Prosba o podporu význmané kulturní instituce v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alu
147 příspěvků 07.02.09 18:47
Prosba o podporu význmané kulturní instituce v Praze

Vážení přátelé,
Rada Středočeského kraje v čele s hejtmanem D. Rathem na svém zasedání dne 19.1.2009 rozhodla o přestěhování Českého muzea výtvarných umění v Praze z Husovy ulice 19-21 do Kutné Hory. Místo tohoto kulturního stánku plánuje Kraj
zřídit v těchto budovách (nákladně v 70. letech rekonstruovaných pro galerijní účely)
informační středisko. Z mnoha důvodů je toto rozhodnutí pro ČMVU v Praze v podstatě likvidační. O dalším sledu událostí se můžete infromovat přímo na webu ČMVU http://www.cmvu.cz . Na tomto webu můžete též podepsat petici na podporu muzea.
Vaše Alu

Reakce:

Eja
3831 příspěvků 09.02.09 07:20
Podepsáno.

tea63
935 příspěvků 09.02.09 10:55
Podepsáno

znám to tam a byla by velká škoda z tak pěkných galerijních prostor dělat informační středisko. Alu, dík za upozornění, třeba těch pár podpisů k něčemu dobrému přispěje.

bocianka
528 příspěvků 09.02.09 13:08
Prosím, neukamenujte mě.

Nevím, proč by muzeum Českého výtvarného umění muselo být v Praze. V Kutné Hoře v Jezuitské koleji je důstojné prostředí pro tuto instituci. Navíc je na prohlídkové trase k chrámu sv. Barbory, kudy denně projde dost návštěvníků Kutné Hory. Stačí, aby bylo zařazeno do prohlídkové trasy a návštěvnost bude jistě veliká. Toto je můj osobní názor, tak se na mě nezlobte.

mrtvola
1394 příspěvků 09.02.09 14:45
Mnohokrát jsem se tam potěšila krásnou výstavou.

Podepsáno.

Ad Bocianka: Myslím, že nic nebrání tomu, aby v Kutné Hoře vznikly další výstavní prostory, v Čechách se jich určitě uživí ještě mnoho. Ale je škoda, aby muzeum, které už je známé a vyhledávané zaniklo. Navíc prostory jsou pro informační středisko nesmyslně veliké. Určitě by krom střediska byla větší část komerčně zneužita.

Alu
147 příspěvků 09.02.09 18:33
Moc děkuji

Moc děkuji všem, co podepsali. Je to opravdu pro dobrou věc a nejen mně by určitě ČMVU v Praze chybělo. Bocianko, nikdo Tě kamenovat nehodlá, máš samozřejmě právo na svůj názor i na to, že ho tu zveřejníš. Bohužel, galerijní a muzejní práce je trochu složitější a má širší souvislosti než se zvenku zdá a proto je přesídlení ČMVU do Kutné Hory přinejmenším diskutabilní. . Hezký večer všem, už jsem si myslela, že můj příspěvěk pomalu zmizí v propadlišti diskuzního fóra.

bocianka
528 příspěvků 09.02.09 20:08
Mrtvolo,

souhlasím s tím, že dobrých výstavních prostor není nikdy dost. Třeba se to ještě nějak srovná a spokojeni budou všichni.

bocianka
528 příspěvků 09.02.09 20:11
omlouvám se,

toto patřilo Alu.

bocianka
528 příspěvků 09.02.09 20:13
...

bocianka
528 příspěvků 09.02.09 20:13
no teda,

já fakt „válím“. Omlouvám se a polepším se.

Alu
147 příspěvků 09.02.09 21:17
bocianko

taky doufám

tea63
935 příspěvků 10.02.09 17:53
Koukám

jako blázen. Včera bylo jen asi 120 podpisů, proto jsem psala „pár“ a teď 1296 kousků. ! Přidá se ještě někdo ?
Ty prostory za to fakt stojí ! A galerií je stále nedostatek, takže Kutná Hora se vůbec nemusí bát o nezájem.

tea63
935 příspěvků 10.02.09 18:12
Zkusím

lepší odkaz tady

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz