Prosím o radu, jak na želatinu v plátcích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník anicka03
4 příspěvky 12.05.12 17:35
Prosím o radu jak na želatinu v plátcích

Nedaří se mi dle návodu na plátkové želatině připravit tuto se šlehačkou. Kdo z vás mi poradí jak na to? Předem děkuji Anička

Reklama

Reklama

Reakce:

blond_007
27 příspěvků 14.06.12 22:49

Ahoj, nevím jakou kupujete ale plátková se mě daří takto: plátky nechám nabobtnat v malém množství vody. Jakmile nabydou, což uvidíte, dejte zahřát ale pozor, bedlivě hlídat - nesmí vařit - a míchejte, nejlépe metličkou. Mějte už po ruce tu šlehačku nebo cokoliv co tím míníte „tužit“ :lol: jakmile se rozpustí, odeberte ze sporáku a zamíchejte do ní trochu šlehačky, nebo co máte. Tím želatinu „aklimatizujete“ kdybyste ji dala celou rovnou do šlehačky, změnou teploty se vám nadělají akorát želatinové cucky. Tu trochu vody není třeba sladit, není třeba ani použít třeba ovocnou šťávu, jako se to dělá u práškových želé, právě z důvodu malého množství tekutiny. Tak hodně štěstí :mavam:

Labužník anicka03
4 příspěvky 15.06.12 09:18
Poděkování

Mnohokrát děkuji za radu, dělala jsem to podle návodu na obalu a nevedlo se, ted to zkusím podle Vás, jste moc hodná, že jste si udělala na můj problém čas. Zdraví Anička :)

blond_007
27 příspěvků 17.06.12 10:19

Není zač ;) já se k tomu propracovala přes ty cucky :oops: :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz