Prosba ke slovenským labužníkům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 26.04.10 16:26
Prosba ke slovenským labužníkům

Moc prosím o pomoc. Chci se zeptat, zda na Slovensku znají malé děti stejné pohádky jako děti v Česku. Jsou u vás stejné Večerníčky, např. Maková panenka, víla Amálka, Rumcajs, Maxipes Fík, Bob a Bobek, Káťa a Škubánek, Štaflík a Špagetka, hajný Robátko a z nových pohádek Bořek stavitel, Pošťák Pat nebo třeba ještě ze starších Pat a Mat. A co Karkulka, Perníková chaloupka, Budulínek, Smolíček Pacholíček, Otesánek atd. Nebo máte nějaké extra pohádky, které mají vaše děti v oblibě? A jak se jmenuje ten slovenský pastýř, co rozsvěcuje a zhasíná hvězdičky? Též Večerníček nebo má nějaké svoje speciální jméno? Moc díky za odpovědi, pokud budou ještě dnes, budu vám moc vděčná. Moc a moc díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

zlomax
426 příspěvků 26.04.10 17:13
pro Vladku

http://www.youtube.com/watch?…

zlomax
426 příspěvků 26.04.10 17:18
...

Deduško Večerníček - kultová postavička pre takmer všetky slovenské deti ale aj dospelých, ktorí na večerníčkoch od Deduška Večerníčka a Dunča vyrastali.

penda
4752 příspěvků 26.04.10 17:25
Díky,

já tu znělku znám, i když je to hrozný to přiznat, ale už i já nějaký ten pátek pamatuji, vyrůstali jsme přece na česko-slovenských pohádkách a slovenských pondělkách. :)

zlomax
426 příspěvků 26.04.10 17:44
Zdar pohádkám!!!

Deduško Večerníček je i na Facebooku. No a spousta se dá najít třeba zde 40 let historie .

zlomax
426 příspěvků 26.04.10 17:58
Podle mne ta nej

se jmenuje Matko a Kubko .

zlomax
426 příspěvků 26.04.10 18:02
A další várka

je tady. Legendárne hrané večerníčky s Júliusom Pántikom a Monikou Haasovou v hlavných úlohách. Bambulkine Dobrodruzstva .

alena45
588 příspěvků 26.04.10 18:21
...

no podľa toho, na čo to potrebuješ. Krtka, Pata a Mata, Bobkovcov aj Štaflík a Špagetka sa hralo aj na Slovensku a mená zostali zachované. Akurát tuším Rumcajs sa volal inak, ale nie som si istá. Víla Amálka je tiež, Maxipes Fík, Budulínek, aj ostatné. Ale tiež Kremienok a Chocholúšik, po česky je to trochu inak, myslím, že to nahovorila Bohdalová.

svato
1415 příspěvků 26.04.10 21:29
celkom sa dal pozerať

aj napríklad zbojník Jurošík alebo múdry (?, asi) Macek

anickav
2904 příspěvků 26.04.10 22:16
Vladka,

moje deti poznali Otesánk iba vďaka Arabele a Budulínka nie…My sme vždy pozerali aj české stanice…a mám dojem, že Rumcajs sa volal po slovensky Rumpeľ, ale je možné, že sa mýlim…
Veľmi veľkú pusu na líčko tebe i potomkom:A

penda
4752 příspěvků 26.04.10 23:02
Moc Vám děkuji!

Jdu omrknout ty odkazy. Zlomaxi, děkuji za najítí, říkala jsem si, že by mi to net určitě vyplivnul, ale neměla jsem vůbec čas. Takže moc díky. I ostatním. Aničko, též opusáváme, i vnoučátka!
Papa. V+spící J+P

zlomax
426 příspěvků 27.04.10 07:15
Pro vnoučata a škodiče.

Tak tady je ten zbojník Jurošík .
Vladka, daj dukáty!!!

zlomax
426 příspěvků 27.04.10 07:41
Ja neni su zo slovače.

Ale tohle by Ti při dalším hledání mohlo pomoct Video Rozprávky… .

A mraky pohádek je Pohádky online .

Paradajka Vladka, daj dukáty!!!

Sylvie
2302 příspěvků 29.04.10 08:48
Mimo věc

Som si pozrela Pásli ovce Valaši: http://www.1000pohadek.cz/…kukukat.html - Můj velmi oblíbený večerníček.
Ale nejvíc mi chybí slovenské dětské hudební pořady, ty byly úžasné.Pěkný den
 Míša

goralka
271 příspěvků 30.04.10 01:43
Macko Uško

je tiež na YouTube x-krát. Dokonale ho nahovoril Miško Dočolomanský

zlomax
426 příspěvků 30.04.10 07:40
Mám pár nej písní.

A že, se jich na slovensku urodilo hodně. Já jich pár sem upnu pro Vaší radost.
Třeba můj nej muzikál Neberte nam princeznu .
Nebo třeba z pořadu pro děti Peter Nagy a deti .
Dětská hvězda slovenského nebe Darinka - Mama, preco? .
Další muzikál co stál za to Temer ruzovy pribeh .

Krásný den všem a příjemné pálení čarodějnic.

zlomax
426 příspěvků 30.04.10 07:41
Jsem zapoměl,

pro ty co nechtěj hledat je zde Macko Usko ..

penda
4752 příspěvků 01.05.10 02:04
Díky moc všem.

Odkazy pomohly a našla jsem i nějaké další. Bambuľku z Bambuľkova jsem jako malá neviděla a jestli ano, tak si to vůbec nepamatuji, ale u Pavlinky vítězí. :) Uška si pamatuji, i slimáka a skřítka Klinčeka, u nás Vítka, i ty pastýře, zase jsem se díky vám vrátila na chvíli do dětství. Díky!

Fabujan
150 příspěvků 21.05.10 12:49
...

Rumcajc bol na Slovensku Rumpeľ a Cipísek bol Ciašik, len Manku si nespomeniem ako bola u nás.

HelcaK
960 příspěvků 28.05.10 07:50
Ano, Rumcajs je Rumpel

…obľúbenými večerníčkovými hrdinami Rumpľom, Mankou a Ciášikom.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz