Přikrývání kynutých těst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 05.03.07 01:06
Přikrývání kynutých těst

Kynuté těsto je třeba vždycky hned přikrýt utěrkou (čistou!) a nechat kynout na teplém místě. Tím chráníte těsto před průvanem a pod utěrkou se také lépe udrží teplo.

Reakce:

Labužník housenka02
609 příspěvků 05.03.07 04:52
...

…kdesi jsem četla, že je dobré těsto před kynutím přikrýt pomaštěnou potravinářskou­ folií…

Labužník handula02
634 příspěvků 05.03.07 05:29
Mísa

Na zadělané kynuté těsto mám velkou mísu s poklopem od Tuppenwarre. Když je těsto vykynuté, poklop se vlastně sám
" otevře ". Úžasná věc.

jau
457 příspěvků 05.03.07 13:38
...

A taky kvasinky nemají moc rády světlo, lépe kynou ve tmě.

arny71
15 příspěvků 05.03.07 13:54
...

Míšo, já ti věřím, že ta mísa od TW funguje dobře, ale já takovým věcem říkám „další krám do kuchyně“. Mísa a utěrka (může být i lehce navlčená), to najdeš všude a funguje to naprosto spolehlivě.

Labužník handula02
634 příspěvků 05.03.07 14:02
Arny,

nejsem Míša, ale to neva. Já jsem Ti žádnou mísu nenabízela, jen jsem napsala, jak to dělám já. Já jsem s mísou spokojená, používám jí na víc věcí, nikdo Ti neříká, aby jsi si kupovala další
" krám " do kuchyně. Je to věc názoru.

Vali
1326 příspěvků 06.03.07 00:45
Handulo

vím moc dobře o čem mluvíš, mám jak mísu, tak mixfix na kvásek, vynikající pomocníci… už několik let využívám… líbí se mi rychlost při výrobě kynutého těsta :-))))

DanaJ
1136 příspěvků 06.03.07 11:59
Jo jo,

Utěrka je doopravdy moc dobrá, když je mokrá (namočit a hóódně vyždímat), protože pak neokorá těsto.

K ´tuprváru´kamarádka ho má a nemůže si ho vynachválit. Ukazovala mi, jak se v něm kyne rychle, mno je to supr. Kamarádka si ho koupila, protože neuměla dělat kynuté těsto a pořád se toho bála. V TW jí to jde.
Ale abych řekla pravdu, tak se mi to zdá taky zbytečný. To, že mi kyne těsto dýl mi vůbec nevadí a mám k tomu takovej bližší vztah než k té plastové míse s pokličkou. Není nad ruční práci a klasické kynutí, hned z toho mám dobrý pocit.

arny71
15 příspěvků 06.03.07 14:22
...

Handulo, omlouvám se za zkomolení jména, měl jsem asi nějaké zatmění Věřím, že ta mísa funguje dobře, ale víš jak to chodí. To je mísa sem, miska tam, váleček sem, 5 pánviček tam.. Občas mám prostě jen pocit, že si to vaření lidi trochu komplikujou. Ale pokud ti vyhovuje víc specializovaných pomocníků, tak je to OK, každý jsme jiný a to je jen dobře.

Labužník handula02
634 příspěvků 06.03.07 14:47
Arny,

nemusíš se omlouvat, jméno sem jméno tam, nejsem na to háklivá. Než jsem měla mísu TW, tak jsem také vystačila s utěrkou a kameninovou mísou, ale proč si neusnadnit práci. Mám ráda pomocníky v kuchyni, kteří mi opravdu usnadní práci. Né, že bych doma neměla nějaké - krámy, ale třeba tyčový mixér - úžasná věc, nové pánve od Tefalu - také úžasné atd.
Hezký, slunečný den.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz