Prosba, žádost, prosení velké

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buturenka
311 příspěvků 27.11.05 18:42
Prosba, žádost, prosení velké

Milí labužníci a labužnice, blíží se vánoce, máme první adventní neděli, sliby se mají plnit o vánocích, proto Vás žádám o recept, 20 let slibuji manželovi, že na Boží hod udělám krůtu, vždycky jsem se z toho nějak vymluvila, ale tento rok jsme již pozvali kamarády, přátele a známé na slavnostní oběd, dejte mně prosím dobrý tip na krůtu- odzkoušený recept, abych se mohla blejsknout......., ti, které jsme pozvali, říkají, že dobře vařím, tak je nechci zklamat prosím , a to snažně

Reakce:
esmeralda
4812 příspěvků 27.11.05 21:03
Prosba, žádost, prosení velké - Buturenko,

krůtu děláme podle zdejší tradice každé vánoce. Pečeme ji zároveň se šunkou venku ve Weber BBQ, jinak bysme se v kuchyni upekli. K uhlíkům přidávám namočené větvičky Hickory (Pecan), které dají krůtě mírně uzenou chuť. Po dvacet let ji nadívám stejnou "nádivkou ":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?… protože každému moc chutná. Nádivka vypadá na první pohled fádní, ale kombinace celeru a ořechů je překvapivě lahodná.
Nevidím důvod, proč by se to samé nedalo upéct v kuchyňské troubě.

Manana
1512 příspěvků 27.11.05 21:12
K pečení v troubě:

krůtu hodně prošpikovat dobrým špekem a pak péct pomalu přikrytou na hodně másla - krůta je suchá! Když už měkne, tak odkrýt a upéct dozlatova. Ta nádivka vypadá super!! Snad se i začnu zas na ty vánoce těšit!

babi
6360 příspěvků 27.11.05 22:11
baturenko...

zde je jeden z receptů, které jsem každým rokem připravovala v Kanadě. Je u něj seznam možností různých příloh s recepty taktéž na Labužníku Absolutně slavnostní kompletní večeře - krocan/krůta Chceš-li tak se na ty recepty podívej

Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 11:04
Buturenko...

…kromě receptů, které najdeš na Labu, si můžeš pomoci zakoupením prosincových čísel Apetita nebo Chef gurmána, kde je podrobně popsán i zobrazen postup přípravy slavnostní krůty/krocana.

Mnoho úspěchů a dej pak vědět, jak se zadařilo.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz