Prosím, nemáte knihu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lassienka
409 příspěvků 18.05.05 09:14
Prosím, nemáte knihu?

Tak dopředu už vím, že tenhle dotaz je totálně mimo mísu. Ale je to taková moje velká prosba na všechny, kdo mají rádi knihy stejně jako já. Nemáte v knihovně někdo náhodou knihu Veselé pohádky z celého světa? Rok vydání 1930, přeložila Marie Majerová, ilustrace Toyen. A právě kvůli ilustracím Toyen to je unikát, který se nedá sehnat. Já ji měla (jako dítě jsem ji dostala) a milovala jsem ty pohádky - jsou tam třeba neuvěřitelné parodie na komunistické Rusko, pohádky o sexu pro děti, legendy o Japonsku, a vůbec jsem netušial, že ty obrázky namalovala tak slavná paní. Před 8 lety mi ale shořel celý byt a tahle knížka také… A já už 8 let hledám někoho, kdo by mi ji nechal okopírovat… Pomůžete? Moc děkuju.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 18.05.05 09:45
Lassienko,

nemám a ani podle obalu (položka 29) mi to nic neříká, zkusím se zeptat ještě babičky (96 let), jestli se ten poklad třeba někde u ní nenachází…apropo, všimni si na tom odkazu, za kolik se ta knížka vydražila ;-)

Lassienka
409 příspěvků 20.05.05 11:39
Děkuji

všem hodným, kteří mi v pátrání pomohli. Pátrám dál - to je fakt nesehnatelná kniha. A jen pro pobavení - tomu majiteli aukční síně jsem napsala pravdivý mail, že se v aukcích (a už vůbec ne po netu) neorientuji a proč knihu hledám a on byl tak hodný, že mi odpověděl, že pokud by se kniha znovu objevila (už je prodaná), dá mi vědět a pomůže mi s postupem…

penda
4752 příspěvků 17.06.05 16:27
Lassi,

babička knížku nikdy neměla, ale strýc, její syn, ještě přivezl hromadu knížek po dětech, třeba se to mezi nimi objeví, zkouším dál, třeba budeme mít štěstí ;-)

Manana
1515 příspěvků 17.06.05 17:41
Lassienko,

bohužel, kdysi jsem ji měl v ruce, ale nikdy jsem ji nevlastnil. Měl jsem celý cyklus litografií „Schovej se válko“ od Toyen (Marie Čermínové), ale o ten jsem přišel. Nedivím se ti, i já, ač je mi 70, bych si rád tento cyklus zkopíroval, abych se na něj ještě mohl dívat. Kreslila a malovala neskutečně.

Lassienka
409 příspěvků 19.06.05 13:50
Pendo, Maňáno,

moc děkuji za odezvu. Mám pocit, že mě už znají ve všech antikvariátech v republice, ale nic z toho není. I v aukcích je tahle kniha jen výjimečně a přestože jsem ochotná do ní investovat, nedokážu ji sehnat. Asi se to špatně vysvětluje, skutečně nejsem sběratel, ale ta kniha byla celé moje dětství a dospívání…

Lidusha
1 příspěvek 07.07.15 12:31
Hledaná kniha

Milá Lassienko, tu knihu mám, je to přesně ta, co hledáte, ale bude hodně hodně drahá. Máte-li zájem, tak mi napiště. Lidusha

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz