rada na kupu esspreso kavovaru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

palculienka
22 příspěvků 14.03.04 19:08
rada na kupu esspreso kavovaru

Urcite kazdy kto z Vas zil v Londyne alebo inom velkomeste si pochutnaval v kaviarnach na tom naj cappucine a pod.
Ja som sa tu asi stala zavisla na super cappucine z NERA. Kedze o par tyzdnov idem domov zacinam rozmyslat co si pocnem bez tejto super kavicky .......hlavne tej ohromujucej peny Tak pozrela som stranku na www.nay.sk ponuku tychto masiniek a bola som uplne rozhodnuta ze si nejaku kupim, ale jeden moj kamarat mi povedal ze tieto male masinky, ktore sa pouzivaju v domacnosti mi nikdy taku penu nevytvoria ako v kaviarni lebo maju maly vykon trysku alebo ja neviem co.....chcem sa spytat ci niekto z vas nema nahodou skusenost s esspreso kavovarom ktory by mi mohol odporucit....­..vopred dakujem

Reklama

Reklama

Reakce:

Sněhurka
446 příspěvků 14.03.04 19:41
Capuccino

Ahojky Palculienka!
Nejlevnějším a nejdokonalejším způsobem (mě známým) přípravy pěny z mléka, která pokrývá capuccino je zakoupení speciálního přípravku na našlehání mléka. Prodává se v IKEA, je plastový a stojí asi 50 korun.
Máme doma italské espresso vybavené tryskou na přípravu capuccina, ale ta pěna z mléka je nesrovnatelně horší.
Zdravím Tě do Londýna a přeji šťastnou ruku.
P.S. Další výborné capuccino, které jsem pila, bylo připravené v kávovaru prodávaném nejdříve v TENA teleshopping, nyní jsem jej viděla v MAKRU.

Jenofefa
1315 příspěvků 15.03.04 11:58
Mašinka na kávu,

která dělá dobrou kávu, která je základem cappuccina, by měla mít tlak 15 barů. Pokud mají menší tlak, tak nevyprodukují nic moc - něco jako překapávanou kávu. Další funkci, kterou by mašinka měla mít, je „crema“, to znamená, že udělá na espressu vrstvičku béžové krémové pěny. Do třetice je to otázka mléčné pěny - ty mašinky mají trysku na páru, která se vhání do studeného mléka, které se napění a dá na kávu. Pak už jsou další kombinace kávy, mléka a pěny, případně dalších příchutí (skořice, čokoláda navrch, likérek nebo sirup dovnitř). Pěnu můžeš udělat i takovým malým šlehačem na tužkové baterky, případně jinými „zpěňovači“. Abych nezapomněla, tak je dobré vždy kávu čerstvě umlít před vařením, a rozhodně pečlivě vybírat značku kávy (dávám přednost kávě Lavazza, případně Segafredo).

palculienka
22 příspěvků 15.03.04 14:33
diky za odpovede

baby moc dik aj ja kupujem kavu Lavazzo, no takze musim kupit masinku s dobrou tryskou na paru, vykononom 15 barmi a creme funkciou ze? mas tym skusenost ze spravi dobru penu? ten spenovac mlieka na baterky som kupila tu v Lodnyne a na to ze bol dost drahy nejaku penu nespravi len taku polcentimetrovu, ale ja chcem taku mnamovuuu aspom trojcentimetro­vu hehe

palculienka
22 příspěvků 15.03.04 14:51
Jenofefa co myslis moze byt toto?

nasla som na inernete v predajni NAY: AEG EA-100Crema espresso, system Crema Plus jedinecna, dyza na spenenie mlieka, tlak 15 barov a prikon 1260 boli tam este dalsie veci popisane no toto som vybrala ci mi to odtuknes ako spravny nakup? nechcela by som 8 litrov vyhdodit za nieco co nebude dobre a najlepsie by bolo to tam na mieste vyskusat ale co im poviem nech mi napenia mlieko????? ma poslu niekam ze?

Jenofefa
1315 příspěvků 15.03.04 22:02
Mám také AEG

a jsem spokojená. Nemůžu Ti ale zaručit, že to bude i podle Tvých představ. Já dám vždycky obyčejné chladné mléko do vyššího hrnečku a pustím do toho páru, musí toho tam být tak 1/3 a zdvojnásobí to objem (minimálně), lžičkou to přendám do hrnečku, trochu toho mléka tam vleju, posypu nahoře skořicí (to ale nemusí být). Snad Ti to také bude vyhovovat - kdyby ne, tak mne nebij. Ten můj ale stál něco okolo 5 tis. Kč (před 5 lety), teď je dokonce asi o 1 tis. levnější. Ale třeba tamto je jiný typ.

Jenofefa
1315 příspěvků 15.03.04 22:02
Mám také AEG

a jsem spokojená. Nemůžu Ti ale zaručit, že to bude i podle Tvých představ. Já dám vždycky obyčejné chladné mléko do vyššího hrnečku a pustím do toho páru, musí toho tam být tak 1/3 a zdvojnásobí to objem (minimálně), lžičkou to přendám do hrnečku, trochu toho mléka tam vleju, posypu nahoře skořicí (to ale nemusí být). Snad Ti to také bude vyhovovat - kdyby ne, tak mne nebij. Ten můj ale stál něco okolo 5 tis. Kč (před 5 lety), teď je dokonce asi o 1 tis. levnější. Ale třeba tamto je jiný typ.

Jenofefa
1315 příspěvků 16.03.04 09:41
Palculienka,

koukala jsem se na www.obchodnidum.cz, tam mají ten espresso kávovar AEG EA 100 Crema, černá barva (je to opravdu ten, co máme doma) za cenu 3 230,–- Kč. Podívej se tedy ještě na ty ceny.

palculienka
22 příspěvků 16.03.04 15:05
Jenofefa dikes

No to s tou cenou som napisala len tak obrazne ze ak nahodou kupim masinku za 8litrov nech aj funguje inak je cena skoro ta ista pozrela som to a je to ta ista masinka tak ked si s nou spokojna ty tak ju kupim alebo tu EAG EA-1000 zo silnejsim prikonom. Robi to hustu pevnu penu? ak hej jupiiiiii diky moc si mi pomohla pekny den

babi
6360 příspěvků 16.03.04 16:57
koukám, že padlo mé jméno...

ale zatím jsem nic nepsala Osobně již po několik let mám kafé mašinu se jménem ¨Solis - Master 5000¨ a zajisté již mají nové modely. Je to mašina s plně elektronickým ovládáním, která umele kafé, naměří jeho množství podle nastavení (espresso, capuchino, Kaffe Latte atd.) Pěnu dělá výbornou, protože mašina má silný motor. Jediná její nevýhoda je vysoká cena. Najde se na českém webu. Kávu používám ¨Kaffe Espresso - Tostatura Triestina Antica¨, což je také italská káva.

Přeji Ti, aby sis dobře vybrala a dovezla domů to, co Ti bude vyhovovat.

Sněhurka
446 příspěvků 18.03.04 16:29
Babi, ...

díky za příspěvek do diskuze, ale Tvoje jméno tady nepadlo. Šlo totiž o slovenské oslovení několika žen, bab, které se na Slovensku oslovuje „baby“, ale v Čechách třeba „holky“ nebo „dámy“ (to spíš ze srandy).
Zdravím do Kanady

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz