Prosím, prosím::Sterilované okurky a nakládaný česnek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

salgo
146 příspěvků 18.07.05 08:31
Prosím, prosím::Sterilované okurky a nakládaný česnek

Prosím, pomožte, kdo víte. Ochutnala jsem německé česnekové okurky a česnek nakládaný v pikamtním oleji a propadla jsem jim. Totální závislost. Neznáte, prosím, někdo recept??? Zkoušela jsem i hledat na webu, ale Knoblauchgurken, jak se to jmenuje v originále, jsem tam našla jen ve slanokyselém nálevu a to, co jsem ochutnala byl sladkokyselý, něco jako znojemský, ale hodně sladší. Lahev jsem zbaštila na posezení. Možná by stačilo i jestli někdo máte recept na takový nálev i bez česneku) (Chtěla jsem použít klasický na znojemské, ale je hodně kyselý). Stejně tak uvítám recept na slatz gill gurken (chutnají trochu jako babiččiny rychlokvašky).
A jakékoliv rady na nakládání česneku do oleje.
Všem moc děkuju a přeju příjemné zavařování!!!!!

Reakce:

Eja
3831 příspěvků 18.07.05 10:21
Salgo,

používám normální Deko jako základ, ale dávám o trochu méně vody, cca místo 1000 ml jen 800 ml, přidávám trochu tymiánu a trochu sušených chilli papriček, ale s citem ! a umělé sladidlo - cca 5 kuliček na litr nálevu. Do poloviny lahví dávám kolečka křenu, to máme nejradši, do části nic a do části česnek. Nálev je chuťově výraznější a sladší. Dá se dát i cukr, ale máme rádi hodně křupavé a to je to sladidlo lepší.

mirecek
35 příspěvků 19.07.05 11:01
nakladaný cesnak

skúste použiť tento recept :http://www.kimlo.szm.sk/…ikcesnak.htm
je to fakt dobré. M.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz