Prosba o pomoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jezevec
159 příspěvků 12.04.06 21:00
Prosba o pomoc

Prosím,kdo máte recept myslím, že Pepy Náhlovského , bylo to
kuře s provensálským kořením, asi cibule, račata, papriky a bylo
to moc dobré, pošlete ho, díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 13.04.06 07:31
jezevče,

od Pepy Náhlovského jsem žádné kuře neobjevila, ani jeho přípravu neznám, spíš se divím, že on taky něco takového dokáže vytvořit, protože všude se o něm píše, že on a kuchyně nějak nejdou dohromady, ale aspoň jsem Ti našla nějaké recepty z Labužníka, které třeba splní uspokojení Tvých chuťových pohárků ;o)

od Florentýny
od paraplíčka
od Pepina
od misipoho
od Pepina
od Pepina

MilenaD
126 příspěvků 13.04.06 10:33
Kuře

Zkus mrknout na tuhle adresu - je tam kuře s provensálským kořením, je tam i Náhlovský - jen to kuře je od Jiřiny Bohdalové a jmenuje se Tondovo kuře . . .
 http://mujweb.atlas.cz/…Myrdijme.htm

penda
4752 příspěvků 13.04.06 10:39
To Tondovo kuře

je i v tom výčtu, co jsem poslala odkazy a vypadá, že je to samé, proto jsem o něm nepsala … ale napsala jsem přímo Novotnému, jestli neví, o co se jedná, pokud odpoví, ozvu se. ;o))

MilenaD
126 příspěvků 13.04.06 12:13
Vladko,

Ty jsi ďáblík. Jo, díky za adresu, už jsme se domluvili!

Shakira
110 příspěvků 15.04.06 14:34
...

Recept na kuře s provensálským kořením mam pod názvem „Tondovo kure“. Je to stejný recept jak má Pepino. Je to z pořadu „My rádi jíme“ a pekla ho J.Bohdalová. Příloha taky od Jiřiny: NOKY - 400 g hrubé mouky, 1,5 lžičky soli, 4 dcl mléka. Vařit 8-10 min. Já ale dělám noky svoje. A tohle kuře je dobré.

Hezké Velikonoce.

penda
4752 příspěvků 09.05.06 18:37
Odpověď od Petra Novotného:

Fakt mě to mrzí, ale já kuře toho jména neznám. Jediné, co umím a co se tomu podobá, je kuře se zvláštní smetanoovu omáčkou, kde provencálské koření je zcela zá:,–(ní věc. Je to moc dobrý! Suroviny: kuřecí řízky, kukuřice, brokolice, hrášek, 2 smetany(12%) platíčko levnějších tavených sýrů, curry, provencálské koření, těstoviny. Kuřecí řízky nakrájíme na nudličky,orestujeme v hluboké pánvi,osolíme,o­pepříme,okoře­níme currym a proven.kořením.Poté přisypeme kukuřici a hrášek,(bez nálevu)brokolici a až bude brokolice měkká,přidáme smetanu a na úplný závěr v omáčce rozvaříme všechen sýr.Největší dobrota je to s těstovinama!

Labužník housenka02
609 příspěvků 09.05.06 20:04
ahoj jezevče,

… tak jsem si našla chvilku a prohledala své sešity s recepty… narazila jsem i na sešit, kam jsem si psala recepty z pořadu My rádi jíme a co jsem nenašla? recept na TONDOVO KUŘE, tady je:

1 kuře
olej, cibule, mrkev, celer, petržel
sůl, pepř, bobk. list, jalovec
2 protlaky česnek, kečup
provensálské koření

Porce kuřete osolíme, opepříme. Pekáček vymažeme olejem. Na dno dáme kolečka cibule, mrkve, petržele a kostičky celeru. Na to dáme porce kuřete, posypeme prolisovaným česnekem / 4 stroužky/, jalovcem, drceným bobk. listem, mírně zalijeme vodou a zasypeme provensálským kořením - pozor je dost aromatické. Upečeme v troubě.
Příloha: rýže, brambory, chléb, noky.

Nevím jestli je to, to co hledáš, ale žádná jiná úprava kuřete se tehdy v tomto pořadu nedělala, alespoň já nemám jinou zaznamenanou.

Ani nevím jak chutná, nikdy jsem tento recept nezkoušela, ale pamatuji si, že hotový pokrm vypadal úžasně.

Měj se moc hezky a pokud jsem ti pomohla, tak mi to snad pánbůh jednou přičte k dobru.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz