Pudingový koláč z Francie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wenzelov
14 příspěvků 16.11.06 12:08
Pudingový koláč z Francie

Včera jsem se vrátila z Paříže a ráda bych si upekla úplně vynikající lehký koláč, který jsme si koupili v pekárničce (i v sámošce). Nejdříve jsem si myslela, že je to cheesecake, ale nebyl. Jedná se o slabé těsto - asi křehké, náplň vanilkový puding. Neměl byste někdo recept. Nevím, jak se francouzsky nazývá, už si nepamatuji. Děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 16.11.06 13:26
hmm, wenzelov...

nějaké ty koláče bych měla, jako je na příklad tento Tarte au Citron nebo Tart a la creme brulee .

Také je s ¨Frangipane¨ náplní? Nebo i s ovocem jako s hruškama, nebo fíkama v mandlovém pudinkovém krému atd., ale to by ses nejspíš o ovoci zmínila.

Přeji Ti příjemný den ve vlasti!

wenzelov
14 příspěvků 16.11.06 13:36
...

Díky Babi, ten druhý recept vypadá dobře. Určitě vyzkouším a kdyžtak dám vědět, jestli to bylo podobné. Jinak ten koláč byl bez ovoce, jen těsto a náplň, která chutnala jako tuhý uvařený puding.

kimsilver
1 příspěvek 30.06.12 23:42

Toho pudinkového koláče jsem zbaštil tunu je famozní :) už deset let jezdím vždy na měsíc do Francie a přesně tenhle koláč tam pečou i děti. Takže to asi nebude nic zas tak složitého. Pokusím se zjistit recept…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz