necham prejit tak dve min. varem, dochutim cukrem, jablec. octem, soli a peprem a hotovo.
My zahustujeme pernikem i vanocni cernou omacku.
Dobrou chut, meisje

penda
4752 příspěvků 14.10.04 09:31
další varianta....

zde

Labužník Andry02
121 příspěvků 14.10.04 13:28
Diky moc

jdu na to, uz se tesiiiim :-))

salamandra
21 příspěvků 02.11.04 12:22
Mám dotázek:

kolik asi toho perníku (na kolik omáčky, vývaru)je třeba?Mám pocit, že by ho nemělo být až příliš (chuť „rajské“).
Docela mě láká vyzkoušet rajskou tímto způsobem..a vůbec, jak jsi Andry dopadla?

Labužník Andry02
121 příspěvků 16.11.04 11:57
Pendo,

tak tento tyden konecne dorazil bracha s rodinou a jako zlaty hreb vikendu byla netradicne..... RAJSKA JAKO OD BABICKY. Musim rict, ze takto fenomenalni uspech zatim na rodinne zranici nezaznamenalo ani susi, fondue a podobne vychytavky. Rajska byla ABSOLUTNE BOZSKA. Takze diky moc!!!!!!!!!!!!!!!§

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz