Prosba k Labužníkům žijícím v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lassienka
409 příspěvků 23.03.08 10:21
Prosba k Labužníkům žijícím v zahraničí

Zdravím po dlouhé době všechny Labužníky! Dlouho jsem se neozvala,protože jsem asi trochu zešílela a začala dálkově studovat VŠ. K práci, kterou teď do školy dělám, bych potřebovala trochu pomoct. Můžu poprosit zahraniční Labužníky? Píšu práci na téma" Je skutečně Mc Donalds takový nepřítel lidstva?" V rámci práce bych ráda porovnala nabídku jejich menu v ČR a v jiných zemích, a to z hlediska využívání jídel specifických v menu jednotlivých zemí… Jen příklad -Kdysi jsem ve Francii v Mc Donalds viděla v rámci menu třeba jogurt - tady nic takového nebylo. Prosím, můžete mi napsat svoje zkušenosti nebo to, jak víte, jak se menu u Vás tvoří, na co jste zvyklí, že je k dispozici?
Moc díky všem. Lassien

Reklama

Reklama

Reakce:

spanny
159 příspěvků 23.03.08 13:34
McDlonalds

Lassienko, rada ti napisu co tu ve Spanelsku maji. Musis ale chvili pockat. Ja normalne do McDonalds nechodim, jdeme tam jen kdyz je tu u nas vnuk. Naposledy tu byl vloni v lete. Ale prijede sem pristi tyden. Jestli by sel do McDonalds tak se ti podivam co tam maji.
Vloni kdyz jsme tam byli tak tam byl vyber napoju v „menu“ a mohlo se vybrat i pivo. To vim ze v Anglii neni.

Lassienka
409 příspěvků 23.03.08 17:21
Spanny,

moc díky, i tahle informace o pivu je super. Prosím, pokud byste měli kdokoli takovéhle další poznatky, budu moc ráda… Lass

esmeralda
4813 příspěvků 24.03.08 01:36
Lassienko,

napřed bych ti chtěla pogratulovat ke studiu, máš můj obdiv.
Přeji ti hodně úspěchů.

To, že se na McDonalds někdo dívá jako na třídního nepřítele mě nepřekvapuje. Je to jedna z nejúspěšnějších komerčních společností a to mnoho lidí nemůže spolknout. Nejvíce to vadí Greenies. (Pozor!!!! Jsou jako meloun. Zelení jen na povrchu, uvnitř rudí.)
Přiznám se, že ani já do McDonalds často nechodím. Znám mnoho míst kde si mohu zakoupit lepší hamburger.
Přesto mi nedá se jich zastat.

Byla jsem u nich několikrát v zákulisí. Je tam úžasná čistota (většina restaurací by se mohla v tomto aspektu mnoho naučit) a jejich hamburgery jsou 100% hovězí. McDonalds je asi poslední společnost na světě která si může dovolit inzerovat něco co není pravda, neboť je ostře sledována celým světem.
McDonalds sice není charitativní společnost ale pro puberťáky na celém světě dělá víc než dost. Dává jim totiž práci a tak mají místo flákání se po pasážích a vyhledávání drog možnost něco se naučit a vydělat si pár peněz. Když už se nenaučí nic jiného, tak aspoň se do práce dostavit.

Se svým partnerem jsme měli možnost ochutnat McDonalds stravu v sedmmi různých zemích a shodli jsme se že kvalita je všude velice konzistentní.

McDonalds v poslední době rozšířil své menu o “zdravé “ věci jako jsou saláty a různé Wraps.
Přesto mi nebylo nikdy jasné co je na hamburgeru nezdravého. Je to kus pečeného libového masa, houska a trocha zeleniny.

McDonalds je dokonce v místní nemocnici. Děti to mají rády a to je snad dost důležité.

McDonalds věnuje miliony dolarů do různých dobročinných akcí a to samo snad zaslouží pochvalu.

Bali
1254 příspěvků 24.03.08 08:04
...

nejsem žádná obdivovatelka McD, ale nemůžu říct, že bych tam nikdy nejedla. Kus světa mám procestovaného a v několika jsem opravdu jedla. Číslem 1 je u mne McD Singapore. Tam jsem lehce ujížděla na TÉTO SNÍDANI , čaj s mlékem, k tomu skvělá PLACKA , a na oběd jsem si dávala výborné NUGETKY s nejlepší, na místě dělanou, tatarkou co jsem kdy v životě jedla.
Tyto vyzkoušené pokrmy jsem vyzkoušela i jinde. Třeba Indonésie, Malaysie, Francie, Maďarsko, Belgie, Luxemburg, Německo, CZ. Ne všude mají třeba ten snídaňový muffin s vejcem, jinde nemají hashbrowns,… Výsledek? Nejvíc mi chutnalo v Singapuru, Luxemburgu, i Maďarsko není špatné. Nejhorší asi Německo a u CZ. I porce a obloha je v Evropě nějaká menší. Takže, McD mne již vůbec neláká, ale až se opět objevím v Singapuru, vím, že si tam zajdu ;-)
O hamburgru toho moc nevím, nechutná mi.

spanny
159 příspěvků 24.03.08 15:56
McD

Esmeraldo, Ja proti McD nic nemam, jen tam nechodime protoze si muzeme zajit do Spanelske restaurace na Tapas/ryby a je to levnejsi a je vetsi vyber.

meisje
580 příspěvků 24.03.08 16:06
...

I ja mohu prispet…mohu podat informace co ma McD v Indii, tady jsou k dostani ruzne vegetarianske speciality. Ja jsem z McD pred lety tady v New Delhi chytla ammeby z jejich „radoby tatarky“, takze jsem se s nimi rozloucila ve zlem, ale muj manzel je stale jejich zakaznikem. Nejpozdeji do 10 dni dodam jejich „indicke menu“, zdravim, meisje

gmp
1603 příspěvků 24.03.08 19:10
...

Podívám se Ti v Polsce, ale bude to chvilku trvat, než se vrátím z trasy, deset dní, stačí? Miloš

esmeralda
4813 příspěvků 24.03.08 21:02
McDonald's menu

Lass, tady jsem našla docela pěknou a informativní stránku jak se McDonald's nabídky v různých zemích liší. Možná ti to trochu pomůže.

Spanny, nepochybuji o lahodnosti tappas, tato debata ale není o tom kdo dává čemu přednost, co je levnější nebo o výběru.
Lassienka píše práci na téma „Je skutečně Mc Donald's takový nepřítel lidstva?“. :-))))

Lassienka
409 příspěvků 24.03.08 21:13
Jste všichni moc zlatí,

moc Vám děkuju. Opravdu budu ráda za všechny Vaše poznatky, tipy a zkušenosti. Čas - do 14 dnů to určitě stačí. Esme, díky za podporu, studuju dálkově, ale i tak to je šílenost…
Zdraví a děkuje Lass

AFTIC
122 příspěvků 25.03.08 02:33
McDonalds

Vážená Lassienko,
vypadá to, že ta Vaše prosba vyvolala reakcí jako málokerý dotaz či příspěvek.
Moje odpověď mi připadala jednak příliš dlouhá a přidal jsme tam nkolik obrázků, ale hlavně jsem chtěl, aby si to vše přečetl mí studenti HOSTOVKY a tak jsem ji uveřejnil na www.hostovka.cz
Mezitím vidím, že velká většina respondentů ten McDonalds za nějakého nepřítele lidstva nepovažuje.
Hodně úspěchů při Vašem studiu, ale doufám, že si příště vyberete šťastnější téma.
S pozdravem M. Klima

Lassienka
409 příspěvků 25.03.08 08:41
Milý Afticu,

moc děkuji za materiál, je super, byť se do mě trošku navážíte… :-). Nicméně téma jsem si nevybrala sama, bylo mi přiděleno… Lass

Lassienka
409 příspěvků 25.03.08 08:54
Afticu,

jen ještě na Váš dotaz - studuju marketing:-). Lass

Lindaa
114 příspěvků 25.03.08 13:00
Dánsko

Já do McDonaldu nechodím ani v Cechách ani v Dánsku, takze nemuzu porovnat. Na internetu jsem nasla jejich dánský jídelní lístek, odkaz se mi sem nedarí vlozit, a tak zkus natukat celou adresu: http://www.mcdonalds.dk/…/default.asp
snad ti to pomuze.

meisje
580 příspěvků 25.03.08 16:27
...

Jiz dnes jsem mela moznost navstvit u nas ( tj. New Delhi ) McD. Hlavni rozdil oproti CR je v tom, ze se zde deli McD menu na “vegetarianske” a “masove”. Neda se rici, ktere je popularnejsi, myslim, ze obe menu si stoji ve sve oblibenosti na stejno. I ja sama, ktera jsem vyrostla na jitrnicich a bucku si obcas velmi rada dam jejich vegetarianske speciality a nebo neco z masoveho jidelnicku, tedy pokud tam neni jejich “bezvajecna majoneza” s tou se muj travici system jaksi nemuze srovnat. Nevim jestli je McD nepritelem lidstva, urcite to nemuze byt z hygienickych a nebo jakostnich kvalit servirovaneho obcerstveni. Jak uz se zminuje “Esmeralda” mnohe restaurace by se od nich mohli ucit. Me prijde docela zajimave, ze ne u jednoho z nasich pratelu po okuseni prave “indicke kuchyne” se objevili zaludecni potize ( at uz diky teplotnim rozdilum, a nebo slozeni mistniho koreni, pouzitych surovin atd. ) a jakmile se trochu vzpamatuji tak se hned ptaji “ neni tady nekde McD” ???.....”abych si dal zaludek do poradku “ ))). Vzala jsem si v “ Mekaci” indicke menu a prepsala ho…snad to k necemu bude….zdravim, meisje
Takze indicke vegetarianske menu nabizi:
Mc Veggie – burger ze zeleniny (mrkev, zelene fazole, cervena paprika, ryze, hrasek) podavane v sezamove bulce s lednim salatem a bezvajecnou majonezou
Mc Aloo Tikki – burger z pasirovanych brambor , podavanych v toustove housce s rajcatem, cibuli a vegetarianskou rajcatou majonezou
Paneer Salsa Wrap- orestovany cottage syr na kosticky,mrkev, cervene zeli,celer, ledovy salat, bezvajecna majoneza zabaleno v tradicni mexicke placce
Crispy Chinese- krupavy burger z tradicni cinske zeleniny s ledovym salatem a “secuanskou omackou”
Veg Mc Curry Pan- zapecena zelenina (brokolice, baby kukurice,cervena paprika, zampiony )v besamelove bezvajecne omacce podavane v obdelnikove hlubsi jakoby vanicce upecene z testa s gratinovane syrem
Pizza McPuff - zelenina ( mrkev, paprika,cibule, zeleny hrasek) spolu s mozarellou a rajcatovou omackou zapecene v testove tasticce

A ted " masove menu" – kde se nevyskytuje zadne hovezi, ale ani zadne veprove maso a uz vubec ne skopove!

McChicken Maharaja – dva grilovane burger z kureciho masa, majoneza s “uzenou” prichuti, cibule, rajcata, syr, cedar syr, servirovane v sezamove housce
McChicken – grilovany burger z kureciho masa, ledovy salat, bezvajecna majoneza v sezamove bulce
Filet - O – Fish ( muj favorit) – obaleny platek ryby(treska), cedar syr, spec. tartar omacka v toustove zemli
Chicken Mexican Wrap - grilovany kureci platek na kosticky,mrkev, cervene zeli,celer, ledovy salat, bezvajecna majoneza zabaleno v tradicni mexicke place
Chicken McGrill – grilovany kureci platek, matova majoneza, cerstva cibule arajce v toustove housce
Chicken McCurry Pan - - kure v rajcato-curry omacce ochucene tymianem, oreganem a bazalkou a paprikou podavane v obdelnikove hlubsi jakoby vanicce upecene z testa s gratinovanym sy­rem

Napoje : ledovy caj, Coca-cola, Fanta, Sprite, McShakes ( vanilka, jahoda, cokolada), capucino, kava, caj, kardamonovy caj
Dezert: ruzne druhy zmrzliny, tocena a hluboka mrazena, jablecna tasticka

AFTIC
122 příspěvků 25.03.08 18:20
Lasience a všem kterých se to týká

Milá Lassienko,
Děkuji za kompliment na ten můj materiál. Já vím, že dobré zboží se chválí samo, ale tak dobr‎ý zatím ještě nejsem, a i když se umím sám pochválit, tak ta pochvala jiných také píchne.

Jenom pro upřesnění, já se nenavážím jen do Vás. Vy jste prostě něco čemu se říká „To be at the wrong time at the wrong place“.
Dá se to také říci, že chybami se člověk učí, ale podle mně je nejlepší se učit z chyb těch druh‎ých a to abych se přiznal byl také důvod proč jsem to uveřejnil na mých stránkách www.hostovka.cz., kde to moji studenti nejspíše ocení.

To že jste si to téma nevybrala sama mi nedošlo, za což se omlouvám. Mohlo mně to ale napadnout. Jak myslíte, že se ti kantoři dozví o něčem o čem sami moc nevědí. Nakonec v dobách kdy jsem učil jsem podobnou techniku používal také. Těch způsobů je ale několik. Buďto ten kantor zadá třeba i 30 neo 50 studenům stejné zadání, nebo proto aby jeden od druhého neopisoval, jsem já každému zadal jinou, i když příbuznou otázku.
Dovídám se ale, že studujete marketing a to nejspíše marketing v průmyslu pohostisntví a cestovního ruchu a protože jsem ho v Americe sám učil, tak Vám milá Lassieno mohu z cela zodpovědně říci, že to je jeden z nejhorších.

V tom případě ale zadané téma zda McDonald‘s je nepřítel lidstva je úplná volovina, za zož vy tedy nemůžete, ale tomu Vašemu kantorovi to neříkejte, protože byste si udělala jen zlou krev.
Nejvíše byste mu to musela říci formou mé diplomacie, ale nejsem si jist, že by mu to došlo.
Pokud chcete studovat marketing v pohostinství tak jediné co bych Vám poradil je dělat to co jsem dělal já, a to je, studovat životopisy všech úspěšn‎ých hotelierů a restauraterů, což Mimo Caesara Ritze jsou dnes jen samí Američané, a to jak asi víte, se mnoha Evropanům moc nelíbí. No, co ale naděláte, od našich b‎ývalých vzorů by ste se toho o pohostinství asi moc nenaučila.

Ale když už byla řeč o Ray Krocovi, tak Vám mohu říci že Ray byl sice velice schopn‎ý byznysman, ale haburgry dělat neuměl, na to měl své lidi, ale stále je ještě nepřekonan‎ý odborník v marketingu jeho konceptu. Přitom jeho techniky byly tak jednoduché, že mně až udivuje, že jsem na ně nepřišel já. Jeho dnešní geniální myšlenky byly včera považovány za absurdity.

Ale říká se: „Follow the leader“. Já nejsem vynálezce, a tak místo toho, abych se snažil vynalézt kolo, kopíruji dobré nápady úspěšn‎‎ých lidí a při tom se snažím vyvarovat chyb kterých se oni dopustili. Já prostě vše co znám, jsem si někde přečetl, odposlouchal, okoukal a opsal a pokud někdo říká, že to tak nedělá, tak je buď pokrytec a nebo nic neví.

Musím zakončit tím m‎ým obligátním…
(což nepatří přímo Vám)
S polu s Voltairem považuji za své právo říkat co si já myslím. Já sice nesouhlasím se vším co říkají druzí, ale dávám každému stejné právo které si on sám osobuje. Dávám mu i právo mi odporovat nebo hledat pravdu někde jinde a když ale všechno selže, tak se pokuste použít mé rady.

Pokud jste zvyklí používat nějaké vulgarismy, na což máte také právo a co vás identifikuje, tak se nemusíte ani podepisovat.
Také se omlouvám za případné překlepy nebo gramatické chyby v mých materiálech. Já vím, že je to chabá omluva, ale více než 30 let jsem nepsal česky a tak vím, že ta moje čeština je „Unter Hund“, a i když na tom také pracuji, tak to bohužel už to asi lepší nebude. Já jsem totiž jen jak‎ýsi messanger a myslím si , že důležitější je ta message kterou chci předat.

Nicméně za používání anglických či jiných cizích odborných výrazů se neomlouvám, jednak je většinou vysvětlím v češtině a také si myslím, že dnes po vstupu do EU by mi měli mnozí pracovníci v pohostinství být vděčni, protože bez některých těchto výrazů se za nějaký čas v EU už asi neobejdou.
Ještě jednou mnoho úspěchů při Vašem studiu.
M. Klima

Lassienka
409 příspěvků 26.03.08 09:19
Opravdu moc děkuji

Vám všem. Překvapila mě ta různost, pestrost, barvitost. A taky to, jak si my Češi v podstatě neumíme dupnout a vydolovat z nadnárodního koncernu něco lepšího, něco, co by bylo i pro nás - Čechy, jak je vidět, v ostatních zemích už jsou mnohem dále. Ještě jednou moc všem díky… Vaše Lass

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz