prosim o rady čo zabaliť dcére na internát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Zděnka04
3 příspěvky 14.09.06 17:26
prosim o rady čo zabaliť dcére na internát

moja dcéra je prváčka na vysokej škole a bude bývat na internáte, poraďte mi čo jej mám nachystat aby mala aspoň týždeň čo jesť,rôzne omáčky na špagety aj na studeno som už pozavárala no nechcem jej dávať stále len rezne a fašírku.

Reakce:

buraci
1136 příspěvků 14.09.06 17:29
...

No, nejvyssi cas, aby se dcera naucila varit. Tahat s seböu jidlo na tyden ji za chvili prestane bavit, a taky treba jednou nebude jezdit kazdy vikend domu, na koleji varil skoro kazdy, jidlo si vozili lidi akorat tak na nedeli vecer. Nevim, jak moc jsou na koleji vybaveni (napr. zda bude mit k dispozici vlastni kuchynku). Ale nam se kdysi velice hodilo kuchynske vybaveni (vetsi panev, maly hrnec, velky hrnec, idealne s parakem, aby se v tom dobre varily testoviny, nejaka ta sberacka, pribor, talire atd.). Ti nejlepe vybaveni meli i malou remosku. A dovybav ji nejakou kucharkou, dobra pro zacatecniky mi pripada Basic Cooking, ale nevim, jestli to vyslo i na Slovensku.

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 14.09.06 19:36
Zdenko,

taky mi naši chystali jídlo a posílali balíky. Do půl hodiny mi z balíku zbyla jen krabice a provázek. Byla jsem ráda, kolik mám kamarádů, ale po prvním semestru mě to přestalo bavit.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.06 20:46
Zdenko,

Někdy se stávalo, že jsem měla pěkně zapeklitý měsíc a nebyl čas na vaření. Přes sobotu, či neděli jsem si do sklenic zavařila polotovar, který vydržel 2 měsíce…byla to rada mých známých, kteří jezdili po světě. Tímto způsobem můžeš zavařit vepřové maso pečené, guláš, pečené kuře, plněné papriky atd…jen to nesmíš solit jako normálně…protože sůl se rozleží zrovna tak, jako koření. Vše co budeš dělat…je uvařeno skoro napůl…protože po naplnění sklenic…nejlépe litrových…necháváš 1/3 volnou, nepoužíváš smetanu…ta se dá přidat a zaváříš na 100 °C 1 hodinu. Druhý den pokračuješ, ale již jen 1/2 hodiny. Takto můžeš zavařovat i zeleninu do polévky…tu lze z lahve odebírat celý týden. Pro jistotu nechávám všechny polokonzervy v lednici. Velmi se hodí při rozsáhlejších pracech v domácnosti, malování…přebu­dovávání atd. Nechť se podaří.

heja
312 příspěvků 14.09.06 22:02
Ach ty zlaté maminky,

se slzou v oku vzpomínám na maminčiny zavařené králičí pečínky, fantastické koláče (3 mm těsta, vrstva tvarohu, další vrstva máku a na prst posýpky - aby se dcerunce obalily nervy) a spousty dalších dobrot, které mi maminka do noci vařila a pekla, jen abych na té koleji nestrádala. Pravda je, že po 1. ročníku se mi konečně podařilo naše přesvědčit, že takové topinkové hody a polévky z kostky (nejlépe dršťkové a hrachové) a brambory na loupačku a večeře ve Študáči po stipku nebo brigádě v Zoře prostě ke kolejnímu životu patří. Lehce oprýsklý modrý rendlíček, který jsem si na kolej koupila v levném zboží jsem vyhodila teprve vloni a tu kuchyňskou výbavu bych doplnila ještě o pořádnou porcelánovou konvici na hektolitry čaje, které jsme před zkouškami se spolubydlící vypily.
Přeji Tvé dcerce úspěšné studium, pevné nervy a Tobě hodně radosti a pýchy až dospěje k promoci.

esmeralda
4813 příspěvků 15.09.06 07:00
Doba se mění....

…a já bych se přimluvila za úplně maličkou (18 litrů) obyčejnou mikrovlnku.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.06 08:12
...

1. študent ktorý sa nenaučí postarať sa pri dostatku peňazí a aj pri ich čiastočnom nedostatku o seba buď zhynie, alebo nie je hoden študenského stavu.
2. pokiaľ ide o dobroty z domova nabalené počas víkendovej návštevy, každý študent musí byť schopný už na prvej návšteve povedať, na čo má chuť, a keď nie, rodičia dajú čo sa im hodí.

Neboj sa a nepanikár, internátny kolektív ti z dcéry pomôže vytvoriť normálnu študentku, a o pár týždňov sa už len na tomto chystaní zasmeješ. Daj jej niečo na 2-3 dni, aby mala čas rozkukať sa.

Labužník Zděnka04
3 příspěvky 16.09.06 16:38
...

Všetkým ktorí reagovali ďakujem. Dcéru som vybavila minimom vecí na uvarenie podľa vašich rád ,na začiatok do tašky rezne a hor sa do študentského života .

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz